Skocz do zawartości
AdrianUK

Moja Nano rafka, aquael 30l ok 7mies.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za info. Powiedz jak często czyścisz filtr?

Już trochę życia mam. Bakterie leję codziennie i kent nano reef.

Nie ma sprawy, jeśli chodzi o ten zestaw mogę pomóc ;)

Filtra nie czyszczę wcale, mam w nim siporax - polecam jak dla mnie najprzydatniejsza rzecz aby utrzymać stabilny system.

Na siporaxie rozkładam watę akwarystyczną, przykrywam kratką i wymieniam co tydzień.

No i pokażę w jaki sposób akwarium budzi się do życia - 10min od włączenia światełka.

post-22883-0-60590200-1409895381_thumb.jpg

post-22883-0-22525700-1409895383_thumb.jpg

post-22883-0-59567400-1409895385_thumb.jpg

post-22883-0-48377200-1409895387_thumb.jpg

post-22883-0-96873200-1409895388_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akwarium, czyste przede wszystkim a to się chwali ! ;)

Moja propozycja taka, postaraj się ukryć grzałkę, może mniejsza do kubełka? + ukryć jakoś czujnik od termostatu ;)?

Akwarium ma potencjał, będę kibicował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adraian może jakaś aktualizacja Nano rafki , bardzo często zaglądam na tą stronę i spisałam sobie Twoje koralowce , pomału je rozszyfrowuję . Jakże ja chciałabym mieć taki wygląd jak Ty masz Uppss.

Pozdrawiam nana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adraian może jakaś aktualizacja Nano rafki , bardzo często zaglądam na tą stronę i spisałam sobie Twoje koralowce , pomału je rozszyfrowuję . Jakże ja chciałabym mieć taki wygląd jak Ty masz Uppss.

Pozdrawiam nana

Miło słyszeć ;)

Jestem obecnie w pracy, ale mam jakieś zdjęcie a więc podziele się ;) akwarium budzące się do życia.

Oraz mała zmiana, jednego z błazenków zastąpi śliczny platinum.

Jutro postaram się o więcej zdjęć, pozdrawiam Adrian.

post-22883-0-01472300-1410899854_thumb.jpg

post-22883-0-70569100-1410899894_thumb.jpg

post-22883-0-22451100-1410899930_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super!!!

ja mam tez 30l ale jeszcze glony wszedzie tzn pełzatka szaleje i inne glony wyzsze sie plenią- troche glonow zielonych na szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka ,moja stoi i czeka na kolejne ruchy.Czy miałeś problem z cyjano albo aptasia jeśli tak to czego używałeś albo używasz i co działa. :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka ,moja stoi i czeka na kolejne ruchy.Czy miałeś problem z cyjano albo aptasia jeśli tak to czego używałeś albo używasz i co działa. :smiling:

Witam, przepraszam za długą przerwę w temacie :)

Kostka nigdy nie miała problemów z cyjano czy czymkolwiek innym, szczerze :) jedna różyczka - aptasia rośnie od założenia akwarium, nie likwidowałem nigdy nie przeniosła się.

Chciałbym poinformowac że kosteczka została sprzedana w całości, z życiem. - Zapłacone od 3 tyg czeka na odbiór- kupujący ma remont w domu i chce zapiąć wszystko na ostatni guzik, przez ten czas wiele się zmieniło :) Korale wyrastają z baniaka hehe.

Sam założyłem nowy baniaczek ok 600l na gotowym zestawie aqua one po drobnych innowacjach :) myślę że niedługo założę jakąś fotorelację.

Przy okazji chciałbym namówić wszystkich na założenie tej wspaniałej piko rafki, super sprawa, sprzęt godny polecenia. Przez prawie rok czasu zero problemów, brak minusów, wszystko idealnie ze sobą współgra. Nawet oświetlenie stosunkowo nie wielkie, które wystarcza dla dość wymagających korali.

- może jeden malutki minusik woda troszkę za bardzo paruje hehe :D dziennie ok 1 kubka małego jednorazowego - bez pokrywki nad akwarium.

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka ,moja stoi i czeka na kolejne ruchy.Czy miałeś problem z cyjano albo aptasia jeśli tak to czego używałeś albo używasz i co działa. :smiling:

Witam, przepraszam za długą przerwę w temacie :)

Kostka nigdy nie miała problemów z cyjano czy czymkolwiek innym, szczerze :) jedna różyczka - aptasia rośnie od założenia akwarium, nie likwidowałem nigdy nie przeniosła się.

Chciałbym poinformowac że kosteczka została sprzedana w całości, z życiem. - Zapłacone od 3 tyg czeka na odbiór- kupujący ma remont w domu i chce zapiąć wszystko na ostatni guzik, przez ten czas wiele się zmieniło :) Korale wyrastają z baniaka hehe.

Sam założyłem nowy baniaczek ok 600l na gotowym zestawie aqua one po drobnych innowacjach :) myślę że niedługo założę jakąś fotorelację.

Przy okazji chciałbym namówić wszystkich na założenie tej wspaniałej piko rafki, super sprawa, sprzęt godny polecenia. Przez prawie rok czasu zero problemów, brak minusów, wszystko idealnie ze sobą współgra. Nawet oświetlenie stosunkowo nie wielkie, które wystarcza dla dość wymagających korali.

- może jeden malutki minusik woda troszkę za bardzo paruje hehe :D dziennie ok 1 kubka małego jednorazowego - bez pokrywki nad akwarium.

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka ,moja stoi i czeka na kolejne ruchy.Czy miałeś problem z cyjano albo aptasia jeśli tak to czego używałeś albo używasz i co działa. :smiling:

Witam, przepraszam za długą przerwę w temacie :)

Kostka nigdy nie miała problemów z cyjano czy czymkolwiek innym, szczerze :) jedna różyczka - aptasia rośnie od założenia akwarium, nie likwidowałem nigdy nie przeniosła się.

Chciałbym poinformowac że kosteczka została sprzedana w całości, z życiem. - Zapłacone od 3 tyg czeka na odbiór- kupujący ma remont w domu i chce zapiąć wszystko na ostatni guzik, przez ten czas wiele się zmieniło :) Korale wyrastają z baniaka hehe.

Sam założyłem nowy baniaczek ok 600l na gotowym zestawie aqua one po drobnych innowacjach :) myślę że niedługo założę jakąś fotorelację.

Przy okazji chciałbym namówić wszystkich na założenie tej wspaniałej piko rafki, super sprawa, sprzęt godny polecenia. Przez prawie rok czasu zero problemów, brak minusów, wszystko idealnie ze sobą współgra. Nawet oświetlenie stosunkowo nie wielkie, które wystarcza dla dość wymagających korali.

- może jeden malutki minusik woda troszkę za bardzo paruje hehe :D dziennie ok 1 kubka małego jednorazowego - bez pokrywki nad akwarium.

Pozdrawiam Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , bardzo ładne pożegnanie :thumbsup: a czy mógłbyś ostatni raz pokazać rafkę w całości bo naprawdę jest cudna .

Pozdrawiam Nana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.