Skocz do zawartości
derek2224

Już 9 dni...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Już mija 9 dzień jak do mojego akwarium (160L) włożylem skałe.Na początek 10 kg LR + 10kg tufu. Wygladało to mniej więcej tak:

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1360-akwa1.jpg

Po ok. tygodniu doszło jeszcze 5kg LR:

http://www.nano-reef.pl/datas/users/1360-akwa2.jpg

Jak narazie wszystko dojrzewa na brunatno , ale już mi się bardzo podoba.

Mile widziane uwagi i komentarze gdyż jestem nowicjuszem i jeszcze dużo nauki przede mną...:p

Pozdrawiam


OD 27.04.06 AKWA JUŻ DZIAŁA:) 160L + 40L sump w trakcie zakładania : 360L + 100L sump:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę za wcześnie na komentarz ...tak mi się wydaje, Ty sam chyba tak myślisz co widać po bezładnym , czy może bezwładnym opuszczeniu pomp, nie opisujesz też jak to oświetlasz , jak filtrujesz itd, itp

Tak więc chyba jeszcze poczekamy , co ?????:p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje:)

Troszke sie pośpieszyłem , ale to 1 akwa morskie jest czymś niezwykłym, że chce się tym opowiedać , pokazywać i ciągle obserwować.:p a co do sprzetu to odpieniacz beast 400, or2500 , 2 x powerhead 402, 2x 14W t5 + hqi 150w, mysle o dołożeniu jeszcze jednej swietlówki.

pozdrawiam:)


OD 27.04.06 AKWA JUŻ DZIAŁA:) 160L + 40L sump w trakcie zakładania : 360L + 100L sump:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie cię rozumiem derek2224 :p. Jedna uwaga, kilka osób odradzało tuf do akwarium ze względu na problemy z glonami itp. Nigdy nie wiadomo co on będzie dostarczał do akwarium i czy nie będzie stanowił problemu później. Proponowałbym ci, jak już to kupić w AM suchą skałę rafową w cenie kilkanaście zł za 1 kg.

Może nic się nie wydarzy u ciebie, ale szkoda, gdybyś jednak miał mieć problemy.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego saego zddania co rah i z doświadczenia powiem ze tuf mi sie nie sprawdził co prawda szybciej mozna zbudowac kawałek rafy ale to nie wynagradza problemów z fosforanami jakie miałem. co bym nie robil i jak bym nie robił to ciagle poziom PO4 nie do opanowania. po usunięciu tufu jak ręką odiął nie wykrywalne. tuf jest stosunkowo cięzki jak do swojej obiętości wię c uważam ze martwa skała była by lepsza i wcale nie musi byc droższa ponieważ jest lżejsz a i przy tej samej obierości co tufu bedzie mniej wazyć

gdzie znalazłeś t5 14W i jaka mają długość bo szukam czegoś takiego?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mile widziane uwagi i komentarze "

Juz od poczatku ulozylbym te skale o wiele luzniej. Zrobilem ten sam "blad".


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędy lubią sie powtarzać i co do ułożenia skały jestem tego samego zdania co stani . Zrób tam troche więcej luzu a poprwisz cyrkulację. Będe teraz zmieniał akwa na większe i napewno swojej skały już tak nie zagęszcze , tylko lużniej ułoże .No i po co ci tan tuf . Najlepiej sama zywa skala a w ostateczności ta z am martwa ( sam mam troche) ale nawet po 2 prawie latach jestem w stanie odróżnic jedna od drugiej w akwa. Widać różnicę.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzysiek l

swoje t5 znalazlem na e bayu jest to 2 x 14w jedna aktyniczna druga niebieska w obudowie i ich dlugosc to ok 55cm (z obudowa ma 60cm)

bardzo dziekuje panowie za dobra rade. mialem zamiar jutro poprzestawiac troche skalki ale nie myslalem o zrobieniu "wiekszego luzu" miedzy nimi. dzis zauwazylem rowniez paru nie proszonych gosci jakiegos wezowidla i samego malutkiego krabika. poczekam i zobacze co z tego wyrosnie:)

puszcze fotki po przemeblowaniu:)

pozdrawiam


OD 27.04.06 AKWA JUŻ DZIAŁA:) 160L + 40L sump w trakcie zakładania : 360L + 100L sump:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liczyłem że beda troche krótsze przy tak małej mocy ale trudno pewnie sie zdecyduje na PC wie ktoś gdzie kupic stateczniki do nich?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.