Skocz do zawartości
andparty77

REEFMAX - początek przygody :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Na imię mam Andrzej, mieszkam w małym miasteczku na końcu świata skąd wszędzie mam daleko: Stronie Śląskie

Temat solniczek śledzę od dłuzszego czasu.

Na chorobe morską zachorowałem w ubiegłym roku ale niestety ze względu na koszty startu wyleczyłem się i zostałem przy słodkim.

Po tegorocznym urlopie w Egipcie goraczka wróciła przekształcając się w stadium choroby, która mam nadzieję, że się pogłębi :)

W tej chwili zakupiłem REEFMAX Aquaela 12kg żywej skały z eRybki. Sól kent'a.

Mój super przyjaciel po usłyszeniu że zakupiłem akwa i zamierzam w domu stworzyć mini rafę (był na urlopie w Egipcie) przywiózł mi trochę zycia, "WARIAT". W tej chwili (po tygodniu od zalania) moje akwarium wygląda tak:

na skale pokazało się życie :)


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :). Jesli masz nadzieje na wyleczenie,to raczej sie nie ludz,w wiekszosci przypadkow choroba morska postepuje dosc szybko :p.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajna masz skałę i ustawienie. Czekam na dalszą relację.

Może przenieś temat do reefmax klubu, będzie łatwiej odnaleźć.

A Stronie Śląskie daleko, ale fajna okolica. Byłam tam w wakacje w zeszłym roku :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@ladyjj - z miłą chęcią poszło by do RM Klubu ale ... how to?

Dzisiaj (wczoraj :p ) poszły pierwsze testy, profilaktycznie.

Co doświecenia w baniaczku, to leci blue od 11 do 23 i white 12-22 (tak jest i tak będzie docelowo).

Piasek zaczyna przybierać brązowy kolor, na szczęście kraby wraz ze ślimorkami przesypują go.

Jeden z dzikusów zrzucił wylinkę. Na początku się wystraszyłem, w słodkim jak raczki czy też krewecie zrzucały to wylinka była przezroczysta a tu niespodzianka - w kolorze kraba. Znalazłem zgubę za skałką uffffff żyje moje małe malenstwo :thumbsup:

Ojjj... jak już korci aby się wybrać na zakupy :scooter:

Edytowane przez andparty77 (wyświetl historię edycji)

120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update :thumbsup:

Psycho krab eksmituje kolegę z muszli

Edytowane przez andparty77 (wyświetl historię edycji)

120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo ładny start.

Reef Max klub to jeden z działów na tym forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.