Skocz do zawartości
piniol

Składanie jaj przez wężowidło

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem świadkiem składania jaj przez wężowidła, te małe które często żyją w skale.

Na początku myślałem że to jakiś krab lub krewetka dobrała się do zoa bo, smużka jajek na pierwszy rzut oka wyglądała jak ta brązowa wydzielina uszkodzonych zoanthusów.

Po chwili zauważyłem że to wężowidło, stojące na wszystkich odnóżach jak pająk, wypuszcza do wody jaja . Szybko wziąłem co miałem pod ręką żeby to nagrać.

Po chwili, 5 cm od pierwszego wyszło ze skały drugie, takiej samej wielkości i też zaczęło wypuszczać jaja do wody. Po wszystkim, tak jak pierwsze schowało się z powrotem między skały.

Pod spodem 2 filmiki które udało mi się zrobić. Jakość jest kiepska, nakręciłem tym czym miałem pod ręką, czyli telefonem.

Pierwsze wężowidło

Drugie wężowidło


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po podmianie też byłem świadkiem takiego zachowania Wężowideł, nawet jeden wszedł na samą górę szczepki Acry i z stamtąd puszczał chmurkę :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co teraz? Będzie tysiąc wężowideł, czy coś zeżre większość (jaj?) zanim się wylęgną? Masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co teraz? Będzie tysiąc wężowideł, czy coś zeżre większość (jaj?) zanim się wylęgną? Masakra

Wątpię że się coś utrzyma, odpieniacz robi swoje. Z drugiej strony mam ich pełno w skale, z każdej dziury wyłażą ich łapy ;)


Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.