Skocz do zawartości
alex

kto przygarnie diademę ?

Rekomendowane odpowiedzi

a to mi czarnula urosła i poszukuję dla niej nowego lokum:

0004.jpg

zamienię na cokolwiek z morskiego życia: szczepkę, ślimaka, itp. Warunek jest jeden, chciałbym żeby trafiła do tanku powyżej 300L, bo bidulka potrzebuje przestrzeni (średnica z igłami ok 25cm).

Z racji pokaźnych kolców nie wysyłam diademy, tylko odbiór osobisty w Poznaniu.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:p

240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek, a gdyby wymoczyć jej te igły w occie to by jej zmiękły chyba i możnaby bezpiecznie do woreczka wpakować i wysłać :p


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex, ja się mało znam na fotografii, ale zdjęcie jest za***iste:)

Są plany zrobienia polskojęzycznego atlasu morskich stworzeń, u nas na stronie.Coś na kształt meerwasser-lexikon. Użyczyłbyś tej foty?


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hę?! no przeciez dałem, czy może ci chodzi o moje zdjęcie "

----------------------------------------------------

sorki alex, że tak głupio się wyrwałem ale mam chyba jakiś problemik z kompem bo u mnie zdjątko się nie otwiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"hę?! no przeciez dałem, czy może ci chodzi o moje zdjęcie "

- już predzej dziewczyny lub żonki przy TAKICH zdolnosciach fotograficznych to by była sesyjka...:p

A tak propo faktycznie potrzebuje dużo miejsca mam troche mniejszego trzeba uważać przy pracach w akwa żeby go nie uszkodzić no i przy okazji siebie .


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bratbo nie ma sprawy, nie ma za co przepraszać (trochę śmiechu musi być)

@pawel_jaw będę zaszczycony

@rah :p a z tych wymoczonych igieł to może jeszcze warkoczyk zapleść


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki za troche OT ale temat sam wyszedł...

@pawel_jaw, zgadzam się, że zdjęcie jest super! Tylko mam taką uwagę techniczną, jeśli będziecie konstruować jakikolwiek atlas-klucz, to zamieśćcie do tego zdjęcia skalę lub opis (zresztą jak do wszystkich), bo bez skali ta diadema na zdjęciu może mieć od 1cm do 1m-ciężko to określić. Taka uwaga praktyka bo mam często do czynienie z różnymi wydawało by się dobrymi kluczami do oznaczania różnych stworzeń, ale bez skali i tak całość można o kant d... rozbić, a niestety większość jest takich...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc pierwsza zgoda już jest, dziękuję!

Wszystko jest w fazie wstępnych projektów...stronę trzeba przerobić, nowe skrypty php dodać, żeby można było na bieżąco dodawać komentarze od razu widoczne pod opisem zwierzaka.

Problemem jest chwilowy brak czasu ( SESJA a w zasadzie DWIE ) mała dostępność do zdjęć.Nie chciałbym czegokolwiek kraść czy "pożyczać" z obcojęzycznych forów, stron czy sklepów bez zgody autorów zdjęć, a z tym wiadomo jest bardzo różnie.Dlatego w odpowiednim czasie będę prosił o zdjęcia wszystkich forumowiczów, tak, żeby to było to nasze wspólne dzieło :yes

@alex przejrzałem Twoją stronę i reszty zdjęć nie powstydziłby się żaden morski atlas:yes.

Przeglądam właśnie galerie forumowiczów i niektóre zdjęcia są po prostu mistrzowskie i zdaje się, że mamy na forum więcej fotografów niż Olek i Kuba:)

@Ewa wszystko będzie profesjonalnie:), wiadomo, że opis będzie długi i wyczerpujący....przecież w dobie internetu, jakikolwiek atlas bez opisu jest pozbawiony sensu ( www.google.pl-> grafika -> diadema i jest fota...ale o dobre opisy jest ciężko...szczególnie, jeżeli chodzi o rzadkie zwierzaki )


Szykuje powrot do morszczyzny w wielkim stylu :)

TYLKO WIDZEW

''Su ludia,ktorich mam proste v pici:-)))''

Aurel Hatala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawel_jaw, wiem ,opis opisem, ale chciałam zwrócić uwagę na skalę do konkretnych zdjęć zwierzaków. Zwłaszcza, że na etapie gromadzenia zdjęć łatwiej o to zadbać niż później dochodzić jak duży był zwierzak na zdjęciu. A to zupełnie co innego patrzeć na konkretne zdjęcie zwierzaka, o którym się wie ze ma np.25cm niż informacja ,że rosną od 1cm do 50 cm w opisie ogólnym. A właśnie wiele kluczy ma rozległe opisy, a prezentują zdjęcia, na których nie wiadomo czy to osobnik dorosły, młodociany czy postać juwenilna...


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale się zrobiło off-topicznie a ja przecież szukam nowego lokum dla mojego "jeża". Naprawdę nikt nie chce? trudno spuszcze do klopa...................................... (spokojnie żartowałem)


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex zawieź do AQUA MEDICA z opcją nie do sprzedaży a jak nie będą chcieli spróbuj w Poznańskim ZOO

Nie stresuj pracowników wodociągów i kanalizacji :p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mediciem jestem już dogadany, ale myslałem że ktoś bedzie chciał tego pożytecznego zwierza, gbyby nie gabaryt to bym go w życiu nie wydał, pieknie czyści skałę aż do białego :p no i pięknie wygląda.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano chętnie bym go przygarnoł, ale mieszkam w wawie. Może wyślesz go w jakimś wiaderku konduktorem?

Mam baniak 312l


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.