Skocz do zawartości
ZaKs

ReefMax ZaKs'a - Ruda Śląska

Rekomendowane odpowiedzi

No to powodzenia

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada zacnie ;) pamiętaj żeby promienie słoneczne nie padały brzposrednio na akwarium bo mogą być problemy z glonami. Powodzenia

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erem, będę uważał na te promienie, ale niestety nigdzie indziej nie mogę tej solniczki postawić. Mam ciemne żaluzje, mam nadzieję że wystarcza.

Setne ustawienie skały. Na chwilę obecną nie ruszam, chyba że...

post-23668-1404468802,21_thumb.jpg

Pasażer na gapę. Co to może być?

post-23668-1404469020,95_thumb.jpg

Zaks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis grzybek,pewnie discosoma. A co do okna - jesli masz od strony,gdzie przez znaczna czesc dnia operuje slonce,to proponuje zaluzje wymienic na rolety,ktore nie przepuszczaja slonca,a od strony zewnetrznej sa pokryte warstwa odbijajaca slonce. Sprawdzone,mam takie u siebie,skutecznie obnizaja temp. w pokoju,dzieki czemu w moim Reefmaxie najwyzsza temp. w przeciagu 2 lat byla 28 st. z niewielkim haczykiem (a okno mam na IX pietrze od strony poludniowo-zachodniej.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Baszurek za radę, trzeba szukać żaluzji...

Poniżej aktualna fotka

post-23668-1404836754,26_thumb.jpg

Robiłem wczoraj kilka testów i nie bardzo wiem co o tym myśleć.

NH4 - niewykonalne, metra woda

NO2 - 0

NO3 - 25

Nie wiem czy dojrzewanie się nie zaczęło czy o co chodzi.

Wodę mam z Erybka z akwarium przy drzwiach - 95% za co serdecznie dziękuję.

Żywa skala odgazowana bez jakiś widocznych żyjątek.

Żywy piasek wyplukany w solance.

Zastanawiam się czy muszę obciążyć czymś zbiornik żeby pojawił się jakiś amoniak i rozpoczął cykl azotowych czy czekac. ?

Bakterie - ultra marine bakto blend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz żywą skałe bez życia, ani jednego wieloszczeta? Ile świecisz?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie widziałem żadnego życia z tej skały. Chyba zakup nie był najlepszy....

Jeśli chodzi o świecenie to do wczoraj tak trochę chaotycznie trochę popołudniu, później wieczorem jak wróciłem z pracy. Od wczoraj popołudnia ustawiłem:

blue - 8:30 - 22:30

reszta - 9:30 - 21:30.

Dzisiaj rano zauważyłem brązowy nalot na wszystkim. Zakładam że to okrzemki więc chyba coś się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem wode z erybka ( z tego samego baniaka co ty ) oraz tez mialem skale odgazowana z erybki :) u mnie z skalki dopiero powychodzilo "zycie" po miesiacu wiec badz cierpliwy ( kilka wezowidel , lasonogi sie pojawily ) , co do glonow to b.malo mialem - nie wiem czy to powod skaly czy ogolnie tak mi sie trafilo . Powodzenia

Ps. jak dla mnie to za dlugo swiecisz , ja mam juz 3 miesiac baniak i tyle nie swiece co ty na poczatku :)

widze u ciebei 2 x Tunze 6015 ? ladny kociol bedziesz mial :p ja mam jedna i mi wystarcza ( koralia 900 jest ale nie wlaczam bo sie wir robi jak dwie chodza )

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak taką skałę e rybka nazywa żywą to spoko...to nawet nie wygląda na ożywioną ...a raczej na suchą.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja bym Ci proponował zacząć świecić od 4 godzin i zwiększać co tydzień o godzinę. Jak będziesz świecił od razu na maxa to możesz mieć mocno zielono. U mnie życie z żywej skaly wyszło pierwszej nocy...

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przyznam że z tymi dwiema Tunze 6015 nie jest łatwo ustawić tak żeby nie wymywało piasku. Na 90% będę rezygnował z jednej albo zamienię na Koralie900.

Ok, światło muszę przykręcić do kilku godzin.

Jeśli chodzi o skałę to nie kupowałem w erybka bo tam były tak ciężkie kamyki że zrezygnowałem. Kupiłem w sklepie Aquario w katowicach. :/ Teraz to już nie wiele zrobię, mam skałę taką a nie inną. Najważniejsze że jest porowata. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.