Skocz do zawartości
Marcjano

Wymiana świetlówek w reefmaxie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W tygodniu pierwszy raz będę wymieniał świetlówki w RM

wybór wstępny padł na świetlówki ATI

2xBlue plus i 1x Aquablue special lub Coral plus

Podobno z aktyniki najlepiej zrezygnować przy 3 świetlówkach w RM

Jakieś ewentualne sugestie??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ATI to wybór uważam OK


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Świetlówki "aktynityczne" szybko się wypalają - zmniejsza się ich "skuteczność świetlna". Dlatego moim zdaniem lepiej kupić 2 świetlówki "blue plus".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki to pozostaje przy 2 blue plus, a co do wyboru 1 Aqua blue warto zamiast niej wziąć Coral plus ??

I w tym układzie najpierw włączam 1 x aqua blue lub coral plus a później 2 x blue plus i odwrotnie przy wyłączaniu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

To już zależy od twojego gustu. Każdemu podoba się co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy warto było wziąć Coral Plus zamiast AquaBlue to okazało by sie dopiero jak byś włączył i porównał :) - każdy ma swoje upodobania co do kolorów. A co do włączania/wyłączania ja bym zrobił tak jak pisałeś - najpierw niebieska, potem białe i na koniec znowu niebieska

p.s.

jak będziesz kupował w sklepie osobiście zapytaj może sprzedawca będzie uprzejmy i Ci włączy obie na raz w jakimś akwa choć to też nie będzie wyznacznik bo w Twoim konkretnym może okazać się inaczej

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Wybór padł na

2 x blue plus, 1 x Coral plus

Ostatnie pytanie czy od razu wymienić wszystkie na raz czy zrobić to w jakiś inny sposób??

W akwarium są w zasadzie tylko korale miękkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się wymieniać od razu na raz wszystkich. Wymieniaj pojedynczo w odstępie kilku dni.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reasumując skończyło się na 2 x Blue plus i 1 x Aqua blue specjal.

Którą ustawić jako zapalającą się pierwszą blue plus czy aqua blue ?? tzn blle plus jest niebieska jak rozumiem bo sie juz troche pogubilem w tych kolorach swiatla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na dniach planuje w erybka.pl zmiane wlasnie takze na :

ATI Blue Plus 24W + ATI AquaBlue Special 24W + ATI Purple Plus 24 W , gdzies wyczytalem ze sie dobrze komponuje te polaczenie - co uwazacie ?

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie aktualnie świeci 1x niebieska, 1xbiała i 1x różowa i o ile na początku było ok, teraz jest baaardzo różowo i pojawiły się cyjanobakterie. Przy następnej wymianie różowa będzie zastapiona niebieską :) IMHO świetlówki typu purple/aqua pink trzeba często wymieniać, co 3-4 miesiące.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na dniach chcę kupić ATI. Co radzisz: dwie niebieskie jedna biała czy jedna niebieska i dwie białe? Oryginalnie w RM była wersja z dwiema białymi.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno pod 2 białymi lepiej rosną korale...


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już też mam 2 niebieskie i 1 białą. Wygląda o niebo lepiej niż przy oryginalnych. Co do przyrostów, to będę się mogła wypowiedzieć za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stosowania swietlowek niebieskich,to spotykalem sie z opiniami naszych bardziej doswiadczonych kolegow,ze sa raczej dla akwarysty,niz korali,tak wiec moze to byc niezbyt dla nich korzystne.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem podobnie jak Baszurek, dziś waśnie kupiłem nowe świetlówki ATI 2 x AquaBlue Specjal 1x Blue Plus. Odradzano mi 2 niebieskie, ale to pewnie ile ludzi tyle opinii :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pure actinic giesemann ( purpurowa ), ati actinic, i giesemann aquablue + i dodatkowo 2 paski po 50 cm power led i teraz dopiero jest ok. Dużo więcej światła. Korale ewidentnie zadowolone po dołożeniu ledów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem podobnie jak Baszurek, dziś waśnie kupiłem nowe świetlówki ATI 2 x AquaBlue Specjal 1x Blue Plus. Odradzano mi 2 niebieskie, ale to pewnie ile ludzi tyle opinii :)

Erem ja też mam już ten sam zestaw co ty. Wymieniał będę pojedynczo co parę dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz wrazliwych SPSów to możesz wymienić od razu ;)

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki ATI już zamontowane. W stosunku do oryginalnych różnica jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę temat

Oryginalne świetlówki wymieniłem na

2x ATI Blue Plus

1x Ati Aquablue special

I muszę przyznać że kolare prezentują się ładnie ale jak dla mnie trochę za niediesko :( niby taka głupota ale w tym świetle strasznie słabo zdjęcia wyglądają :) niby może głupota ale tak z telefonu na szybko można było zrobić a przy tym świetle automatyka w telefonie ewidentnie sobie nie radzi :)

Co radzicie zostawić tak jak jest dla dobra korali i ogólnie akwarium czy wymienić jedną niebieską na inna bielszą ?

Jak świetlówkę byście radzili z serii ATI

Niebieskie zdjęcie na na świetlówkach Ati to jasne na jednej starej oryginalnej + biała + niednieska Ati

niby to głupie patrzenie na foty z aparatu ale tak zawsze żona mi podsyłała fotę lub ja jej a teraz takie biedne te zdjęcia :)

post-24388-0-06030900-1423691163_thumb.jpg

post-24388-0-33985100-1423691184_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.