Skocz do zawartości
Kraszan

BUM !

Rekomendowane odpowiedzi

EEE....

Siedzę, piszę posta...

Dochodzi 9:30 - myślę sobie: "zaraz włączy się HQI"...

Nagle... cyk, bzzz... JEB !

Gwizdnęło, błysnęło i zapadła cisza.

Odłączyłem światło i włączyłem korki.

Boję się podejść do akwarium :con

Żarnik wygląda na cały (nie eksplodował), spalenizny nie czuć. Albo padł statecznik od T5 (już nie pierwszy raz) - choć byłoby to zbiegiem okoliczności, albo wywaliło jakiś kondensator w układzie zapłonowym HQI. Tak czy inaczej mam teraz staracha włączyć to do sieci...

:p


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to kolejny zegar sterujący...ty nie masz do nich wogóle szczęcia

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zegar sterujący. To na 99% statecznik od T5...

Dziwne to bardzo bo jedyne (nocne) T5 jakie miałem nie działało od kilku dni - sądziłem, że jak zwykle poszedł statecznik. Intrygujący jest jednak fakt, że w momencie rozgrzewania lampy HQI właśnie coś strzeliło. Czy możliwe jest, że podczas rozruchu lampy poszło coś do sieci co dobiło statecznik od T5?

Rozebrałem lampę HQI, wszystko wygląda ok, nic nie okopcone, nic nie śmierdzi ale cały czas mam stracha ją włączyć...

A tak na marginesie: prawdopodobnie to spowodowało huk:

1149-reef 002.jpg

Niestety na płytce nie ma nic co mogło ąz tak strzelić... Kondziołki całe, traznystory też.. Jedyny sfajczony elemnt to oprnik, ale nie jest pęknięty tylko jest na nim odprysk... To to mogło tak strzelić? I skąd ten zbieg okoliczności?

A tak na marginesie: wszystkim odradzam te statczniki do T5:

1149-reef 003.jpg

Są tanie, sprzedaje je na Allegro bardzo sympatyczny pan spod Łodzi. Nie obwiniam go oczywiście za awarie tych stateczników (może nie mogą pracować w lekko wilgotnym środowisku) ale awaryjność ich w moim przypadku wynosi 100%. Na 4 padły 4 w ciągu mniej niż pół roku. Nie kuopujcie tego, bo to eksplodujące badziewie.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem pewien, ale chyba praca w wilgotnym środowisku spowodowała w końcu bezpośrednie zwarcie. Przynajmniej tak mi wygląda z tego okopcenia i przegrzania.

Może gdybyś wywalił te stateczniki dalej poza akwarium byłyby ok?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdza sie zasada że tanio porzadnych , na odpowiednim poziomie, legalnych rzeczy nie kupisz :p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nielegal jest ok własnie wstawilem pierwsze aqwa w piwnicy w bloku.................

co do statecznikow to fakt mam vossloha 2 rok i jest ok


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kraszan: co do wplywu ruszajacego HQI na inne urzadzenia to napewno jest duzy.

Gdy moje hqi sie wlacza to ups od komputera drzy. oba urzadzenia sa na jednym bezpieczniku ale podpiete sa do gniazdek oddalobych od siebie o pare metrow.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indukcja moi koledzy to sprawiła :p statecznik od HQI w chwili odpalenia oddał spory impuls do sieci :p Zjawisko takie potęguje sie jesli załączenie nie nastąpi w tzw "zerze sieci". Generowane są wtedy ogromne zakłócenia :p

co do samej przetwornicy to wygląda na "rzemieślniczą robote" - przydały by sie fotki od strony elementów również :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.