Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie chcialbym sie poradzic czy moge juz zaczac kupowac zywa wygazowana skale dac ja do beczki i jakis cyrkulator bez grzalki i dolewac tam wode z podmianki i tak przez okolo 3 miesiace zeby sie tam krecilo. pozniej przelozenie do akwarium i czy tu znowu powstanie dojrzewanie raczej tak ale wole zapytac. szczegolowy dziennik bedzie jak szkolo dotzre i wzmozcnie komode. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temperatura nie spadnie poniżej 20-22 stopni to grzałki nie potrzeba, dojrzewanie w baniaczku i tak będzie, dodatkowo jakieś bakterie do zeżarcia martwej organiki i będzie ok.


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj do beczki cyrkulacje, odpieniacz i bakterie na start i niech się kręci 2-3 tygodnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję suchą skałę. Jest taniej, bezproblemowo, możesz od razu wrzucić do baniaka i na spokojnie ją sobie skleić jak ci się będzie podobało. Po roku będziesz miał ożywiona skałę bez nieproszonych gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję suchą skałę. Jest taniej, bezproblemowo, możesz od razu wrzucić do baniaka i na spokojnie ją sobie skleić jak ci się będzie podobało. Po roku będziesz miał ożywiona skałę bez nieproszonych gości.

ożywioną od czego?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. od skałek na których przynosisz korale.

Przecież żywa skała to nic innego jak bakterie oraz mikroorganizmy które na niej żyją. Gdy przynosisz koral na skale z dojrzałego zbiornika to całe to życie przenosi się na Twoją suchą skałę. Trochę to trwa ale nie masz problemów ze startem oraz z nieproszonymi gości(chyba że przeniesiesz ich razem z koralem).

Edytowane przez Ci3chy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. od skałek na których przynosisz korale.

Przecież żywa skała to nic innego jak bakterie oraz mikroorganizmy które na niej żyją. Gdy przynosisz koral na skale z dojrzałego zbiornika to całe to życie przenosi się na Twoją suchą skałę. Trochę to trwa ale nie masz problemów ze startem oraz z nieproszonymi gości(chyba że przeniesiesz ich razem z koralem).

i ty tak zrobiłeś w swoim baniaku żę polecasz taki sposób?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ty tak zrobiłeś w swoim baniaku żę polecasz taki sposób?

Sygen a moglbys sprecyzowac cel swoich pytan bo przeciez dobrze znasz sposoby przenoszenia mikroorganizmow z dzialajacego zbiornika i ozywianie suchej skaly... mam wrazenie ze o cos innego chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy @Ci3chy tak zrobił ale ja tak zrobiłem u siebie jak startowałem moje obecne 440L. Mało tego(będę pewnie zlinczowany przez większość) u mnie baniak jest postawiony na +- 15% czerwonej lawie jako podbudówka , +- 25% skałki z Morza Czarnego poklejone trochę nieudolnie CX5, +- 20% wapień z baniaka malawi ,10-15% niezidentyfikowane COŚ a reszta to typowa morska skała z której tylko ok 2,5kg było żywej a reszta bardziej martwa już chyba być nie mogła ;D Więc dylematy żywa/sucha to nie jest coś trudnego do wyboru.

Osobiście radziłbym martwą suchą skałę tylko ze względu na łagodniejsze dojrzewanie a poza tym różnicy wielkiej nie widzę. POZA CENĄ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@KRUSZYNA - jak to mówią: pokaż akwarium.

Każdy może opowiadać jakie dał skały itp. ale bez zdjęć skały, życia które na nim jest nie przekonamy się czy warto.

Ty polecasz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym u siebie nie zastosował to bym nie polecał :). Ja już drugi baniak postawił na suchej i jak czytam posty o dojrzewaniu na żywej skale i porównuje z moimi zbiornikami to uważam że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdybym u siebie nie zastosował to bym nie polecał :). Ja już drugi baniak postawił na suchej i jak czytam posty o dojrzewaniu na żywej skale i porównuje z moimi zbiornikami to uważam że warto.

