Skocz do zawartości
Protection2000

Dorzucenie nowej skały do dojrzałego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, czy można dorzucić skały do dojrzałego zbiornika? albo w moim przypadku jeszcze dojrzewającego 1.5 miesięcznego, czy nie zacznie się wszystko od nowa albo jakiś wysyp nowych glonów? chciałem dokupić i wrzucić skałę w Reefmaxie zamiast biobali.


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do koszyka możesz wrzucać :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat bardzo często powracający

zalezy od "zanieczyszczenia" skały

może nie być problemów i odwrotnie :)

temat rzeka :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowisz o swoim reefmaxie ?

Zalezy tez jaka skale chcesz uzyc, oraz ile tej skaly.

Troche zywej, niezlej skaly nie powinno narobic sporego zamieszania.

Mowisz tez ze zamiast biobali - czyzbys mial problemy z NO3?


PhospHATE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ze chcesz poprawić filtracje jak kolega wyzej napisał więc może siporax byłby bezpieczniejszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mowisz o swoim reefmaxie ?

Zalezy tez jaka skale chcesz uzyc, oraz ile tej skaly.

Troche zywej, niezlej skaly nie powinno narobic sporego zamieszania.

Mowisz tez ze zamiast biobali - czyzbys mial problemy z NO3?

Tak, w moim reefmaxie, mam narazie trochę podwyższone NO3 w granicach 15 może nawet nie ale to ze względu na dojrzewanie, ale głównie opieram się na opiniach że lepiej wyrzucić te biobale i zapodać w ich miejsce coś innego

Zakładam ze chcesz poprawić filtracje jak kolega wyzej napisał więc może siporax byłby bezpieczniejszy ;)

A jak wygląda filtracja za pomocą tego siporaxu? co jaki czas trzeba go wymieniać?


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siporax to jest powierzchnia dla bakteri,one po prostu się na tym osadzają i nazwijmy mieszkają. Cały myk polega na tym że jest to w formie rurek porowatych i kiedyś gdzies wyczytałem że litr tego medium filtracyjnego odpowiada powierzchni boiska piłkarskiego. Nie wymienia się tego,wkładasz,zaszczepiasz bakteriami i hula. Dobrać tylko trzeba ilośc do akwarium,obsady,sposobu karmienia itd. Mysle że 2l to świat i ludzie dla reefmaxa. Dobrze teeż zrobić by woda leciała przez gąbeczkę tylko ją czyścić np co 2dni by się nie zasyfił mułem siporax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś stosuje z was już dłuższy czas ten siporax? nie zauważył nikt jakichś skutków ubocznych, lub jakichś minusów stosowania tego?


c784772eaae958f7d513903bf06bf18du288a270.png?upd=20140710105418

Akwarium - Reefmax 105l, odpieniacz Hydor Slimskim Nano 135.35, oświetlenie led DIY, obieg - Newa Jet 1200, sól Tropic Marin Pro-Reef, Balling 123 Tropic Marin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na sąsiednim forum (władze wybaczą :) ) jest cały wątek o prowadzeniu zbiorników na siporaxie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiele osób stosuje siporax, nie jest to nowe medium filtracyjne.

Z powodzeniem może zastąpić skałę.

Ja używam ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w swoim reefmaxie biobale na 2 kg żwiru koralowego grubego, świadomy konsekwencji niestety. Dojrzewanie od nowa praktycznie. Obecnie faza cjano i nowe glony. Poprzednio było delikatniej. Ale poza tym polecam, tym bardziej, że zarówno u mnie jak i u ciebie zbiornik młody i lepiej zrobić to teraz niż potem żałować.

Co do siporaxu, to się nie wypowiem, ale jest takie medium z Seachem - Mtrix (patrz zdjęcie) i ewentualnie to możesz dać jeszcze. Ponoć najlepsze. Ja mam w 2 koszykach ten żwir koralowy i w jednym na samej górze waśnie opakowanie tego Matrixa (250 ml na 100l wody). Do tego możesz jeszcze stosować absorbery w saszetkach tj. Chemipure, Purigen i Phosguard. Ja mam i mogę powiedzieć, że dzięki nim woda w akwarium kryształ. Miałem je na początku w koszykach, ale teraz przełożyłem do ostatniej komory do tej z patykami z fizeliną, niech odpieniacz też popracuje.

post-23723-0-22158300-1406667534_thumb.jpg

Edytowane przez lech360 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.