Skocz do zawartości
Ralfik

mala rozgwiazda

Rekomendowane odpowiedzi

czy ta mala rozgwiazda jest szkodliwa ???? obserwowalem przez 3 tygodnie to jedynie siedza na szybach lub jedna siedziala na slimaku heheheh!! ale zawsze sie lepiej upewnic u kolegow z forum !! dzieki!!:p:P:P999-rozgwiazda 001.jpg999-rozgwiazda.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest mniejsza niz 5mm to wywal ja a jesli ma ponad 1cm to mozesz zostawic :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Obserwoj ja. Jezeli przesiaduje czesto na koralach wywal, jak czesciej na skalkach lub szybach to zostaw. Szybko sie mnozy przez podzial.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawka

mialo byc na odwrot z ta wielkoscia

Duze jedza korale a mniejsze glony

sorki :p:P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum panuje ostatnio mania wyrzucania wszystkiego co nie zostalo przez nas kupione, a po prostu wylazlo ze skaly. Zaczynajac wlasnie od taki zdziebelek przez wieloszczety az po kraby. Myslimy krab=smierc wieloszczet=zaglada krewetka pistoletowa=morderca. A nie jest to prawda do konca. Nie mozna od razu skazywac zwierzaka na wygnanie. Jezeli nie ma sie 100% pewnosci ze identyfikacja jest poprawna i naocznych sladow jego destrukcyjnej dzialalnosci to po co wyrzucac? Tak sie sklada ze do baniakow przybywaja ze skala najczesciej 2 gatunki rozgwiazd. Bardzo ciezko jest je rozruznic. Jedne sa grozne dla korali inne zjadajac glony sa pozyteczne. Obserwacja to podstawa. Za niedlugo popadniemy w skrajnosci. Wygotowac skale i zaszczepic w niej bakterie ewentualnie dobrane odpowiednio "robaki". Kazde nawet najmniejsze zwierze zwieksza roznorodnosc gatunkowa w naszym akwa, o ile nie zagraza innym. Pozdrawiam


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis miesiac temy zauwazylem u siebie taka sama. nie wiem co to widzialem ja dwa razy i paparapa wiecej sie nie pokazala


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy pierwszy raz zobaczyłem te rozgwiazdki u siebie tez byłem szczęśliwy, takie małe , łaziły po skalkach, miłe dla oka. Po kilku miesiącach było ich może ze 20 , ale na każdej skałce, i to juz było niepokojące. Żeby zmniejszyć populacje wpóściłem 2 krewetki Harlekin.

Tyle ,że te zamiast zabrać sie za te małe , to w ciągu jednego dnia poodcinały ramiona rozgwiazdom piaskowym.

Gdy usunąłem rozgwiazdy piaskowe dopiero wtedy zaczęły wycinać mi tę mniejszą plagę. trwało to z 3 miesiące zanim uwolniłem sie od tych na pozór nieszkodliwych , miłych dla oka rozgwiazdek.

Czasami chcąc zwiekszyś różnorodnośc gatunków możemy łatwo doprowadzić do powstania plagi , z która trudno będzie sie rozstać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę tych małych rozgwiazd i głównie można je zobaczyć na szybie .Na koralach nie widziałem. Na szybach sporo ich jest.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew - a możesz powiezidziec co one Ci robiły ? moim zdaniem są nieszkodliwe i wcale ich populacja wcale nie rozrasta sie w nieskończoność - jest ich dużo ale wcale nie przesadnie.

Także jestem przeciwny wywalaniu wszytskeigo z akwa, to moim zdnaiem nie humanitarne.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o wirkach jak juz jest taki temat?

zauwazylem a

a euphylii 2 szt.grozne czy nie i ew co robic?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powkurzaj euphylie troche, az sie CALKIEM schowa w szkielet, wyjmij ja z wody, nalej sobie do jakiegos garnka wody z baniaka, wloz ja tam i potrzep nia energicznie w tej wodzie. b. ladnie odpadaja. ja w ten sposob w 2 dni wykosilem dziesiatki wirkow ktore zagniezdzily sie w mojej eup. odsysania w baniaku wezem nie polecam bo polipy sie urywaja


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wildtom


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

same w sobie niegrozne ale kiedy jest ich za duzo to zaczynaja blokowac swiatlo koralom


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie nie zauwazylem zeby siedzialy na koralach te rozgwiazdy !! a co zaobserwowalem to jest ich narazie 3 sztuki!! narazie je zostawie !! a jak nie to je przeniose do sumpa!!i yam niech sie rozmnazaja!!:p:P:D:yes:yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.