Skocz do zawartości
Kraszan

Rafa z lotniskowca

Rekomendowane odpowiedzi

Hm ,proces tworzenia rafy na pewno potrwa wiele lat.

Jako pierwsi lokatorzy pojawią się ryby,kraby,langusty itd.Z czasem zaczną osiedlać żelastwo wszelkiego rodzaju bezkręgowce,koralowce,itd.

Wiele wraków spoczywa na dnie morza czerwonego.I są ciekawym miejscem obserwacji wielu gatunków zwierząt.

:)pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rufio-masz racje ze potrwa to wiele lat ale jak to wszystko zostanie pokryte koralami to bedzi to raj dla nurkow. pozdro dla wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladalem przedwczoraj jakis dokument o wlasnie tym zjawisku. zrzucali stare czolgi w miejsca gdzie praktycznie nic sie nie osiedlalo i po roku okazalo sie ze plywa juz tam sporo rybek i czolgi zaczynaja zarastac koralowcami. takze - lepszy rydz niz nic :p


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem kiedyś program w którym była mowa o platwormach wiertniczych i wbref pozorom proces "urafowienia" następuje bardzo szybko do tego stopnia że jest to duży problem na platwormach wiertniczych gdzie zarastające "nogi" grożą miestabilnością.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niedawno ogladałem fil o "palmach"w dubaju , tych sztucznych wyspach , woda w zatoce arabskiej jest mocno zasolona ale opracowano technologie (przez przpuszczanie prądu stałego) i ponoć można pokaźnych rozmiarów rafe stwozyć przez 2 lata!! byłem zdziwiony ale pokazali kawałek "korala" który obrastał metalową krat.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@błażej, a czy to przypadkiem nie były tylko wapienne algi obrastajace te kraty - koleś odłamywał kawałek tego czegoś wapiennego gruby na centymetr. Z tego chyba chcą dopiero stworzyć podstawę do zasiedlenia dla korali. Ale mogę się mylić, bo nie za bardzo uważałam na tym programie:D

Tak czy inaczej chciałbym miec taką małą palmę:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SUMIE NIE WIEM MI TO TEŻ TAK DO KOŃCA NIE WYGLĄDAŁO ALE KOLEŚ TWIERDZIŁ ŻE TO JEST "ŻYWE"


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wapienne algi" też są żywe więc nie kłamał


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt,czytałem raz artykuł o rekultywacji rafy przez przepuszczanie prądu.Zatapiane były swego rodzaju kratownice gdzie przymocowywane były szczepki korali twardych .I faktycznie przepływający przez te kraty prąd powodował szybszy wzrost koralowców.Przynajmniej tak wynikało z artykułu:)

Napewno szybszy wzrost życia ma miejsce na mniejszych głębokościach 10-15metrów.Tak więc należy wnioskować że nogi platworm wiertniczych w wyższych partiach porastają znacznie szybciej,niż zatopiony na większej głębokości okręt :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz dolać elektrolitu do akwa.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A solanka to zły elektrolit? :)

Coś mi dzwoni, że ten prąd to po to, żeby się szybciej żelazo uwalniało do wody i przez to ja nawiziło. Jeśli to nieprawda, to niech mnie ktoś szybko naprostuje, a jeśli tak, to wystarczy chyb żelazo lać? Tylko z kolei żelazo z glonami mi się kojarzy, na rafie pewnie to nie przeszkadza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy elektrolizie "solanki" może dużo różnych związków się ulatniać.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.