Skocz do zawartości
R@F@L

Plyn LUGOLA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanko czy ktos zna sklad albo proporcje tego wlasnie plynu ???


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon :p


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ale ostatnio go jakos niewidac :p


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jod - 0,4

Jodek potasu - 0,8

Woda do 40,0

Taki roztwór kupuję za 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to dokładny skład ???? na pewno ????


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz powiedziec w aptece ze koniecznie musi byc na wodzie. Sprzedaje sie takze pod ta nazwa inny z gliceryna, na alkoholu, ale takich raczej w akwarystyce morskiej sie nie stosuje.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklad moze byc modyfikowany - zaleznie od tego jakie stezenie chcemy osiagnac. Wazne zeby stosunek jodu do jodku potasu wynosil 1:2. Jakby kto sie uparl to najbardziej klasyczna wersja plynu to jod:jodek:woda powinno byc 5:10:85


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Musisz powiedziec w aptece ze koniecznie musi byc na wodzie. Sprzedaje sie takze pod ta nazwa inny z gliceryna, na alkoholu, ale takich raczej w akwarystyce morskiej sie nie stosuje.

Jak powie, że chodzi o płyn Lugola to dostanie płyn Lugola. Jak dostanie na alkoholu to znaczy, że poprosił o jodynę. Płyn Lugola z zasady jest na wodzie. Pytałem w kilku aptekach o taki na alkoholu i zawsze mówili to samo - nie istnieje. O glicerynie też nie słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ocelocik :

Sklad moze byc modyfikowany - zaleznie od tego jakie stezenie chcemy osiagnac. Wazne zeby stosunek jodu do jodku potasu wynosil 1:2. Jakby kto sie uparl to najbardziej klasyczna wersja plynu to jod:jodek:woda powinno byc 5:10:85

ot i wszystko

najbardziej oplaca sie zalatwic od lekarza recepte na 500ml do uzytku zewnetrznego - koszt wykonania takiej recepty dla pacjenta to 5zl


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio bralem 1g jodu 2g jodku potasu i reszta wody na 100 ml ale szymon mowiles ze powinno byc 3g jodku potasu bo w 2g nie rozpusci sie taka ilosc jodu zaplacilem 5pln. ale istnieje rowniez na glicerynie i to pod nazwa płyn lugola.wiem bo go mam. zle mi sprowadzili w aptece i moja dziewczyna go odbierala i okzalo sie ze na glicerynie. rowniez kosztoje 5 pln ale bez recepty. ten dla nas właściwy kosztuje 5 pln na recepte i jest robiony w aptece wg podanego na recepcie skladu. bez recepty kosztuje ok 25 pln taka sama ilosc


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - stechiometrycznie, zgodnie z reakcja tworzenia kompleksu rozpuszczalnego w wodzie, powinny wystarczyc dwa g jodku potasu na 1g jodu. z doswiadczenia jednak wiem, ze czasami jest problem z rozpuszczeniem jodu w 2 g jodku. dlatego chcac pozbyc sie problemu lepiej dac 3 g jodku.

"ksiazkowo" powinno byc 1:2:97


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w jakich ilościach dawkujecie i jak częśto ten płyn?


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm,wszyscy piszą ile jodku ile jodu,a ja chcę się tylko dowiedzieć jak dawkować i jak często ..:p


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w innym watku bylo niedawno


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki poszukam dzięki :p


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już wszystko jeszcze raz dzięki pozd


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy wy kupujecie jod i płyn Lugola na recepte?

Byłem w kilku aptekach i mi nie sprzedali. Za to nabyłem jod z alg w tabletkach który sie niechce rozpuścić do końca i nieciekawie fruwa mi po akwa pomimo zgniatania i rozcierania na pył tabletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedali ci bo im sie nie chce robic, niektore apteki nie chca sie juz bawic w recepture - dno totalne moim zdaniem, powinni zrobic bez problemu.

A z tabletkami to gratuluje. nie rob takich rzeczy wiecej


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w jednej aptece powiedzieli ze jod jest drogi i jak potrzebuje 1 g to nie zamowia dla mnie. tak na marginesie to chzba go za duzo dozuje


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
krzysiek l :

mi w jednej aptece powiedzieli ze jod jest drogi i jak potrzebuje 1 g to nie zamowia dla mnie. tak na marginesie to chzba go za duzo dozuje

tzn ile?

jezeli masz xenię to ją obserwuj, to świetny barometr pokazujący stężenie jodu. Było juz na ten temat na forum...


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alex tak wiem i to robie ale cos mi sie chyba zaczyna dziac z cladiela a jod dozuje od kilkunastu dni a nic innego nie zmienialem a poza tym to pierwszy przypadek ze cos mi sie dzieje z jakimkolwiek koralem. poczekamy zobaczymy..........


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szymon :

najbardziej oplaca sie zalatwic od lekarza recepte na 500ml do uzytku zewnetrznego - koszt wykonania takiej recepty dla pacjenta to 5zl

No wlasnie dzisiaj zakupilem. Ale cos mnie wyrolowali - zaplacilem 5 zeta za 200ml, a nie 500ml. - oczwiscie na recepte.

Ale moze to dlatego, ze w aptece mieli akurat skladnikow tylko na 200 ml plynu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zalezy od tego czy na recepte czy nie - z recepta jest taniej.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 3 aptekach powiedziel, ze bez recepty nie sprzedadza. Da rade ich przekonac, ze bez recepty moga mi sprzedac? Na razie mi nie potrzebny, ale warto wiedziec na przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wawie w dwoch aptekach tez chcieli recepte.

Latwiej bylo isc do lekarza niz szukac apteki ktora sprzeda bez recepty.

Poza tym bez recepty drozej. Z recepta 5 zl, a pojemnosc jaka zrobia zalezy chyba od zapasow jodu i jodku potasu w aptece :)

Najpierw kobieta w aptece powiedziala, ze moze mi sprzedac tylko 100ml, a pozniej ze poszuka jodu i ze moze starczy na wiecej. Skonczlo sie na 200ml - cena bez zmian - 5 zl.

Mysle, ze cena jest 5zl za 500ml ale ze nie mieli skladnikow na 500 ml to zrobili 200, a zaplacilem jak za 500ml.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.