Skocz do zawartości
Maćko

Pompa do body Mini bubble king 180

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest na forum ogłoszenie z body Mini BK180.

Pompa w nim szwankuje więc będzie do wymiany.

Jaką pompę byście polecili żeby weszła do tego body? Może tunziak 9420.040?

Jest jeszcze druga opcja zakupu działającego Mini BK180 z pompą 800l powietrza i 2000 l wody.

Mam w obiegu ok 300 l .

Nie będzie taki sprzęt za mocny do mojego tanku. Słyszałem że BK działają lepiej jeżeli pracują w zbiornikach o litrażu do którego są przeznaczone, w przeciwnym razie będą się nudzić.

Może lepszym wyjsciem było by mini BK160?

Mam mieszaną obsadę korali i 15 ryb z czego 2 pokolce i borsuk

EDIT:

A może taki Vertex Omega 150 byłby w sam raz?

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie BK 160mini się nie sprawdzil wiec odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko, ja to bym się zastanowił raczej czy nie będzie za mały ?

Te Mini to raczej ze względu na swoja konstrukcje mają małą wydajność.

Ale ten 180 powinien być OK, za duży na pewno nie, zwłaszcza że masz pokolce.

Acha, i bierz ten z pompą bo właśnie ta pompa to cały sekret BK i ta cisza :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzękuję za odpowiedzi,

Jest jeszcze jdna rzecz która nie daje mi spokoju.

Nówka sztuka z 2 letnią gwarancją Vertex Omega 150 czy używany BK mini 180 pierwszej generacji z pompą RD 800...Jak mi pompa pierdyknie w BK to będzie płacz a Vertex zbiera same dobre opinie i oba mają podobny pobór powietrza i wody tylko inne kształty (stożek vs słoik)

Aktualnie mam APFa zasilanego ze spływu, problemu z parametrami nie mam, ale wydaje mi się że przy pelletach powinno być jednak coś mocniejszego bo cały czas w wodzie pływają mi bliżej nieokreślone cząsteczki czegoś. Łudzę się że mocniejszy pieniek zrobi z tym porządek i woda trochę przejrzy.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćko, ja miałem tego 180 mini w moim poprzednim akwarium (470), w twoim 320L spokojnie sobie poradzi.

Edytowane przez kiflu (wyświetl historię edycji)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale ten Vertex 150 jest na innej pompie, a pozostałe modele już na tych co ma BK.

Ale tak jak pisze, nie jestem pewien - pisze z pamięci bo kiedyś chciałem kupić tego Vertexa bo nawet cena była spoko w porównaniu do innych modeli. I własnie ta inna pompa robiła tą atrakcyjną cene.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na anglojęzycznych forach panuje opinia że BK jest tak dobry bo pompa jest dobrze dopasowana do body. Próba dopasowania pompy może być kosztownym eksperymentem, na który było stać RE, ale nie bardzo stać naśladowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaspy ma racje, jak już BK to tylko na oryginalnej pompie.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, w Vertexach jest pompa sicce/tunze z przerobionym przez vertexa wirnikiem, specjalną zwężką i komorą wirnika która pozwala poradzić sobie z ilością zasysanego powietrza. Omegi tak mają, Alpha są już na pompach RD i cena oczywiście o 2k większa

Doszły mnie jeszcze słuchy że ktoś niedługo będzie miał do sprzedania BK MINI 200 na pompie 1700 pow/3000 wody ale to już była by chyba przesada do mojego litrażu

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym go kupił bo może będziesz kiedyś powiększał baniak i będzie jak znalazł.

Bedziesz mógł więcej karmić i ryby i korale


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki yarcio, ten nie wejdzie mi do sumpa, wczoraj juz kupilem mini bk 180 na pompie rd 800. Dzisiaj go bedę wodował. Musze przyznać że niezły klocek , niby mini a APF wygląda przy nim jak zabawka


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się cieszę, jak już go ustawisz to gwarantuje ci że będziesz z niego zadowolony


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fingers crossed ;):thumbsup: Dzięki za podpowiedzi


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić tego diabła na mokrą pianę?

Ma problemy z przelaniem przez rand, bardzo malo urobko laduje w kubku, sporo osadza się na sciankach rury pianowej.

Mam wrażenie że APF sporo więcej wyrzucał syfu. Czy paprochy w wodzie mogą mieć wpływ na działanie odpieniacza? czy nie powinien on ich właśnie odpieniać?

Pobiera powietrza jak w morde lał 800 L

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mu czas, musi się dotrzeć w twoim akwa. Też tak miałem na początku, nawet żałowałem że go kupiłem, ale po pewnym czasie zaczął robić swoją robotę i teraz jestem zadowolony


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to czy jak dam poziom wody powyżej lini max to czy będzie penił na mokro bardziej czy wcale nie bedzie pienił, bo takie mam spoztrzeżenia, chodzi mi o uzyskanie jak najbardziej mokrej piany, chcę odpieniać herbatę. Da się go tak utawić za pomocą poziomu wody?


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da.

Ja mam DeLux Internal więc tam sie troche inaczej ustawia niż w Mini


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo spada u Was ilość zasysanego powietrza w zależności od poziomu wody w sumpie przy mini bk? U mnie zauważyłem spory spadek bo jak obniżam poziom w odpieniaczu do poziomu wody w sumie to pobiera 800 l czyli tak jak powinien, a jak g oskręcę i podniosę poziom w body o 13 cm do kreski na naklejce to spada do 550 - 600. Aż tyle by tracił? przecież to RE ;)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne że spada pobór zasysanego powietrza,ile masz zanurzony odpieniacz?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 cm


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby ok ale może to coś wyjaśni

http://nano-reef.pl/topic/17875-odpieniacze-ati-tuning/


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kilka razy, Mimo wszystko nie spodziewałem się ąz takiego spadku po tej pompie


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje że wróci na jego miejsce stary dobry APF. Przez 2 tygodnie nic nie wywalił do kubka, zwiększyłem specjalnie karmienie i nic. Buduje piane ale nie przelewa do kubła. Niezależnie od tego jak go ustawię. Chyba potrzebuje on jednak większego systemu albo wiekszego obiegu. Nie wiem co z nim jest ale u mnie się nie chce sprawdzić...why? i don`t know


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam z ciekawości w jaki sposób go ustawiłeś ?

Jak wysoko masz wodę w rurze reakcyjnej ? To, że czerwoną rurką możesz regulować poziom wody w rurze to wiesz ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.