Skocz do zawartości
snochems

Akwarium do 200 l

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak BTW: o co chodzi z tym akwa w zalaczniku? Czemu jest tak zarosniwte glonami, czy jest to wina zaniedbania? Czy koralowce tam zyja?

http://allegro.pl/akwarium-morskie-i4400936856.html#imglayer

Pozdrawiam

Edytowane przez snochems (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma stresu, to tylko parametry, te glony to wynik sporego po4, którego nie są w stanie skonsumować korale i inne zwierzęta w akwa, w wyniku czego tworzą się glony.

Przerabiałem to ostatnio u siebie, na szczęście wygrywam tą walkę, ale jeszcze trochę do posprzątania mam :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale jak masz miejsce to postaw baniak o wymiarach przynajmniej 120cm długoci a do tego głębokość 60 i wysokość 50 to takie naprawdę fajne wymiary ponieważ możesz założyć swiatło 8 x 39W lub 6 x 54W co w mocy daje prawie to samo ale w ilości widocznego światła w baniaku to już spora różnica. Z mocą 1W/1L to nie musisz się tak do końca sugerować bo twój początek będzie zapewne taki sam jak większości bywalców tego forum,czyli miękko i LPSowo a one nie muszą mieć aż takich wysokich wspołczynników oświetlenia a zanim przejdziesz na sps zdążysz się sporo nauczyć i sam zadecydujesz w jakim kierunku ze światłem się udasz. Co do kwoty jaką chcesz docelowo przeznaczyc to wcale nie jest taka mała bo ja na swój baniak do tej pory nie wydałem więcej ja 4-5tys a mam ponad 700L w obiegu i na w miarę dobrym sprzęcie. Tak jak ktoś wcześniej napisał,nie trudno na początku "przeinwestować" projekt i później się wkurzać na samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.