Skocz do zawartości
Mark112

Akwarium 60x30x35 z panelem prośba o opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję założyć małe akwarium dla miękasów i grzybowieńców.Chciałbym wykorzystać do tego akwarium 60x30x35cm wysokie, do niego byłby wklejony panel boczny o szerokości 12 cm. Czy podział panela i wysokość przegród jakie zaproponowałem sprawdzi się ? Mam pytanie odnośnie długości grzebienia przelewowego, czy taki wystarczy jeśli obiegówka będzie miała około 800l/h.Szukałem informacji na forum ,ale takich projektów jak mój z panelem bocznym jest jak na lekarstwo i nie ma w nich podanej wysokości przegród , ani odstepów między nimi.W większej komorze chciałbym kiedyś mieć odpieniacz (jeśli bedzie potrzebny), na razie będą same podmiany, w mniejszej będzie pompa obiegowa i dolewka.Bardzo proszę o opine na temat tego projeku, zanim zamówię szkło chciałbym uniknąć błędów,które będą potem trudne do poprawy.

Pozdrawiam Mariusz

post-15489-0-71599500-1403511340_thumb.png


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grzyba ci ten panel?

Kup kaskade do środka wrzuć phosguard i purigen i nic więcej nie potrzeba,akwarium takie da rade bez odpieniacza na samych podmiankach.

Ewentualnie możesz kupić jakiś tani odpieniacz na kostkę i wlączyć go na czas dojrzewania i pózniej w razie pogorszenia jakości wody.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... zamiast panelu większe akwa, do filtracji coś w stylu Aquael FZN-3 + odpieniacz do FZN-3 jak już musisz mieć (ja mam sk-300 Resun niby kiepski ale działa i swoje robi). ;)

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na grzyba ci ten panel?

Kup kaskade do środka wrzuć phosguard i purigen i nic więcej nie potrzeba,akwarium takie da rade bez odpieniacza na samych podmiankach.

Ewentualnie możesz kupić jakiś tani odpieniacz na kostkę i wlączyć go na czas dojrzewania i pózniej w razie pogorszenia jakości wody.

Panel chcę żeby ukryć grzałkę,wkłady i aby zbierał korzuch z powierzchni wody .Nie mam zaufania do kaskady,kiedyś mi się przytkała i woda wylądowała na podłodze.Myślałem też , aby wrzucić makroglony do pierwszej przegrody ,ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Eee... zamiast panelu większe akwa, do filtracji coś w stylu Aquael FZN-3 + odpieniacz do FZN-3 jak już musisz mieć (ja mam sk-300 Resun niby kiepski ale działa i swoje robi). ;)

Wieksze akwa już mam, ma ponad 300 L w obiegu tam jest sump itd.

Wodę z podmianek z niego chcę wykorzystać w tej małej kosteczce :smiling:


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę też kaskadę. Ja miałem przez pewien czas grzałkę w kaskadzie. tam siporax i węgiel. Teraz mam grzałkę poza kaskadą bo wylądował w niej odpieniacz

Edytowane przez dorian90 (wyświetl historię edycji)

160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę też kaskadę. Ja miałem przez pewien czas grzałkę w kaskadzie. tam siporax i węgiel. Teraz mam grzałkę poza kaskadą bo wylądował w niej odpieniacz

Dziękuję za opinie dotyczące kaskady.

Podjąłem decyzje, że jej nie będzie a w zamian będzie panel boczny.

Proszę o porady dotyczące panela .Cenne są uwagi osób które miały bądź

mają go u siebie.Chodzi mi o jego funkcjonalność i aby woda przepływająca przez

niego nie hałasoawała za bardzo.Czy przegrody dobrze dobrałem jeśli chodzi o wysokości

i kierunek przepływu wody.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mile widziane jeszcze jakieś uwagi , bo chcę zamawiać akwarium. :smiling:


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koniecznie chcesz panel.to zrób trochę dłuższe to akwarium,własnie o ten panel,to chociaż będziesz miał w ekspozycji z 60l.No i świetlówka t5 24w wejdzie nad akwarium,a nie będzie świecić do panela.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koniecznie chcesz panel.to zrób trochę dłuższe to akwarium,własnie o ten panel,to chociaż będziesz miał w ekspozycji z 60l.No i świetlówka t5 24w wejdzie nad akwarium,a nie będzie świecić do panela.

.

Niestety akwarium nie może być dłuższe ,jest to spowodowane długością szafki.

Co do oświetlenia to już mam zrobioną lampę 12 led 8 niebieskich i 4 białe,

jeśli będzie potrzeba dołożę jeszcze 6 szt led.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.