Skocz do zawartości
Wtełek1

krewetka modliszkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jakie są minimalne wymogi żeby trzymać krewetkę modliszkową tak aby żyła i utrzymać akwa w porządku ?

Widuje baniaki na kranówce i działają, LPSy rosną, czy to prawda ?

Rozumiem że testy na NH3, NO2, NO3, pH są wymagane jako minimum ? a zapomniałbym Miernik zasolenia też jest potrzebny chyba :D ten wskaźnikowy taki powinien wystarczyć.

Chciałem założyć, nie tyle założyć co spróbować założyć małą rafkę z 30l i spróbować soli, żadnych korali tylko żywa skała.

Czy piasek koniecznie musi być żywy ? bo jak kupi się te parę kilo żywej skały to piasek powinien się zasiedlić organizmami, nie wiem więc pytam - w słodkich samo się to wszystko robi :D

Oświetlenie koniecznie powyżej 10.000K ?

Falownika się raczej nie uniknie i powinien być, odpieniacz także. Tak mi się wydaje.

Hmm, zamiast sumpa czy kubła który chyba się nie sprawdzi w morskim można zrobić panel obok akwa z kilkoma przegrodami na media, z tego co widzę musi być żywa skała, czasami montujecie też filtr glonowy(szkoda że w słodkim czegoś takiego nie ma)

Chyba tyle tylko chciałem wiedzieć.

Jak odpalę swoją 140l to jakieś fundusze emerytalne uzbieram na tą kostkę i będę próbował, oczywiście jak się dowiem, wolę pytać tutaj bo na innych forach można otrzymać dziwne informacje :D

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, bo może to off top ale czy hodując te krewetkę nie zachodzi ryzyko rozbicia przez nią szyby w akwarium. Ona ma przecież niesamowicie silne uderzenie? Jeżeli tak to czy wymaga ona jakiegoś minimalnego wymiaru grubości szyby np 12 mm. Jeśli nie to nie ma tematu, po prostu tak mi na myśl przyszło, a nigdy tego na szczęście nie miałem u siebie :)

Tutaj na filmie rozbija szklany pojemnik:

co sądzicie?

Edytowane przez Marek132 (wyświetl historię edycji)

Mój lasek wciąż rośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Miałem kiedyś sporo krewetek modliszkowych (w szczycie 3 małe akwaria podłączone pod obieg z głównego)

Musisz sobie wpierw zadać jedno pytanie: jaki gatunek, bo jak będą to małe z tych "dzikich" (do 4-5 cm) łapanych przy importach żywej skały to spokojnie starczy ci standardowe akwarium 30l + kaskada z ceramiką + kawałek żywej skały + trochę pisaku na dno + makroglony do dekoracji (ewentualnie jakieś proste miękasy typu Capnella, grzybki, zoasy), odpieniacz niepotrzebny ale regularne cotygodniowe podmiany wody jak najbardziej wskazane.

Jeśli miałby to być coś większego typu Odontodactylus scyllarus (według mnie jedna z piękniejszych i jedna z większych ;) ) to już niestety coś większego typu 80-100l z obowiązkowym odpieniaczem (te większe już sporo brudzą) i systemem filtracyjnym (sump, panel). I tu uwaga faktycznie gruba szyba (10-12mm).

Miałem, piękne inteligentne zwierze. Ma niesamowitą siłę, kraby, ślimaki to nie problem, żeby skorupki im rozbiła. Bardzo ciekawe w obserwacji.

Co do oświetlenia 10KK to jest żółte światło w akwarystyce morskiej ;) ja bym się skłaniał coś 14KK + niebieskie + aktyniczna (wtedy dopiero wyciągniesz kolory jakie mają te zwierzęta).

Pomiary standardowo, zasolenie i NO3 najważniejsze, resztę możesz olać.

I ostatnia uwaga, zastanów się czym będziesz je karmił ;) często podawałem ryby słodkowodne (molinezje można przestawić powoli na pełne zasolenie), karmienie minimum co drugi dzień, a nawet częściej przy większych sztukach.


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Tak chodzi mi o te małe dzikusy.

Kostka załóżmy miałaby mieć wym. 35x35x35. Znajdzie się pod ten wymiar te świetlówki ? Bo akwa to u szklarza z internetu tanio można zamówić.

Tylko ciekawe czy będe miał fuksa i uda mi się kupić skałe z tym :)

Zobaczy sie jeszcze jak za jakiś dłuższy czas założe tę kostkę :D jak morskie nie będzie takie straszne to może jakieś miękkie się znajdą.

Zawsze chciałem spróbować solniczki. Ale nie znałem nic, a teraz są internety i fora.

Na razie dziękuje za cenna pomoc. Reszty doszukam na forach bo czasu mam dużo. Wiem na czym stoje i czego szukać.

Temat można zamknąć albo zostawić na dalsze dyskusje :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, myślę, że pewnym mentalnym odpowiednikiem filtra glonowego w słodkim jest filtr hydroponiczny :)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że znajdziesz w żywej skale jak kupisz kawałek ;)

Na ostatnie dwa transporty jakie miałem na sklepie znalazła się 1 sztuka.

Świetlówki tylko typu Power Compact (są nawet takie 50/50 połowa białe połowa niebieskie)

O samego zwierzaka pytaj się w sklepach po dostawie skały, lub daj hasło na forum, większość je wyrzuca bo są zagrożeniem dla ryb i bezkręgowców.


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Odgrzeje troche temat. Niestety nie znajduje konkretnych odpowiedzi. Jedyne opisy jakie znajduje na temat krewetki modliszkowej a raczej rawki błazen. To chyba jest właściwa nazwa to to ze jest ona szkodnikiem i mordercą. Moje serce natomiast podbiła. Siedzi sobie w sklepie w Zabrzu no i nie ukrywam że chciałabym ją z tamtąd zabrać. Niestety mój facet nie pozwoli mi jej wpuścić do obecnego baniaka... Co w sumie wcale mnie nie dziwi. Więc jestem zmuszona postawić sobie obok własny baniaczek.

Czy ktokolwiek miał tą konkretna 'krewetke' ? Hodował, karmił, dbał, kochał?

Czym karmić? Jak z parametrami itp?

Planuje postawić kostke np 40x40 opti

Małą lampe led... Jakiś mały cyrkulator co by nie zagracać tak małej powierzchni. Oczywiście skałki ułożone tak aby powstały groty no i jakieś proste miękasy typu grzybki.

Czy akwarium musi byc jakos zabezpieczone od góry ? Czy korale wskazane czy wręcz przeciwnie?

Na start wode i skałe napewno bym podebrała z głównego zbiornika..

Za wszelkie wskazówki byłabym wdzięczna gdyż

informacje na jej temat są szczątkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem do mojej 30-dziestki samotnej ( ryby poszły do reef-maxa ) krewetkę z e -rybki. Jestem pełen obaw ale i fascynacji tą piękną krewetką. Założę osobny wątek specjalnie jej poświęcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.