Skocz do zawartości
pl_Matt

Zakładanie nowego akwarium przez świeżaka

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmmm...........myśle ze dyskutowanie na temat bledów ortograficznych w tym temacie nie ma sensu :D w koncu to forum akwarystyczne ;D plMatt co tam nowego w kierunku akwarium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo !

Dla wszystkich "ortograficznych", którzy zamiast pomóc mniej doświadczonemu koledze w tematyce akwarystycznej, wytykają błąd ortograficzny - poprawiłem, co by Was już więcej nie raził i żeby nie było niepotrzebnego ponownego zaśmiecania :)


250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm...........myśle ze dyskutowanie na temat bledów ortograficznych w tym temacie nie ma sensu :D w koncu to forum akwarystyczne ;D plMatt co tam nowego w kierunku akwarium :D

Powiem Kolego, że stelaż mam pospawany, dziś zostało mi tylko pomalowanie. W poniedziałek zamierzam podjechać sobie dociąć na wymiar płyty do "obudowy" i w gruncie rzeczy szafka będzie gotowa. Większość elektryki też już mam przygotowane do instalacji. Zakupiłem odpieniacz deltec apf600, także powinien wystarczyć. I to narazie szymek123456 tyle.

Zastanawiam się teraz cały czas nad lampą. Cały czas kusi mnie ten razor lub zetlight, ale słyszałem kilka nieciekawych opinii i sam nie wiem co zrobić. Narazie skupiam sie nad szafką i elektryką, żeby wszystko było tak jak należy zrobione.

Może Ty masz jakąś opinie na temat tych lamp, które wymieniłem !?

Edytowane przez pl_Matt (wyświetl historię edycji)

250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakie korale chcesz hodować?

P.S. - co do postów powyżej. Tak - na forum zwracamy uwagę na błędy ortograficzne i proszę się tego pilnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie chcialbym na pocztku jakies latwe miekasy i lps. Cos dla poczatkujacego :) w przyszlosci zapewne chcialbym kilka sps ale to raczej w dalekiej przyszlosci. Debora chetnie poznam Twoje zdanie na ten temat. Twoje akwarium jest poprostu swietne :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka


250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję.

Ja od kiedy przeszłam na świetlówki to je chwalę.

Ale dla lps i miękkich może nie trzeba..

Kessil ładnie świeci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oświetlenie to moge jedynie co wypowiedziec siena temat lamp zetlight , ja nie posiadalem , ale przyjaciel tak, i wiem ze byl zadowolony , niestety nie pamietam jaki mial model. I zajefajne swiatlo , korale mega wygladale pod tymi lampami. Niestety o tych drugich lampeczkach tozbytnio nic nwm :/ hahah pozdro i powodzonka w dalszych pracach :D

aaa i przypomnialo mi sie ze ona lubia sie szybo nagrzewac , i moga troche wplywac na temp wody , ale te nowe modele maja juz chyba wiatraczki i chłodzenie itp. takze spox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małej przerwie Witam ponownie ! :)

Lada dzień będę miał akwarium w domu, z kominem 3 otworowym, i zastanawiam się nad otworem pod wavebox'a.

Co myślicie ? zrobić od razu otwór pod wavebox'a, jest mi to niezbędne ?

Na samym początku chciałem dać jakąś cyrkulację wp-25 lub 40(to miało robić fale) i nie myślałem o waveboxie. Jeszcze jest czas, by ewentualnie zmienić plan.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie ?


250L OptiWhite 100x50x50, Deltec apf-600, PS 2x100W LED + 4x39W t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.