Skocz do zawartości
Androctonus

Odpieniacze: testy, porównania, etc. Kompendium wiedzy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy jest na forum porównanie pienideł różnych producentów?

Ciągle szukam, czytam, przeglądam ale szukam jak najbardziej wymagających tematów z porównaniami różnych odpieniaczy, np. SKIMZ, Deltec, KZ czy Vertex.

Uświadomiłem sobie smutną prawdę, że na BK mnie nie będzie stać a nie będę wydawał 3k na mBK 160 :)

O używkach przestałem póki co myśleć i chyba kupię coś nowego.

Zaciekawiła mnie oferta SKIMZ'a czy Deltec TC. Jakie są różnice pomiędzy seriami Deltec'a: APF, AP, SC czy TC?

Przeglądam fora zagraniczne ale widocznie coś słabo mi idzie wyszukiwanie :(

Będę wdzięczny też za ciekawe linki :)

Dzięki.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Androctonus (wyświetl historię edycji)

Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

O takie sprawy musisz spytać się kogoś kto miał te wszystkie sprzęty. Trudno będzie spotkać kogoś takiego ale wcale nie twierdzę że takich osób nie ma - są, tylko że raczej może im się nie chcieć odpowiadać.

Ja używam odpieniaczy tunze i je mogę polecić. Mam 2 modele i nigdy nie miałem z nimi problemów - raz je ustawiasz i po sprawie... Co do innych marek to nie będę się wypowiadał - negatywne treści wole zostawić dla siebie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyobrażasz sobie takie testy? Myślę że na forum można raczej zasięgnąć opini o konkretnych modelach od ich użytkowników. W "ADAC" nikt raczej się nie bawi (zresztą i tak da się przekupić). Na pewno jest parę osób które mogą porównać kilka pienideł ale myślę że opinie nie będą takie same:) Jeden chwali czerwone rury drugi woli coś innego, jednego stać na mercedesa itd...

Ciężki temat.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zaciekawiła mnie oferta SKIMZ'a czy Deltec TC. Jakie są różnice pomiędzy seriami Deltec'a: APF, AP, SC czy TC?

Przeglądam fora zagraniczne ale widocznie coś słabo mi idzie wyszukiwanie :(

Będę wdzięczny też za ciekawe linki :)

Różnice między Deltecami najłatwiej sprawdzić na stronie producenta:

http://www.deltec-aquaristik.com/english/products/internal_skimmer/index.html


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak miałem już kilka odpieniaczy i wszystko zależy co komu podpasuje jest zbyt wiele zmiennych obsada , karmienie rodzaj oraz ilość żarełka , skała i sam typ akwarium SPS LPS miekkie czy mieszane w tej chwili pieni ATI 200i i jest super : zawór bramowy , regulowana moc pompy , miękki start ale ma też wady pompa jest tak czuła że nie mogę wystawić wężyka za okno bo nie za staruje i ją dusi

a wcześniej miałem

-Black Pearl (stożek Sebastka) pompa NJ2300 igła z meschem

zalety ładnie pienił akwarium do 300 litrów szybko wstawał po karmieniu

wady głośny zasys powietrza i szybko brudzący sie mesch i body

-White Skim rura 200 Sebastka pompa Tunze 9420

zalety fajnie pienił i i wszystko super ale dał bym mocniejsza pompę było by prawie idealnie lecz z tą pompą to max 500 litrów

tunze 9002 wysoka cena i konieczne modyfikacja max 100 litrów z lekką odsadą

tunze 9004 fajny do 150-200 litrów lecz tunze leci sobie w kulki i nie zalewa tworzywem magnesów w wodzie rdzewieją i zostawiają ślad po sobie poza estetyką raczej nie szkodliwe

Aqua Medic turboflotor blue 3000 z pompą Tunze 9420 zewnętrzny jak i do sumpa trzeba go wyczuć i na zewnątrz bym go nie powiesił bo jest spore bydle i zonk jak by przelał wszystko na podłodze

wiec jeśli DIY to z orginalną pompą do odpieniaczy

a sam odpieniacz bierz przewymiarowany by mieć zapas

mam nadzieje że byłem coś pomocny

e 3000

Edytowane przez pawelkielce (wyświetl historię edycji)

6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to są już jakieś informacje :)

Tak, pamiętam o przewymiarowaniu w końcu planuję FOWLR'a :)


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.