Skocz do zawartości
Szymon2000

Woda Destylowana!

Rekomendowane odpowiedzi

Inną sprawą jest rozmiar zrób chociaż 100l na kaskadzie koszty podobne frajda 3 razy większa i zachodu z parametrami mniej

Chciałbym ale jest wtedy o wiele wiele drożej. :)

http://allegro.pl/aquael-nano-reef-30l-biale-mini-akwarium-morskie-i4511110992.html

Taki zestawik 300zł i mam a 100l nie mam żadnych zestawów z sensownej cenie a sam się boje wybierać, że źle wybiore czy coś. :)

tak, ale ja bym dołożył te 30 i kupił:

http://allegro.pl/fi...4535528626.html

wydajniejsza membrana i masz już DI a jak będziesz kupował osobno to taniej nie wyjdzie.

Jest tam coś takiego napisane:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, ale akwarium morskie to bardzo drogie hobby. Zwłaszcza na początku. Więc jeśli chcesz oszczędzać 40zł na filtrze, to nie pchaj się w morszczyznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze radzą, a jak nie 100 to przynajmniej z 50-60l Będzie łatwiejsze w utrzymaniu a i już jakąś rybę można wpuścić.

Rozmiar przyłącza to nic innego jak średnica gwintu jaki będzie pasował do tego gdzie chcesz podłączyć się do instalacji w twoim mieszkaniu.

Edytowane przez michalp (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, ale akwarium morskie to bardzo drogie hobby. Zwłaszcza na początku. Więc jeśli chcesz oszczędzać 40zł na filtrze, to nie pchaj się w morszczyznę.

Nie chce oszczędzać na filtrze. Chodziło mi o to, że wole 30l niż 100l bo tańcze. A może zna ktoś jakiś zestawik 50-60l? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grrr.. 4 temat kończy sie na przemyśleniach ile litrowe. Odpowiedz zawsze dostaniesz im wiecej tym lepiej.. bo lepiej z parametrami, obsadą, parowaniem wody itd. Masz szklo to pobaw się w 100L low tech.


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy to :chris: Taniej i lepiej wyjdzie jak sam kupisz kaskade włożysz do niej spiroax troche węgla lampa do 100l 4x24w akwarium albo kupisz ale może masz jakieś w domy pompka cyrkulacyjna 100zł piasku jak z promocji to nawet da się 10kg za 86zł oczywiście żywy i skały tak przynajmniej 8kg i prosze masz akwarium i możesz myśleć o rozmnażaniu rybek :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolego Szymon2000- uprzejmie proszę o: "więcej czytania,mniej pisania"

Bo mi się tu chłopaki już kolejny raz denerwują :)

Świrek dobrze napisał: jeżeli już na starcie chcesz znajdywać półśrodki to nie bierz się za to hobby.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie denerwuje pytaj o co chcesz ale nikt za Ciebie decyzji nie podejmie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje plany zaczynały się na 30L po przeczytaniu forum zrobiło się 180 brutto. Poczytaj dokładnie forum a sam się przekonasz. Dla mnie pieniądze tez były ważne. Jak ostatnio zacząłem liczyć ile wydałem to po pewnej sumie się poddałem. Doszedłem do wniosku że to po prostu nie ma sensu. Morskie kosztuje - ale największe koszty są na początku.

Nie chcę zniechęcać kolegi. Akwarium dobrze prowadzone (nie da się uniknąć błędów) odda Ci te pieniądze naprawdę wielką satysfakcją.

Ale o kosztach tematów na forum jest co najmniej na kilka godzin czytania. Zapraszam do forum dla nowicjuszy.

"Za wszystko inne zapłacisz kartą MASTERCARD" ;)

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale ja bym dołożył te 30 i kupił:

http://allegro.pl/fi...4535528626.html

wydajniejsza membrana i masz już DI a jak będziesz kupował osobno to taniej nie wyjdzie.

Ja mam taki i wode po DI mam 0 tyle ze z miejsc na początku trzeba dokupić żywicę 35zl (starczy na 4 wymiany) bo w pojemniku jest 3/4.

Pozdrawiam


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.