Skocz do zawartości
Halik

Nowy pod każdym względem:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich maniaków akwa morskich

Mam na imię Łukasz pochodzę z Białegostoku (podlaskie)i jestem nowym użytkownikiem forum.

Aktualne posiadam 240L. akwa Malawi i chcę zamienić je na mniejsze morskie.

Poszukuje zapaleńców akwarii morskich z rodzimego miasta, w celu kontaktu, wymiany zdań, konwersacji.

Poszukuje jeszcze tanich (używanych) podstawowych urządzeń do akwa takich jak: pompy, odpieniacz, filtr RO itp. Zamierzam mieć jakieś 120L. + ewentualny sump. Nie mam dużego doświadczenia w tej dziedzinie (jestem tylko jak na razie teoretykiem) więc, wszelkie sugestie z waszej strony będą naprawdę mile widziane!

Pozdrawiam


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko kolego

ucz sie i pamietaj ze lepiej zapytac 2 razy niz zrobic jedna glupote


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja tez nazywam sie lukasz i tez jestem z bialegostoku i tez mialem malawi 240l :) serio nie kantuje. i wlasnie robie morskie 600l. pozdrawiam kolege z podlasia patrze ze ten rejon coraz bardziej sie zarybia:P ( moje akwa niestety bedzie w wawie)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemanko :)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mowego kolegę!

Mógłbym zasugerować tobie większy zbiornik.

Mam 100litrów i jest za mały!!! Twoja malawia powinna być ok. Zresztą poczytasz forum to sam do tego dojrzejesz.

Pozdrawiam!!!


W 60-tce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

90% potrzebnych informacji znajdziesz czytajac forum.

Sprzet tez skompletujesz sledzac (sprawdzajac najlepiej co najmniej raz dziennie - bo okazja szybko znajduje nabywce) dzial Targowisko.

Najprosciej (najbezpieczniej) zaklada sie morskie znajdujac dzialajace od dluzszego czasu takie ktore Ci sie podoba ... i po prostu kopiujesz.

Od razu masz dzialajace i sprawdzone rozwiazania.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego morszczaka z Białegostoku :)

coraz więcej nas i oby tak dalej :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam .tez jestem nowy (ale juz oczytany) :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i miłej lektury :)


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...pozdrówka w imieniu akwarystek :) Witamy.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lukas :

hej ja tez nazywam sie lukasz i tez jestem z bialegostoku i tez mialem malawi 240l :) serio nie kantuje. i wlasnie robie morskie 600l. pozdrawiam kolege z podlasia patrze ze ten rejon coraz bardziej sie zarybia:P ( moje akwa niestety bedzie w wawie)

WOW- 600! to jest dopiero coś. Może kiedyś.......hmmmm

Wielllkie dzieki za miłe przywitanie :))


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Rowniez jestem zdania, ze powinienes pomyslec o wiekszym akwarium.

Moze to 240 litrowe?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietety, ale stare akwa sie nie nadaje. Ponieważ jest: panoramiczne, porysowane, robione z jakiegos ciemnego szkła, sylikon nie jest przystosowany do wody morskiej i poprostu chcem je sprzedać w całości.

A waszym zdaniem, jakia jest "minimalna" pojemność akwa. Mam zamiar chodować parke błazenków, parę turbo, może jakąś rozgwiazdę, jakąś krewetke i oczywiście jakieś korale.


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaz na ile Cie stac- podlicz wszyskie koszty- sprzetu, skaly, zycia itd., zebys nie "poplynal" i zeby domownicy Cie nie kleli za to, ze musza jesc przez rok such chleb. IMO lepiej zalozyc porzadne 50-80 litrow bez zbednych bajerow niz 300l w ktorym masz tylko odpieniacz i 5 kg skaly z jednym grzybkiem bo na wiecej nie starczylo kasy. Osobiscie mam aktualnie 30l i 80l, bo nie mam wiecej miejsca ani pieniedzy. Te 30l wygladalo w grudniu tak

http://www.aquascape.pl/reefgal1.html

Zobacz tez na artykuly dotyczace nano raf na

http://www.nano-reef.com


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Halik

tak kazdy tutaj pisal :"Mam zamiar chodować parke błazenków, parę turbo, może jakąś rozgwiazdę, jakąś krewetke i oczywiście jakieś korale".

Nie ulega watpliwosci, ze finanse czy ilosc miejsca w domu albo np: statyka maja wplyw na wielkosc akwa. Ale zauwaz: im wieksze akwa tym stabilniejsze i tym wiecej roznych morskich stworzen bedziesz mogl hodowac.

@Tirno - super!!!!

Parka by nie weszla?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani

Niestety decora pozegnala sie z zyciem- od niedawna jest tam Gramma loreto. Poza tym goniopora wywedrowala do wiekszego systemu, gdzie spotkala swoje dwie kolezanki z innych gatunkow i sporo rozmaitych innych korali w wiekszosci LPS. Niedlugo wrzuce jakies fotki:satisfied


Niestety nie tak duza jak zamierzalem, ale praca w toku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Halik

Ja zrobiłem to w sposób następujący:

ponieważ koszt samego akwa jest znikomy w porównaniu ze skałą i sprzętem, policzyłem sobie najpierw jaki sprzęt potrzebuję w wersji optymalnej (a nie na zasadzie "jakoś to będzie") potem, popatrzyłem na ile kg. dobrej skały mi zostało, a na końcu dobrałem do tego wielkość akwa zakładając, że waga skały stanowić będzie ok. 25% litrażu brutto.

Popełniłem napewno błąd rezygnując z sumpu z refugium. Odpieniacz (beast 400P) troszkę szumi i bulgocze - mi to nie przeszkadza ale wk....a za to moją żonę :wink

Pozdrawiam,


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Timur

Tak jak piszesz, wolałbym mniejsze akwa, ale z lepszym wyposażeniem i większą ilością żywej skały. Tylko, że przeczytałem, iż im akwa jest mniejsze tym gorzej jest utrzymać równowagę biologiczną. Patrząc z drugiej strony, niestety, ale nie stać mnie na 200L. Zatem jaka jest optymalna wielkość akwa.

I mam prośbę: czy koś może rzucić okien na akwa które znalazłem na allegro do kupienia. Czy się ono nadaje, jeżeli tak to co do niego jeszcze trzeba dokupić?

http://www.allegro.pl/item105465805_funkcjonujace_akwarium_morskie_.html

Pozdrawiam


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.