Skocz do zawartości
JayJay

Korale zmieniły kolor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z 3 koralami które zrobiły się brązowe. Zacznę od parametrów od czasu jak zacząłem stosować raz w tygodniu środek brightell microbacter 7 zauważyłem znaczna poprawę w śród korali głównie caulastrea zaczęła zdrowiec i odzyskała tkankę :) zrobiłem testy ca420, Po4 0,04 po3 między 5 a 10 testy robione po podmniance 12 litrów, zbiornik na soli red sea niebieskiej 1.25 zasolenie, lampy to 2 razy t8 niebieskie jedna t5 różowa i t5 biała łącznie 85 watt. rozchodzi się o trzy korale które straciły kolor acropora cereals, psyhogyra lichtenstein I maxi mini anemone kolor żółty. Kupiłem teraz zestaw red sea colors ale nie jestem pewien co do tego. post-22597-1404054530,1_thumb.jpgpost-22597-1404054536,49_thumb.jpgpost-22597-1404054549,38_thumb.jpgpost-22597-1404054571,31_thumb.jpg

ponad 100 wyswietlen i zadnych propozycji a szkoda ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego,

koniecznie sprawdz zasolenie, jestem przekonany że tu tkwi problem. Najlepiej kup szybko nowy salimetr, bo 1,025 to górna granica więc jeżeli Twój zaniża to popalisz korale. Miałem dokładnie ten sam problem, i w akwarium 600L w 2 razy wymieniłem 30 L solanki na wodę RO w odstępie 24h i korale wróciły do normy po 5 dniach. Ilość wody do wymiany zależy oczywiście od stężenia, ale to musiszy kontrolować już podczas podmieniania.

Jak co pisz na priva

Pozdro Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje pw poszlo :) w razie dla innych uzywam refraktometru i przed podmianka sprawdzalem z plynem kalibracyjnym czy dbrze wskazuje wiec mam nadzieje ze nie za niza . takie zasolenie mam juz od paru miesiecy bez zmian i korale calkiem przyzwoicie rosna :) wiec czy aby napewno w tym twki problem ? ale zmienie zasolenie na 1.024 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tak bezposrednio :

po3 między 5 a 10 ... 1.25 zasolenie...

ponad 100 wyswietlen i zadnych propozycji a szkoda ...

Czytajac takie bzdury i ogladajac meczace sie korale naprawde ciezko cokolwiek napisac.

Co do tematu, wyglada na to ze nie zapoznales sie z podstawami utrzymywania korali w akwarium.

Juz samo swiatlo - 85 wat - tym mozesz sobie oswietlic biurko gdzie czytasz.


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak zasolenie napisalem zle wybacz ;] 1.025 , czemu uwazasz ze 85 watt to malo na 80 litrowe akwarium ?!

i gdzie widzisz na zdjeciach meczace sie korale ? bo nie rozumiem

Edytowane przez JayJay (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ciekawe, po kolorku acry to albo za mało ma swiata lub spectrum jej nie odpowiada, jesli nie to pewnie no3 jest 50 a nie 5-10.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówki wymieniałem jakiś miesiąc temu na nowe, może warto sprawdzić jakie spectrum mam a jakie powinno być? Co do no3 to mam nowy test saliferta, i przed kupieniem acry zaniósł wodę do sklepu bo nie byłem pewien moich wyników i mówili że jet poziom w normie oczywiście i tak według moich obserwacji no3 zdecydowanie spadło widać po koralach zaczęły mocno rosnąć, możliwe że jeszcze jest za wysokie :) czyli to jie wina braku jakiś pierwiastków w wodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.