Skocz do zawartości
Simon

Filtrowanie wody po odmulaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Walcze z glonami i o ile mi wiadomo najlepiej po odczyszczeniu dna brudna wode przefiltrowac(nie dawac nowej-pozywka dla bakterii) i wpuscic z powrotem do baniaka. No wlasnie i w jaki sposob filtrujecie wode z odmulacza, przez co przepuszczacie zeby odciagnac caly pozostaly syfek. Dzieki


180x75x75 + sump 240litrow + fragowe 150x60x20, 2x400W+8x39W, Fragowe 6x54W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekałem aż się odstoi a nestępnie bardzopowoli ją zlewałem. Oczywiście troche wody szło do wylania..ale cudów nie ma...

Zawsze możesz to przefiltrować przez filtr do kawy ew. pończocha.

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem lejek z butelki PET, wkładam tam gąbkę tapicerską i przez to przelewam wodę. Po paru chwilach mam znowu czystą solankę:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robie podobnie jak amphiprion, tez PET tylko z wypalonymi otworami i wlozona gabka do srodka, gora PET odcieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie butelki 5litrowe po wodzie. Jedna z szerokim ryjkiem, druga z wąskim, tę wąską obciąłem w połowie (wywaliłem dolną połowę) i teraz po odwróceniu do góry nogami służy jako lejek idealnie pasujący ryjkiem w tę druga o szerokiej szyjce. Wystarczy włożyć w ten ryjek kawałek gąbki - woda przesączxa się powoli przez gąbkę do dolnej butelki a potem wlewam ją do akwarium:) I po klopocie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jeśli można zapytać @simon miało by być odżywką dla bakterii w świeżej wodzie (osmoza i DI ) i co mają te odżywione bakterie wspólnego z Twoją walką z glonami ?????

Co do odmulania dna to sa co prawda drogie ale wspaniałe odmulacze EHEIM z wbudowanym wymiennym zbiorniczkiem do usuwania śmieci z dna a że zbiorniczek jest wykonany z materiału przypominającego gazę młyńską (bardzo drobne oczka) do zostaje syfek w pojemniku nie zabierając z akwa wody , choć osobiście uważam że najlepiej bałagan usunąć razem z wodą przy podmianie .....no chyba że tych bakterii nie chcesz karmić :p


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, najprościej to odpalić filtr kubełkowy w środku gabka i wata i można nieźle pochulać w baniaku. A tak w ogóle jesli tak duzo jest detryfusu to może nalezałoby pomyśleć o zwiększeniu cyrkulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.