Skocz do zawartości
Pit

Glony .. jak ktos ma za duzo

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

chetnie wziałbym toche "zieleniny" caulerpa prolifera, sertuarioides, gracilaria jak ktoś chciałby sie pozbyć. Najlepiej odbiór w Warszawie.

Pozdrawiam


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm moge oddac troche prolifery. Musialbys jednak troszke poczekac, bo ledwo co przycinke zrobilem.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak nie znajde czegos innego wziabym :) Qrde wiesz moze dlaczego u mnie to cholerstwo nie a bardzo chce rosnąć ? Robi sie takie przezroczyste albo liśc taki jakis jak nadgryziony ..:)


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie czasami pojedynczy lisc zbieleje. No i czasami niektore czesci zarastaja glonami wapiennymi. Ale w porownaniu do tego co dostalem od BeRsErKa to rosnie naprawde znacznie. I to pod slabym swiatlem 2x24T5. Istnieje prawdopodobienstwo ze masz, ironicznie, za malo NO3 :) Badz czegos w tym stylu. Ewentualnie jak bedziesz chcial to moge odchowac troche jakies dziwnej, brzydkiej odmiany calurepy serrulaty oraz kawalek czerwonego gelidium ( u mnie jakos slabo rosnie ).

P.S Co do nadryzania - u mnie zajmuje sie tym grupa nieduzych slimakow.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prolifiera lubi dobre światło(choć potrafi u mnie i rosnąć w mocno zacienionych miejscach)

Możliwe, że masz akwa gdzie nie ma dużego obciążenia biologicznego i faktycznie zabrakło im "brudu" do jedzenia ;]

Ocelocik nie wiem czy u Ciebie też się tak gelidium rozmnaża więc jeśli tak to napisz proszę - zauważyłem, że ten glon z czerwonego przechodzi w zielony w miejscu gdzie następuje odłączenie szczepki od głównego krzaczora - ja mam z Twojego małego już dwa ok 7 na 7 cm.

Pit - jak masz czas to zapraszam do Łomianek - co weekend robię koszenie bo rośnie mi to tak, że wywalam garściami - szczepkę xeni jak będziesz chciał to dam Ci gratis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym chętny na glony, np. prolifera. jeśli wysyłka wchodzi w grę. oczywiście wysłać na mój koszt.


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się również do prośby - najchętniej przygarnęli /kupili byśmy Caulerpa Racemosa lub Sertularoides - oczywiście przesyłka na nasz koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.