Skocz do zawartości
pepe87

odpieniacz akwarium 700 i 150 w sumpie

Rekomendowane odpowiedzi

hej dobieram sprzet do solniczki i mam problem z odpieniaczem. obecnie posiadam deltec sc 1455 ale w 400l.

Moje pytanie brzmi jak by dokupic taki sam i obydwa wsadzic do sumpa.

koszt takiego odpieniacza to ok 1200 zl.

odpieniacz dedykowany do taakiego akwarium to około 3000 zl, wiec zostaje troche kaski na jakiś inny sprzęt.

Edytowane przez pepe87 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa moga dac rade.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz lepiej było by dokupic uzywke apf-600

o nawet jest na allegro za 7 paczek

http://allegro.pl/odpieniacz-deltec-apf-600-apf600-i4370759069.html


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także polecam APFa jako drugi ;)


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy jezeli wszyscy zgodnie mowicie ze apf 600 jest dobry. Nigdy nie mialem ani nie widzialem tego odpieniacza. Ale on jest chyba troche slabszy niz sc 1455.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie moje głośnie myślenie.Jak chcesz 1200 wydać na drugi odpieniacz to moim zdaniem sprzedaj ten za 500-600 dorzuć tego 1000 i kup schurana 200 który też jest na allegro i na naszym forum.Jak się dogadasz to może i ze 100zł utargujesz. Moim zdaniem schuran 200 (jak to kiedyś powiedział mi ktoś na forum) wciągnie Twoje akwarium nosem czytając gazetę i jeszcze zapas będzie.Nie uważacie że fajniejsze rozwiązanie niż pakować się w dwa sc1455 ? Jedyny plus dwóch sc 1455 to taki że w razie awarii jeden Ci zostanie na czas naprawy drugiego. Pomyśl bo za pół roku się spsów zachce i ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jakieś sps bede chcial na pewno, bo reaktor chce kupić tylko jeszcze nie wiem jaki. Więc i odpieniacza bede potrzebował dobrego. Ja za uzywanymi nie jestem. a ten kupilem rok temu nowy, więc i na tym spora strata. Wiec obstawał bym przy dwuch odpieniaczach. Działa ktoś na takim ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy jezeli wszyscy zgodnie mowicie ze apf 600 jest dobry. Nigdy nie mialem ani nie widzialem tego odpieniacza. Ale on jest chyba troche slabszy niz sc 1455.

No własnie jest odwrotnie.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie apf jest droższy. Czym sie różni ten apf od sc?? po za cena to według parametrów sc jest lepszy.. Dedykowany jest do wiekszych zbiorników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie rozumie, tak na spokojnie dlaczego go polecaja? Moze sie wypowiedza Ci co go polecili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuścili nowe modele to chcą zeby się sprzedawały lepiej niz stare,ot marketing.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam apfa do sprzedania dlatego poleciłem :)

A tak na serio to odpieniacz jest bardzo dobry im więcej ma do wywalenia tym więcej wywala jedyny klopot to zasilanie go ale można to zrobić na bypasie z obiegu. APF kontra SC - w apfie pompa służy tylko i wyłącznie do tworzenia mieszanki, jej wydajność nie spada wraz ze wzrostem poziomu w body tak jak to jest w SC w którym pompa musi się męczyć dodatkowo na podnosze nie słupa wody.

APF Pobiera 400 l powietrza ale woda ma dłuższy kontakt z powietrzem niż w SC. A tak wogóle to 2 zupełnie różne konstrukcje. No i APFa mozesz dać poza sumpem


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ha to juz wiem. Wiec jest opcja sc1455 ktory mam plus apf 600. A co myslicie o tym Hydro perform 800 zamiast apf był by lepszy. Lub 2250 jako jeden on pracuje na dwuch pompach. Myslicie ze by uciongnoł taki zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor ma cienkie pompy,porównaj wirnik Delteca i Hydora.

Kolega Inmar miał Hydora,poczytaj jego watek jak z nim kombinował zeby poprawic pienienie.

A w koncu i tak kupil BK.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem troszke zaoszczedzic kaski ale chyba sie nie uda:( bo do takiego zbiornika jak pozniej chce miec tez sps to kz revolution s jako drugi bo pewnie deltec 2060 tez sie nie nada. Wiec I tak pewnie musze wydac ze 4000 zl zeby spac spokojnie ze sps nic.sie nie bedzie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że uciągnie albo nie,po prostu są pewne zasady co do obsady. Ja mam sps 500l i ciągnął mi to deltec TS1060 i było git ale mam małą obsadę,teraz hula BK i jakoś specjalnie różnicy nie widzę,jak dołożę ryb wtedy "pewnie" by TS nie dał rady. Ja bym się w dwa nie pchał. Pamiętaj że im więcej kombinujemy by zaoszczędzić tym więcej kasy wydajemy. Na forum już był kolega co tak kombinował,a i tak kupił BK. Wydał dwa razy kasę bo to co wydał na wcześniejsze kombinacje z odpieniaczami by miał na BK. Także przemyśl to. Teraz przez 2-3 msc możesz jechać na tym jednym,odłóż pare groszy i potem jak baniak będziesz zasiedlał kup coś porządnego. KZ revolution s fajnie daje radę w 300l widziałem w Wawie na Targówku facet miał kostkę z tym sprzętem i baniak miodzio ale ryb mało.Ja miałem epizod chwilowy z apf i nie wiem czemu używany nie wchodzi w grę ? W apf jedyne co może paść to pompa,a taką na forum znajdziesz za max 300zł. Nigdy nie kupiłem nowego odpieniacza :) Koszt nowego apf to koszt używanego BK +400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niegdy nie polegam na uzywanych sprzętach. Wole dac troche więcej i miec spać spokojnie ze nić nie klęknie. a z używanym to jest tak albo już nie daje rady i chcemy sie go pozbyć, lub jedna okazja na milion ktoś rezygnuje ze zbiornika i dlatego sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.