Owszem - zgadzam się :)

Chciałabym tylko zobaczyć akwarium KRUSZYNY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze Panstwa w zasadliwosci mamy weekend wiec lapac za aparaty telefony czy inne cuda i zarzucajcie zdjecia na poparcie swojego bo temat bardzo ciekawy a zaczyna zamierac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Światło pogaszone to teraz nie pstryknę,ale postaram się jutro wrzucić.

EDIT:

Ktoś mi podpowie jak wrzucić foty większe niż 1MB???

Edytowane przez KRUSZYNA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie wygląda

post-13041-1406360049,71_thumb.jpgpost-13041-1406360132,26_thumb.jpg

Tak to u mnie wygląda
Tak to u mnie wygląda

post-13041-1406359857,36_thumb.jpg

post-13041-1406359900,32_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie napisze szczerze bo potem mówią, że jestem niemiła.

Ale jak dla mnie: fatalna skała.

No ale każdy prowadzi akwarium tak jak chce.

Zobaczymy za jakiś czas czy nie będziesz miał problemów z parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten baniak jest postawiony 28 sierpnia 2013 wiec już rok niedlugo będzie.

PO4 0.03. NO3 < 25 NO2-0 CA 350-380 Mg 1290-1320 KH +- 7.1 Ph 7.9-8.1

Ja nikogo nie namawiam do takich ekstremalnych wyskokow, ale rok temu finanse były takie a nie inne a wiekszy zbiornik musial stanąć no i stanął. Teraz bedzie przesiadka na 1100L w obiegu to i skała będzie inna a konkretniej jej nie bedzie tylko syntetyk się zagniezdzi.

Edytowane przez KRUSZYNA (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj no to lepiej było się nie przyznawać, że to już rok:)

Wygląda jak dojrzewające coś.

Maciej - to nie są moje złośliwości.

Po prostu polecasz koledze coś co jak dla mnie nie zdaje egzaminu bo po roku wygląda po prostu fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie też kiepska jakość skały,po co kombinować i prosić się o kłopoty później i pisać posty a u mnie to nie rośnie albo korale padają.Co do korali to też zadowolone widać nie są.Jeśli już kombinować z suchą skalą to na podstawę i według mnie 50% max reszta żywej bo z samych podstawek od korali skały się nie ożywi.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nikogo nie namawiam do pchania w zbiornik, lawy, malawi, i innych nieidentyfikowalnych gruzow. Dylemat był martwa czy żywa więc napisałem co myślę, że roznicy poza ceną nie widzę a mam w okolicy trzy baniaki z których dwa byly stawiane na suchej i teraz po dwoch latach sa nie do odroznienia. Debora ja do ciebie nie mam nawet cienia żalu za opinię o moim baniaku bo zdaję sobie sprawę z tego, że stosowanie takich wynalazków jak te moje nie jest praktykowane w akwarystyce morskiej i ja tez nie zamierzalem być prekursorem takiego prowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spoko, tylko tak obserwuję, że niestety najtańsze rozwiązania nie niosą za sobą fajnych efektów.

Mówisz, że różnicą jest tylko cena?

Niestety jakość też.

Ja nikogo nie pouczam i namawiam do niczego.

Ale aż żal, że wcześniej nie wiedziałam, że można mieć akwarium bez plag,bez glonów, bez meszków i innych dziwactw.

Falujące korale wyglądają zdecydowanie lepiej niż dywanik zieleninki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm :) Dzisiaj sobota to i czyszczenie szyb się zrobi jak do tego pijesz :D plag poza cyjano nie miałem a nalot na malawi który widać powstal miesiąc po odpaleniu i do dzisiaj nje zmienił swojej objetosci ani koloru. Ale koniec już o mnie bo się offtop pomalu robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec chyba zaczne na suchej skale tyle a zeby polepic konstrukcje i reszte jakies 30% zywej. Nastepne pytanie czy mozecie mi polecic ten odpieniacz http://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Reef-Octopus-Odpieniacz-NW/3294 czy jakis inny za ta cene ewentualnie za ta cene jakis kolega zrobi mi DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 400 l REEF OCTOPUS NW-110-6520B będzie za mały .

Ja używam ten odpieniacz w 160l i nie narzekam ,no może troche głośny jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za 700 zl kupie nowy odpieniacz do 400 l czy za taka cene uzywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.