Skocz do zawartości
Raffy

pompka peral 3-kanalowa Diy

Rekomendowane odpowiedzi

wybudowanie pompki zajelo mi 2h :) dokladnosc 5ml/1min sprawdzalem na buteleczkach 30,50ml dziala rewelacyjnie

w moim przypadku pompka byla budowana z mysla o ballingu (3 roztwory podaje z taka sama iloscia)

1016-pompka peral widok z boku.jpg

1016-pompka peral 3 kanalowa front.jpg


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy jaki jest koszt takiego urzadzenia??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 80zl

to moja pierwsza pompka temu wyglada jak wyglada

p.s nie chodza mi polskie znaki ;/


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z czego ten silniczek i jak jest sterowany?


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem podobny projekt, jako silniczek został wykorzystany zegar do sterowania gniazdkiem z prądem - dokładnie jeden obrót na dobę, trzeba tylko dobrać odpowiednie strzykawki...

Raffy, bardzo mi się twoje wykonanie podoba, zwłaszcza ta łupina kokosowa:D no i kamienie są całkiem niczego sobie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah ma podobną do ballinga, motorem jest silniczek od mikrofalówki zasilany prosto z 220V. także rozwiązanie proste i skuteczne

@Raffy: pytanie odnośnie strzykawek: masz zwykłe czy z gumowymi nakładkami?

pozdrawiam

Tomek

PS: też taki patent będę miał, a co :wink


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jałoś :

@rah ma podobną do ballinga...

:) Bo patent częściowo mój :) a wszytkim chętnym informacje przekazuję. Rozwinąłem tylko pomysł ze strony http://www.home.zonnet.nl/rsetteur/doseerspuit3/index_doseer_spuit.htm .

Strzykawki rzeczywiście muszą być z tymi gumowymi nasadkami na tłoczek, ponieważ wtedy strzykawka się nie zacina i przesuwa z minimalnymi oporami. Te strzykawki to "insulinówki" i o takie trzeba pytać w aptece.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak,strzykawki są z gumką

Amphiprion@

te skałki to serce pompki:D ten pozornie wyglądający kokos to baniaczek na nitro


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to działa ??

tam są zawory zwrotne ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, zawory zwrotne.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co 3 roztwory ?? ten trzeci to sół bez NaCl czy dozujesz też Mg ??


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg tradycyjnie w postaci MgCl2 x 6H2O razem z CaCl2. Ten trzeci to sól bez NaCl. Wiem, że można dwa, potem wyrównywać. Jestem jednak zwolennikiem podawania wszystkich 3 jednocześnie i tak też robię.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballingiem uzupełniam Mg,Ca,utrzymuje wysokie Kh i pierwiastki śladowe

1 roztwór to 2l wody i 168g NaHCO3

2 roztwór to 2l wody i 50g soli bez nacl

3 roztwór to 2l wody i 34g MgCl2x6H2o i 111g CaCl2 (bezwodny)

Tak jak napisał Rah, sól bez nacl można dodawac do wody do podmianki w odpowiedniej ilości aby utrzymać równowage jonową, ale ja jestem zwolennikiem równomiernego uzupełniania(równowaga jonowa jest zawsze a nie tylko po podmiance) i nie musze sie bawic jeszcze przy podmiankach w obliczanie ile mam wsypać soli z nacl a ile bez, więc nawet sposób z równomiernym dozowaniem soli jest dla mnie wygodniejszy :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, to wszystkie trzy roztwory dozowane są w tym samym czasie, jak to jest, ponoć dwóch pierwszych niewolno ze sobą bezpośrednio mieszać, bo może się coś wytrącić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphiprion- jak lejesz pełną dawkę np. jak ja po 140 ml każdego z roztworów to tak, nie wolno ich lać jednocześnie i w jedno miejsce, ale po 1-2 min można już lać spokojnie. Jak dozuję tym urządzeniem to leję jednocześnie owszem, ale przewody nie są połączone tylko wchodzą do sumpa w miejscach oddalonych od siebie o ponad 20 cm. Urządzenie dozuje z prędkością 8 kropli tj. 0,4 ml na jeden obrót silniczka. Sądzę, że z powodzeniem można by szybciej i nic by się nie działo. Dozowanie 140 ml tym urządzeniem trwa ok. 2 godzin.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.