Skocz do zawartości
MaciejK

euphyllia obumiera

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem, wyjechałem na wakacje na 1,5 tygodnia po powrocie zauważyłem że Euphyllia po prstu zniknęła w oczach, zostały tylko malutkie pojedyncze polipy. Caulastrea również dostała po tyłku, zanika zielona tkanka.

Powodem takiego stanu rzeczy był na pewno to że w wyjeżdżając nie zgasiłem świtała w pokoju w którym stoi akwarium, więc przez 24h przez 1,5 tygodnia cały czas się paliło świtało i oświetlało akwarium.

Wiem mój błąd. Pytanie tylko co teraz robić, da się uratować jakoś te korale??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Maćku - już Ci pisałam:

W twoim akwarium coś wybitnie nie gra tak jak powinno.

Walczysz z NO3, z dino, chciałeś wymieniać piasek, skałę.

Szkoda, że w żadnym w założonych tematów nie pozwalasz sobie lepiej pomóc dołączając zdjęcia korali, akwarium, panelu itp.

Zawsze więcej danych żeby pomóc.

Dino jest dosyć agresywną plagą - mogło Ci po prostu zatruć korala.

Dołącz zdjęcie euphylli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej szukał problemu gdzie indziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie wina dino. Wcześniej jak było dino to korale miały się ok.

Po południu wstawię zdjęcia i porobię testy.

Uważacie cię ciągłe oświetlanie akwarium przez 1,5 tygodnia nie jest przyczyną?? Przecież korale też potrzebują nocy.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko 1,5 tyg non stop światło w te upały,jaka Ty tam masz temperaturę?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W pierwszym poście napisałeś:

Powodem takiego stanu rzeczy był na pewno to że w wyjeżdżając nie zgasiłem świtała w pokoju w którym stoi akwarium, więc przez 24h przez 1,5 tygodnia cały czas się paliło świtało i oświetlało akwarium.

Wiem mój błąd. Pytanie tylko co teraz robić, da się uratować jakoś te korale??

Piszesz o świetle w pokoju a nie w akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światło zapalone w pokoju nie mogło być powodem tego - nie szukaj wygodnych powodów tylko znajdź ten właściwy

p.s

że tak zapytam szukając przyczyny - masz Zebrasome u siebie?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zebrasomy.

Przed wyjazdem dawkowałem VSV ale z przyczyn oczywistych przez 1,5 tygodnia nie było to dawkowane.

Temperatura w akwarium 25-26 stopni.

Być od powrotu nie mogę znaleźć babki kopiącej, podejrzewam że odeszła na wieczną rafe, na pewno nie wyskoczyła.

Czy krab mitrax mógł maczać w tym palce?? Bo szczerze mówiąc to odkąd go mam to trochę dużo dziwnych rzeczy dzieję się w akwarium, zdychają ślimaki, po xeni nie ma śladu, zoa zamiast rosnąc to znikają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz parametry?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz parametry?

No3 pomiędzy 25 a 50 tak wynika z innych tematów.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a reszta? :D


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis porobię testy i wrzuce zdjęcia.

A więc zdjęcia porobiłem jak i testy.

PH 8

NO3 25-50

KH 6,4

PO4 0,05

NO2 0

Zasolenie 1.020 powoli podnoszę

Poniżej zdjęcia całości i euphylli

55a0f468d2104e1cm.jpg

c8e82cdad0c2ac44m.jpg

d7f144cce128e648m.jpg

Proszę pomóżcie mi wyprowadzić akwarium na prostą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na skałach masz Cyjano a nie dino,na piasku to nie wiem może być że to dino,chodź za ciemne jak dla mnie.Euphilia już się raczej nie podniesie,nie wiem:

Jak masz ustawiony odpieniacz na mokro na sucho?

Kiedy ostatnio wymieniałeś prefiltry w RODI?Jaki masz wynik po zywicy?

Czemu takie zasolenie?

Robisz podmianki jak często?

Co dolewasz do wody?

Musisz na początku zbić No3-a jak to już wiele tematów na forum i sposobów.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wyjazdem na urlop nie było cyjano tylko dino. Po powrocie zauważyłem właśnie że pojawiło się cyjano.

Nie wiem dlaczego jest takie zasolenie przed wyjazdem było 1.022, dlatego teraz pomalutku podnoszę.

Odpieniacz na mokro tak mi się wydaje bo codziennie wywala z pół kubka.

TDS pokazuje po żywicy 0 ale wkłady były wymieniane pół roku temu.

Do wody nic nie dodaje ale zacznę dodawać VSV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilenie za niskie nawet przed wyjazdem miałeś niskie. Poszukaj może znajdziesz kogoś na przechowanie euphylli jeszcze może z niej coś być. Wymień prefiltry. Spróbuj z bakteriami prodibio biodigest. Czym świecie i jak karmisz?

Edytowane przez Tigr123 (wyświetl historię edycji)

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja napisze ciekawostkę od siebie, otóż u mnie tez padała Calustrea i Euphyllia a powodem okazał się być ....... ŚLIMAK :)

w swoim starym temacie wstawiłem jego fotki i jak wysysa Euphyllie

Zaczyna się od postu nr. 35

http://nano-reef.pl/topic/58377-kostka-43l-po-poltora-roku-bez-dodatkow-aktualizajca/page__st__20

Może też masz takiego ślimaka u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem u siebie takiego jegomościa.

Jak nie wiedziałem co mam robić tak dalej nie wiem :(

Od wczoraj zacząłem znów podawać VSV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś zasolenie do normalnego poziomu (upewnij się może, że pomiar jest dobry), odsysaj fioletowe paskudztwo i czekaj. Akwarium wygląda jakby dojrzewało. Dawno było zalane?


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane w październiku 2013r. Do marca nie było cyjano ani dino tylko zielone glony, dopiero później zaczęło się coś dziać

Załączam zdjęcie z marca

2197e755b6c6c04em.jpg

Zastanawiam się czy nie czas zmienić świetlówki, te są od lutego 2014r.

Edytowane przez MaciejK (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH 6,4 tez nie rewelacyjne,podnies do 7,5-8.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile to akwarium ma litrów ?

Jaki odpieniacz w nim działa ?

Jaka obsada ryb ?

Jakie bakterie i co jaki czas lejesz do akwarium ?

NO3 faktycznie jakieś strasznie duże ,i te łany zieleniny ...

Próbowałem coś znaleźć o twoim akwarium ,ale albo upał za duży albo ja szukać nie umie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 128l

Odpieniacz Tunze 9004

I do tego filtr z watą i gąbką.

Oświetlenie 6x24w

Bakterie daje ZObak 2 krople raz w tygodniu.

Ryby 2 błazny, 2 petrapogony ,kilka turbo, 2 krewetki czyszczące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na co i po co filtr? Byc moze gabka i wata jest powodem wysokich azotanow.Jak czesto pluczesz/wymieniasz gabke i wate?I jak z karmieniem,jaka cyrkulacja w akwarium?

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę i watę wymieniam co tydzień.

W filtrze miałem absorber fosforanów ale na czas kuracji VSV go wyciągnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z kamieniem?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.