Skocz do zawartości
lukaszania

dołożenie 2kg żywej skały

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jak w temacie chcialbym dokupic 2kg zywej skaly,wsadzic do mojego zbiornika ktore dziala od 12.04.2014 moje pytanie jest takie czy po wlozenie żywej skały oraz przemeblowaniu(przemieszczenia skały) zaburze rownowage zbiornika? dziekuje pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zawsze jakies wieksze mniejsze przemeblowania skal poruszenie piasku spowoduje jakies mniejsze lub wieksze wahania w akwarium . ja nie raz przekladalem przesuwalem skaly . raz przewozilem akwarium i tragedi nie bylo ale parametry troche szalaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornika w powietrze nie wysadzisz ale musisz się liczyć z tym że zostanie zachwiana równowaga. Tak samo przy przestawieniu skały bez dokładania świeżej. Poruszysz jakieś martwe strefy wydostanie się syfu do obiegu i zamieszanie murowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie ogolnie jest malo bezpieczne jezeli chodzi o parametry. Moze byc rowniez niebezpieczne dla obsady (stres, parametry etc). Co do dodatkowych 2kg LR, to wszystko zalezy ile tej skaly juz w zbiorniku masz. Kupujac duze koralowce rowniez mozna dolozyc te pare kg kamieni wraz z nimi I jakos systemy nie padaja...

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy w miarę świeżym baniaku i dołożeniu tych 2kg LR możesz się liczyć z ponownym rozpoczęciem procesu dojżewania

Edytowane przez Debora
Ort. do poprawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja usunąłem koło 120-130kg skały ze zbiornika.Mam dwa sumpy ten drugi wyłożony skała .Sump 100x100x40.zrobiłem przemeblowanie bo kilka osób stwierdzilo ,ze za duże gruzowisko i mieli rację i wywaliłem skalę z sumpa też.Coprawda teraz naprawdę dużo lepiej akwa wygląda ale ryby mało się nie przekrerciły.poleciała prawie cała obsada twardzieli.Praktycznie wszystkie korale odczuły.jak masz awarium 1000l i dolozysz 2kg skały to chyba raczej draki nie będzie ale jak masz 100l to średnio to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.