Skocz do zawartości
Kuku1985

[54L] Cyrk

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium: 60x30x30 (Float)

Oświetlenie: wykombinuję DIY na Ledach lub Aquael - Decolight Duo Marine

Filtracja: FZN-3

Grzałka: to na dniach zakupię

Podłoże: 9kg Nature''s Ocean Bio-Activ ® Live ™ Aragonite

Sól: do zalania Instad Ocenan docelowo Red Sea Coral Pro Salt

Flora: jeszcze nie wiem

Fauna: Trzy błazenki i ekipa czyszcząca

Parametry:

PH ?

KH ?

NO3 ?

NO2 ?

Mg ?

Ca ?

PO4 ?

Wita, nie jestem przekonany do solniczki o tych rozmiarach bo w planam mam wystartować z baniaczkiem 300L, ale to po przeprowadzce. Z wcześniejszych słodziaków to było 112L czarne wody i 22L krewetkarium, te drugie na tyle fajne że postanowiłęm założyć 54L z krewetkami cardinal, ale jak się dowiedziałem też potrzebują RO lecz nie wiem czy u mnie bo wody jako tako nie sprawdzałem. Patrząc na te nie duże solniczki stwierdziłem że skoro RO to czemu nie Nano Rafa :-)

Wiem że za moje pytania zapewne mnie ostro opierniczycie, ale to będzie moje pierwsze słone i chociarz w necie jest sporo info. a wręcz sprawdzone metody, to i tak chcę się upewnić, które z przemyśleń mogą przejść a które są zdecydowanie zabronione... i tak o to pierwsze pytanie...

Czy filtr jest konieczny? Czy wystarczy żywa skała i żywy piach? W danych podałęm FZN-3 ale chciał bym aby filtracja była naturalna, metoda Berlińska ale bez odpieniacza i sumpa z węglem, czyli dużo żywej skały... jak myślicie jest to wykonalne?

Jaka pompa będzie najlepsza: NEWA Wave 1.6 / Tuzne - Turbelle Nanostream 6015 / Aquael - Reef Circulator 2600 czy jeszcze inna?

Ile błaznów mogę w nim trzymać?

Edytowane przez Kuku1985
Ortografia. Do poprawy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no temat faktycznie pod trzymanie... błaznów...

skoro nie jestes przekonany do solniczki o takich wymiarach - to uważam, że nie powinieneś takiej zakładać.

tunze 6015 będzie za mocna do takiego akwarium i przede wszystkim za wielka - jak już to koralia 900

akwarium będzie za małe dla błaznów...a resztę doczytaj :)

poza tym zastanów się nad wysokością... nie dość, że nic nie włożysz do takiego akwarium, to jeszcze ryby nie będą miały gdzie pływać

nie znam się, ale najmniejsza wysokość powinna być 40 cm

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisze i radzi, te 40 cm to takie optymalne minimum jeżeli chcesz mały zbiornik. Po sobie wiem, że nie ma co żałować nad wielkością ale też nie ma co szaleć ze startem jeżeli za jakiś czas będziesz miał możliwość odpalenia większego szkła. Filtr jak najbardziej się przyda na przeróżne wkłady. Skała to podstawa. Na skale nie oszczędzaj. Zwróć uwagę na jej jakość i ew. przeszłość.

Pytasz o parametry? Tego przecież jest dużo w sieci czy na forum ale ok....

gxXf.jpg

korale.pl

Moim zdaniem wygodniej jest startować mając kompletne zabawki w tym odpieniacz. Błędy na starcie zemszczą się za jakiś czas i to bardzo.

Edytowane przez Prospero (wyświetl historię edycji)

c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, nie pytam o to jakie powinny być parametry wody, chodzi o to że nie wiem jakie bo jeszcze akwa jest puste bez wody... jak już bym wystartował to bym wpisał jakie parametry są w mojej mini nano rafie hehe

Akwarium faktycznie nie za duże i jeżeli chodzi o wysokość to na forum są użytkownicy którzy posiadają identyczne:

http://nano-reef.pl/topic/53552-54-slone-litry-by-giant19s/

http://nano-reef.pl/topic/60022-mikro-54-z-krakowa/

Ogólnie zostałem zniechęcony, więc chyba poczekam i wystartuję z tą trzy setką. Jak by co temat śmiało można usunąć - po co zaśmiecać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.