Skocz do zawartości
bluewolfpl

ReefMax pomorskie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępie pragnę się przywitać. Od jakiegoś czasu czytam tematy na tym forum i nareszcie przyszedł czas na mnie. Odpaliłem swojego RM 105L około 2 tyg temu. Wewnątrz 100% wody z podmianki od kolegi Michała, około 10 kg żywej skały z działającego zbiornika plus 2-3 kg skały suchej, piasek Natural Samoa Pink. Znalazło się tez i jakieś życie ale nie za bardzo wiem co to jest bo nie przewidywałem że od razu coś się pojawi. Jedno to jakiś ukwiał i tu pytanie ? czy i jak muszę go dokarmiać? Na razie nie mam ekipy czyszczącej, nic tez nadzwyczajnego sę nie dzieje (tzn żadna plaga mnie nie dopadła). Dziękuję za wszelka pomoc i podpowiedzi . A no i robiłem już pierwsze testy nie wiem na ile dokładnie mi one wyszły (Testy Saliferta)

ca - 500

no3 - 2

po4 - chyba 0,25 ale mogłem coś namieszać

Kh 8.5

ph 7.7

post-23373-59769_thumb.jpg

post-23373-24652_thumb.jpg

post-23373-0-85685000-1409293305_thumb.jpg

Edytowane przez bluewolfpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ukwiała to większość korali tak jak i ukwiały zawierają w komórki fotosyntetyczne i dzięki temu zywi się podobnie jak rosliny jednak trzeba też dokarmiać je co jakiś czas ( plankton, fitoplankton, zooplankton) jeśli chodzi o ukwiał też wchodzi w grę grubszy pokarm.U mnie są błazenki i przy karmieniu grubszym pokarmem nie dają sie jednak najeść chłopu wyciągaja zarcie z ukwiała czyszcząc swoje mieszkanko.Co do 1 zdjącia wyglada mi na jakiś rodzaj zoantusów.Poszukaj na reeflex.Pozdrawiam i powodzenia z baniakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu pokarm mrożony dla ukwiałów podać mu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za wcześnie poczekaj 1, 2 dni i zobacz czy swiatło mu wystarcza jak bedzie marniał to strzykawka i mała porcja papu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy zawód, okazało się ze ten wspaniały ukwiał to majano, teraz modle się aby ta plaga się nie rozsiała. Jutro robie częściową podmiankę wody również na wodę z podmianki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta podmianka to daj sobie spokoj,sukcesywnie wydluzaj czas swiecenia,lej bakterie,zazyj doustnie wegiel i cierpliwie czekaj :p. Prawdopodobnie jakiegos burzliwego nie bedziesz mial,ale warto jeszcze te dwa-trzy tygodnie poczekac,obserwujac to zycie,ktore jest w akwarium, oraz monitorowac NO3 i PO4,reszte testow mozesz sobie poki co odpuscic (no chyba,ze masz na NH4 i NO2).

Powodzenia :).

Edit: zapomnialem - no i ewentualnie browarek w dlon ;).

mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dzięki uprzejmości kolego Michała wymieniłem w baniaku około 20 litrów na jego wodę i na szczęście zniknął dziwny zapach który powstał po włożeniu skały. Wraz z woda dostałem odrobinę życia które przyciąga moja uwagę. Zamówiłem też ślimaki turbo i kopiące , jedna porcelankę i kraba. Ostatnio na jednej skale pojawiły się drobne bąbelki, tzn były na dwóch ale z jednej zniknęły i już się nie pojawiają a na drugiej jest ich już mniej. Na tylnej ścianie zauważyłem pojawiające się glony ale ślimolce powinny to ogarnąć. Im więcej się dzieje w akwarium tym więcej czasu przy nim spędzam :D Baszurek - nie omieszkałem posiedzieć przy zimnym piwku :). Na razie testów nie robiłem.

post-23373-0-02824300-1409561906_thumb.jpg

post-23373-0-88984200-1409561906_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatna aktualizacja. Przybyło kilka nowych koralowców. Pojawiło się też więcej glonów ale ekipa czyszcząca działa :)

post-23373-0-85325400-1411587059_thumb.jpg

post-23373-0-82652300-1411587060_thumb.jpg

post-23373-0-85003200-1411587062_thumb.jpg

post-23373-0-81830400-1411587063_thumb.jpg

Edytowane przez bluewolfpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem zrobić testy:

PH - 8.0

KH - 7.0

CA - 440

PO4 - 0

NO3 - 5

Pojawiły się jakieś takie fioletowe glony które obrastają w niektórych miejscach skałę , piasek i nawet glony zielone. Nie ma tego zbyt wiele. Zasadniczo tworzą cienką ,, kołderkę " i łatwo dają się usunąć. Zostawić je czy może kupić kogoś do obsady czyszczącej ? Na razie mam ślimaki turbo, ślimaki kopiące, jedną porcelankę i jednego pustelnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli da je się tak łatwo usunąć to czy nie jest to przypadkiem cyjano.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i cyjanu, co powinienem z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być i cyjanu, co powinienem z tym zrobić?

Chemiclean uzyty zgodnie z instrukcja - bardzo skuteczny srodek.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyjano zwalczone, mała aktualizacja fotek. Doszła jedna Euphilia, dwie krewetki czyszczące i jedna rozgwiazda piaskowa. Na zdjęciu ogólnym jeszcze z cyjano.

i jeszcze dwie foty

post-23373-0-27668000-1413056055_thumb.jpg

post-23373-0-54460800-1413056056_thumb.jpg

post-23373-0-39828000-1413056057_thumb.jpg

post-23373-0-47457600-1413056058_thumb.jpg

post-23373-0-51260700-1413056059_thumb.jpg

post-23373-0-72305300-1413056369_thumb.jpg

post-23373-0-72030100-1413056370_thumb.jpg

Edytowane przez bluewolfpl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jeden cyrkulator do góry, żeby dmuchał pod taflę wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą rozgwiazdą piaskową to się trochę pośpieszyłeś .

Akwarium młode to i dużo jedzenia tam nie znajdzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpieniacz oryginalny to raczej nic z tego nie bedzie on wcale nie pieni przyda sie cos innego zaczna wzrastać azotany i fosforany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można rozgwiazdę jakoś dokarmić ? W sumie jest już ona u mnie 2 tyg i ma sie całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do baniaka trafił nowy mieszkaniec, E.quadlicolor , początkowo umieściłem go z przodu lecz w ostateczności sam zdecydował gdzie się zadomowi, jeszcze nie w pełni pompuje bąbelki ale z dnia na dzień coraz lepiej.

A tutaj jeszcze rzut okiem na baniak po kuracji Dolabellą , wytępiła wszystkie stare glony w 2 tyg. za chwile będzie musiała zmienić dom gdyż przejdzie na przymusowa dietę ;)

post-23373-0-17092200-1414568236_thumb.jpg

post-23373-0-92512000-1414568379_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastał czas na rybki na początek do baniaka trafiły dwa błazenki oraz garbik Chrysiptera springeri.

Za sprawą sody podniosłem sobie też KH do 9,1, PH podskoczyło do 8.0

post-23373-0-77395900-1415134966_thumb.jpg

post-23373-0-48117700-1415134967_thumb.jpg

post-23373-0-10500300-1415134968_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.