Skocz do zawartości
MisieKartuzy

Potrzebne zdjęcia akwarii przeziernych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich reefmaniaków gorąco.

Z racji tego iż moim rybciom robi sie ciasno, biore się za budowę 350 litrowego akwarium przeziernego (150*50*50cm), które będzie można oglądać z 4 stron. Niebieskie tło mi się zdażyło opatrzeć. Tak wiec mam prośbę do was o przesłanie ciekawych zdjęć akwarii przeziernych na adres fotokartuzy@wp.pl lub wstawienie fotek do wątku.

Z góry dziekuję i pozdrawiam!!!


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, jezeli ma sie dobrze prezentowac z kazdej strony to szerokosc 50 cm jest zdecydowanie za mala. Nie bedzie mozliwe zrobienie scianki opartej o tylna szybe, ciezko bedzie zrobic tez jakas sensowna konstrukcje zeby byla oddalona zarowno od przedniej jak i tylnej szyby.

Jezeli ma byc 350 litrow, to osobiscie bym zrobil 100x70x50H

albo wrecz podstawa na planie kwadratu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem ograniczony rozmiarami komody na której bedę stawiał zbiornik, gdyż zamierzam chociaż jedną przeprowadzkę, tak więc akwarium musi być mobilne. Komoda szersza niż 50cm może stracić na estetyce. Skałe mozna przewiecić i nadziać na jakąś rurkę tworząc skalne słupy lub coś w tym rodzaju.


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJR ma świętą rację akwa. szerokości 50 cm będzię wyglądało jak jamnik :-)

zerknij na proporcje akwariów Amano tych roślinnych i tych rafowych to klasyka akwa. otwartego (ze wszystkich stron).

takie akwa jest piękne, ale niestety wymaga miejsca.

PS. Po co ci komoda pod rafą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno miałem 40 i to była masakra nie tylko ze względu na wygląda ale przede wszystkim na funkcjonalność. Wszystko poklecone na rurkach i kompletny brak miejsca nawet na czyścik. Teraz mam 80 cm i jest zdecydowanie lepiej. Następny planowany zbiornik będzie miał 100 szerokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rozwielita czy mozesz zamiescic zdjecia swojego obecnego zbiornika??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Szkoda ze nie masz zrobionej perspektywy calosci:-(


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem calkiem ciekawy baniak przezierny z rekinkiem rafowym, gdzie skala byla "wysypana" i pokrywala niemal cale dno i z kazdej strony boczne sciany byly podbudowane skala. Efekt bardzo ciekawy i naturalny. Sprzet caly schowany w sumpie. Jak tylko znajde fote to wstawie.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić ładne zbiorniczki bez tła które nie będą za szerokie. Głównie chodzi o mobilność i nie mam bladego pojęcia gdzie bedzie stało akwarium w przyszłym mieszkaniu. Zawsze można dostawić do sciany a za szybą nakleić folię np niebieską lub dać tło np strukturalne. Coś dało by sie wymysleć.

Nie chodzi mi o zrzynanie wyglądu akwarium, lecz o detal który można wykorzystać np ustawienie skały.

Szukam zdjeć coś w tym stylu:


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też o tym myślałem, żeby było na prawde ciekawie musi być co najmniej 80 cm szer.

Pozdr. Olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.