Skocz do zawartości
Ewa27

Zgon zdrowego Idola.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powiedzcie co mogło być przyczyną nagłego odejścia Idola? Rybka zdrowa, jedząca i pływająca po zbiorniku, wieczorem jeszcze jadła mrożonki a rano już trup, żadnych oznak choroby kompletnie nic inne ryby zdrowe wiecznie głodne a najbardziej hepatus. Jestem w szoku co mogło się stać. Dodam, że rybka pływała u mnie długo. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Też tak miałem ale z żółtkiem :( do wieczora pływał normalnie jadł był ruchliwy itp. Rano już go pół nie było:( już był obgryziony. Myśle że może twoja rybaka jak i moja (przynajmniej ja sobie tak wmawiam ) sie czymś bardzo zestresowała :( Choź tak naprawde nic nie napisałaą jaki zbiornil litraz co i jak tak więc trudno coś doradzić :( Dodajmy tylko że idol jest bardzo ciężki w hodowli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium około 500 l. stresu raczej nie miała bo ryby ją akceptowały a żadnego agresora nie ma co by ją gonił czasem i on pogonił nową rybkę więc stres odpada. Parametry też dobre. A rybki które doszły to hepatus i c.truncatus ale one go nie zaczepiały. Sama więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugiego i szybko zapomnisz :)

Czasami jak to w życiu pewne rzeczy dzieją się same i nie mamy na nie większego wpływu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa, a ja i tak stawiam na stres. Idole mają bardzo słabe serce.

Mógł w nocy jak spał wejść na niego jakiś ślimor, albo wieloszczet i tak się przestraszył że dostał zawału.

Druga sprawa to mógł się uderzyć w płat czołowy który u Idoli jest bardzo wrażliwy. Idole jak ze sobą walczą to własnie celują w płat czołowy gdzie znajduje się błędnik. Jak taki idol tam dostanie to ryba już jest nie do odratowania


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup drugiego i szybko zapomnisz :)

Czasami jak to w życiu pewne rzeczy dzieją się same i nie mamy na nie większego wpływu.

Mam nadzieję że nikt się nie będzie wzorował na tej złotej myśli...

Szkoda Idola zawsze warto poszukać przyczyny zgonu,a nie odrazu wywalać kasę na nowego zwierzaka który w taki sam sposób może zejść...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korali nie podgryzał, może sie czymś struł?

Wysłane z mojego SK17i przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.