Skocz do zawartości
SPS

Szczepka acropory zbielała od podstawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem szczepkę acropory zbielałą od podstawy widać że musiała zbieleć jakiś czas temu bo miejsce zbielenia wygląda teochę jak taka ożywiona sucha skała i teraz pytanie czy będzie się to dalej posuwać i czy już ciać i czy acropory mają zdolność do oblewania tkanką martwych szkieletów jak montipory czy seriatopory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o boniaku, od kiedy funkcjonuje itp.

Tak acropory mają zdolność do oblewania tkanką.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonuje od dokładnie 201 dni w baniaku mam wiele acropor i nic się z nimi nie dzieje nawet ta szczepka kolor ma biała i niebieskie tipy oraz polipije u mnie jest od wczoraj więc to w sklepie troche podbielała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcieta 0,5 cm powyzej chorego miejsca, obleje klej szybciej (wytworzy stope) i bedzie ladniej wygladala.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna obejść się bez cięcia,wystarczy zalać chore miejsce kropelką,klej dezynfekuje chore miejsce i zapobiegnie dalszej utracie tkanki.

Koral potem zaleje klej i martwy szkielet zdrową tkanką,przerabialem to osobiście.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ciął jak napisał przedmówca,jeśli jest możliwość nie zastanawiałym się bo szybciej dojdzie do siebie na nowej podstawce niż obleje szkielet. Hmm a z seriatoporą to też nie jest tak pięknie z oblewaniem martwego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem gdzieś ze wystarczy kropla kropelki na zdrową tkanke i idzie jak nowotwór zdaje mi się że bielenie nie posuwa sie bo chyba npwy fragmant szkieletu miałby kolor biały nie chce odcinać bo zbielała jest co prawda od podstawy ale tylko z jednej strony a i czy to możliwe że koral zdrowy polipuje a bieleje wapń mam 370 może to przez to chociaz na farmach koralowców jest tyle samo i nic się nie dzieje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Skąd wiesz, że na farmach koralowców utrzymują stęzenie wapnia na poziomie 370 mg/l ???

Wapń, magnez, kH to pryszcz - ich stęzenia mozna łatwo zmierzyć i łatwo je dozować. Cała sztuka tkwi w tym zeby utrzymać odpowiednie stęzenie innych[kilkudziesieciu] pierwiastków/zwiazków w tym takze mikroelementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To jest jedna farma korali a nie wszystkie farmy korali. Jedna informacja to informacja nie potwierdzona a co za tym idzie można uznać ją za ciekawostkę.

Powiedział bym raczej że mamy jako taką "kontrolę" nad zaledwie kilkoma parametrami. Większości "prametrow" nie da się za pomocą domowych testów zmierzyć z odpowiednią dokładnością. Nie mozna więc ich kontrolować.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było jak w stanach wodę morską kupować ale jak mówie szczepkammusiała zbieleć w sklepie może u mnie sięmzatrzyma na razie nie tne jak szkielet dojdzie do rozgałęzienia wtedy będe musiał ciąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca 370 to raczej dolna granica. Poza tym, czy mierzysz inne parametry ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh8 No3 niewykrywalne salifertem więcej parametrów nie moerze zacząłem lać namo reef ab i zmieniłem sól na kenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.