Skocz do zawartości
Wobo

Karmienie ukwialow.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym sie dowiedziec czegos na temat wymagan pokarmowych ukwialow, wlasnie wszedlem w posiadanie jednego dosc sporego a ze akwa mlode (od stycznia) to nie wiem czy taki ukwial sobie poradzi. w akwa sa tez 2 krewetki i pozeraja wszystko co zaserwuje.

Oczekuje paru rad, z gory wielkie dzieki.

Szukalem w internecie ale znowu najtrudniej znalesc odpowiedz na podstawowe pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojemu zucam na macki kawalki krewetek albo osmiornic kawalki ryby noi mrozonke sam sobie zlapie podczas karmienia ryb noi blazenki tez cos zanosza zeby przekonsil

pozd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje karmie pinceta. Kawalek krewetki czy ryby wsuwam w macki a dalej juz sobie radzi sam. Wazne zeby kawalki nie byly zbyt duze. Czasem tez jak karmie korale to strzykawka zapodam w macki troche artemii albo lasonogow. No i symbiotycznego dokarmiaja jeszcze blazenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz karmić sam wkładajac np kawałki krewetek lub ryb delikatnie w macki.A jeśli jest to ukwiał symbiotyczny to kup mu błazenka a ten ciebie powinien wyręczyć . Tak mam ze swoim clarki uwija sie tak że nie musze karmić ukwiała. Dodam że mam krewetki ambionensis i te niewiele sobie robią z ukwiała i błazna i podkradają z macek żarcie.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ukwial byl duzy jak do mnie trafil ale intensywnym dokarmianiu stal sie potworem. potrafil wciagnac ok 20 krewetek jedna po drugiej. z perspektywy czasu wiem ze wiecej nie bede karmil tak intensywnie. na szczescie juz nie mam tego potwora ktory zezarl 7 chromisow, kilka błazenków i pazyl wszystko do czego sie dotknal.............


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u kolego do ktorego trafil wciagał cale pyszczaki......


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skad bierzecie mrożone krewetki ? sklepy zoo czy inne frutti di mare nie przetwarzane ?


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najczesciej bierzemy je z marketow, sa na stoiskach z rybami i mrozonkami i nazywaja sie krewetki koktailowe.


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, chcialem sie tylko upewnic. chodzilem dzisiaj po sklepach i nie bylem pewien czy to co widze nadaje sie do akwarium na pokarm. ale w koncu znalazlem sklep w ktorym byly mrozone krewetki bez zadnych konserwantowi przypraw, sprzedawczyni powiedziala, ze ewentualnie mogly byc wygotowane przed zamrożeniem. sadzac po tempie w jakim ukwial zassał kawalek jaki podalem to kupilem wlasciwe krewetki.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze mam mieszane uczucia. rozumiem żywy pokarm, ale te dodatkowe ozdoby w akwarium...


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje nic nie jedza... robia im sie "przyszczki", a jak byl jeden to byl karmiony tylko przez clarka (wiekszymi kawalkami ktore nie mogl pozrec i tym co znalazl w baniaku - czyli glownie slimaki roznej masci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.