Skocz do zawartości
Moljzesz

SPS traci tkankę, pasożyty?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię że mi zaśmieca tylko jeżeli nie chce mi pomóc to niech nie pisze, wiem też że muszę kupić testy.. mam nadzieję że zlikwidowalem przyczynę, z weglowego filtra wylał się ładny syfek dlatego myślę

że to jest przyczyna..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez testów to nic nie wiadomo, koledzy ci dobrze piszą

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że mi zaśmieca tylko jeżeli nie chce mi pomóc to niech nie pisze, wiem też że muszę kupić testy.. mam nadzieję że zlikwidowalem przyczynę, z weglowego filtra wylał się ładny syfek dlatego myślę

że to jest przyczyna..

Na pewno filtr nie jest przyczyną. Kup testy salifert no3 i po4 wydasz na to 80 zł, te dwa parametry to podstawa przy twardzielach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 mam 2

Reszte kupię mam nadzieję po niedzieli. Przekopuje forum i ktoś pytał o piach i babkę, moja babka zdechła może coś w piachu było? Może za długo nie ruszamy..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno filtr nie jest przyczyną. Kup testy salifert no3 i po4 wydasz na to 80 zł, te dwa parametry to podstawa przy twardzielach.

Ostatnio (2 tygodnie) wyskoczyły mi glony a w poniedziałek po podmianie i niektóre akry lekko się podwinęły a dwie małe szczepki padły.

Wczoraj przez przypadek zmierzyłem azotany w wodzie z osmozy i okazało się że membrana przepuszcza mi praktycznie całości azotanów jak mi leci z kranu (około 50 ppm). Membrana ma rok. Żywica się moment skończyła i wlewałem syf do baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tymi filtrami...

NO3=2

PO4=0

Kh=7,7

Co mam jeszcze zmierzyć? Azotany fosforany i twardosc chyba spoko co?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki tych robaczków

No i jak wie ktoś co to za gady?

Zauważyłem jeszcze że xenia cos marnieje i jeden lps nie znam nazwy szybko się zrobił biały potem zamieszcze foty

Przetrzepalem różne fora i tak się zastanawiam czy nie mam za niskiego po4 xenia chyba lubi po4 gdzieś chyba czytalem, może faktycznie głodują ?

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tymi filtrami...

NO3=2

PO4=0

Kh=7,7

Co mam jeszcze zmierzyć? Azotany fosforany i twardosc chyba spoko co?

Zawsze zaczynaj od zasolenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zaczynaj od zasolenia

Zasolenie podawałem już pięć razy


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel: "Stani czyli nawet prefiltrow nie wymieniasz ? Żywicy w do ? "

Zywice oczywiscie wymieniam, gdy TDS pokaze wiecej niz "1". Przed DI, TDS pokazuje "kilkanascie", wiec po co cos wymieniac, bo tak pisza producenci ? Jeszcze cos popsuje...

Kiedys sps-y wkladalo sie do rocznego akwarium, lub gdy ktos mial duze doswiadczenie, to po kilku miesiacach. Przynajmniej nie bylo strat.

Mysle, ze akwarium jest za mlode. Poza tym jak juz delikatnie zaproponowalem, powinny sie zgadzac wartosci NO3, PO4, Mg, Ca, kH i pH i nie "skakac". Tu nic nie wiemy. Jesli robione sa 10% podmiany, to poziom kilku z parametrow zalezny bedzie od soli a nie od dzialan akwarysty - w takim mlodym akwarium praktycznie nie ma zuzycia.

Jesli TDS po RO i DI pokazuje "0" to jak wegiel moze byc "sprawca" schodzenia sps-ow ? Raczej bakterie jeszcze nie nadazaja z przerabianiem NO2 lub moze amoniaku, co moglo zatruc babke. Takie surowe srodowisko nie sprzyja sps-om.

Proponuje kontrolowac kilka najwazniejszych parametrow i gdy beda dobre i stabilne przez powiedzmy 2 miesiace, to powoli wprowadzac sps-y, przy jednoczesnej redukcji korali miekkich i uzyciu, na dobe przed wlozeniem nowych korali, garsci dobrego wegla.

Mojzesz;

Wyniki testow mozna "zweryfikowac" jedynie znajac zasolenie, w jakim byly akurat robione. Juz sam wiesz, ze napisanie ze "jest w normie" nic nam nie mowi, a mierzenie zasolenia jednego dnia a innych parametrow kilka dni pozniej jest bez sensu, wiec i podanie zasolenia po raz szosty nie bedzie bledem. :thumbup:

Koledzy dopytuja sie, bo chca pomoc. :secret:

Ps: moze i masz pasozyty na sps-ach (nie wiem jakie sps-y hodujesz), ale raczej stawialbym na to, ze Twoje "pasozyty" to pomocnicy w sprzataniu obumarlej tkanki korala, lub czysciciele odslonietego, narazonego na ataki z zewnatrz szkieletu.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej miesiac ladnie się pompowały :-[

Tdsa nie mam niestety jeszcze a z wegla prefiltrowego wypłynęło pełno syfu..

Dzis widzę eufilia coś słabo się pompuje :-(

Zrobie dziś testy te co mam czyli po4 no3 i kh oraz zasolenie

Kurcze ten amoniak może to eh

Moze to było szczęście poczatkujacego :-P

A czemu pozbywac się miękkich?

Wybaczcie ze nie mam wszystkich sprzętów i testów jestem niestety tylko biednym górnikiem :'(

Zasolenie 1.023

No3=2

Po4=0

A teraz kh wcześniej zrobiłem ze starej instrukcji teraz jest 7.3

Zadowolone to teraz poprosze rozwiązanie problemu heh żarcik

Edytowane przez Moljzesz (wyświetl historię edycji)

39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.