Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No więc odpaliłem New Jet 8000 i .....i porażka :wallbash: bo drgania rozchodzą się po całej podłodze pomimo podwójnej pianki i specjalnej płyty poli... coś tam...Czemu ona jest tak strasznie głośna ?? Chyba jednak kupię Red Dragona ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pompa jest glos na czy drgan dostal sump? Nie przerażaj sie odpal pompe i obserwuj ;) jest wiele możliwości uciszenia ale najpierw zlokalizuj problem

Edytowane przez kuba503 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdy pompkę trzymam w dłoni to i tak jest mega głośna...może wada fabryczna ? a może ten typ tak ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, a wujek Adrian pisał....

Wpadnij na kafe porównasz prace New Jeta 8000 do Red Dragona - zobaczysz róznice

Bo na pewno nie poczujesz i nie usłyszysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że pompka na którą mnie stać to Red Dragon® 3 Supersilence 50 Watt / 4,5m³ - nie jest za mała na ten zbiornik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Royal Exclusiv Mini Red Dragon 5000 :-) i pompka jest zaje..... :D mega cicha czyli taka jaką chciałem:) Teraz stoję przed kolejnym wyborem - pompka dozująca: Grotech czy GHL ? myślę o 4 lub o 8 MAX dozownikach (pompkach) np.: TEC IV NG + EP IV co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GHL-a z własnym sterowaniem, zaj...sty


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak by co , mam dwa nowe RD 8000 jeden mogę sprzedać .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak by co , mam dwa nowe RD 8000 jeden mogę sprzedać .

Pozdrawiam

Dzięki, już nie potrzebuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wybór : Balling albo reaktor. Postanowiłem wybrać reaktor z prostego powodu: nie muszę martwić się o płyny, o jakieś baniaki, o stabilność parametrów wody czy o np. nagłę zacięcie się dozownika co grozi wylaniem wszystkiego do akwarium...

Mam jeszcze akwarium słodkowodne więc z butlą CO2 niemam problemu - bo dozuje dwutlenek obecnie na przyrost roślin, wystarczy że zmienie butlę na większą....

Co sądzicie ? Na jakim sprzęcie można zawiesić oko dla akwarium do 1000 Litrów ? ;-)

Edytowane przez akfarium (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze?

4 dziury w kominie? hmm czemu ja mam tylko dwie :ninja:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze widze?

4 dziury w kominie? hmm czemu ja mam tylko dwie :ninja:

Dwa wloty i dwa wyloty :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na wybór : Balling albo reaktor. Postanowiłem wybrać reaktor z prostego powodu: nie muszę martwić się o płyny, o jakieś baniaki, o stabilność parametrów wody czy o np. nagłę zacięcie się dozownika co grozi wylaniem wszystkiego do akwarium...

Mam jeszcze akwarium słodkowodne więc z butlą CO2 niemam problemu - bo dozuje dwutlenek obecnie na przyrost roślin, wystarczy że zmienie butlę na większą....

Co sądzicie ? Na jakim sprzęcie można zawiesić oko dla akwarium do 1000 Litrów ? ;-)

a kto Ci powiedział, że zawór w reaktorze nie ulegnie awariii i pójdzie wpiz..... du wsio ile natura dała..?

Takie myślenie to nie myślenie, to tylko sprzęt i tyle


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci powiedział, że zawór w reaktorze nie ulegnie awariii i pójdzie wpiz..... du wsio ile natura dała..?

Takie myślenie to nie myślenie, to tylko sprzęt i tyle

W sumie racja ale mimo wszystko więcej wg. mnie argumentów przemawia za reaktorem...

Nie będzie to rdzewieć i kapać do sumpa? Pytam bo sam zastanawiam się nad takim podtrzymaniem rur.

Ten metal jest ocynkowany a po drugie u mnie niema tylnej ściany więc i nie będzie miało co się skraplać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała aktualizacja....odpieniacz Buble King Super Marine 250 + UPS APC 3000 24h - zestawik dał po kieszeni bo kosztował 29k :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 000zł ? nie to ze sie czepiam ale za tyle to kupił bym 3 takie zestawy :)


400l,BM 250,2x250HQI+4x54w t5,3x6095, dsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 000zł ? nie to ze sie czepiam ale za tyle to kupił bym 3 takie zestawy :)

25 kosztuje UPS :)

a rewizja gdzie :p

Wśród tych właśnie 2 wylotów - jeden to rewizja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktywacja tematu i kilka fotek :-)

W akwarium brakuje jeszcze 2 cyrkulatorów i kontrolera, które wyjmę z poprzedniego zbiornika, dozownika Grotech -(7 pompek) i lampki ATI 80Wx4 + 4x75W, która pojawi się w ciągu 2 tygodni...

Zacząłem zalewać zbiornik wodą z osmozy ale nie było idealnego "zera" na TDS ;-) więc czekam na nowe filtry :D Mam RO8 ale postanowiłem dodać jeszcze jedną membranę szeregowo aby woda szybciej się napełniała (automat) bo i powierzchnia tym razem większa parowania...

Myślałem aby zmienić sól, obecnie mam RedSea Coral Pro Salt czy coś w ten deseń, ale w pewnym sklepie ;) doradzono mi, że jeżeli jestem zadowolony z obecnej soli to "nie zalecamy zmiany". W sumie jestem zadowolony ale myślałem że może kupię coś "lepszego" ? Ale skoro tak, to niech zostanie ta co jest :-)

Obudowy nie będzie stelaża bo i docelowe miejsce (za jakiś może rok) zbiornika jest inne niż obecnie tu widoczne. Więc szkoda kasy...

Yo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś już w jaki sposób przeniesiesz ten zbiornik za rok w docelowe miejsce? Restart czy masz jakiś pomysł online?Z tego co widzę na zdjęciach stelaż stoi bezpośrednio na ziemi..

A propo "online" - rozwiniesz jakoś myśl w do czego ma Ci służyć ten UPS? tzn co i przez ile chcesz nim podtrzymywać i co ile wymieniać do niego zestaw baterii?

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.