Skocz do zawartości
mars79

pomiar wody przez RO-DI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko ostatnio mierzyłem wodę która przepuszczałem przez filter RO-DI i wyszło mi 003, wiem ze powinno wyjsc 000, ale i o to moje pytanko , czy rzeczywistości pomiar 003 wody to już źle , czy można dalej wlewać i obserwować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ile czasu minęło od startu wody do pomiaru ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

003 wody to już źle ??

​jest ok nie przejmuj się i wlewaj do baniaka

podejrzewam że jak zamieszasz lekko wodę TDS pokaże 000


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden pomiar zrobiłem na drugi dzień gdzie miałem wlana wodę do wiaderka , a drugi pomiar zrobiłem po 30 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączysz RO+DI to trzeba odczekać z 5 min żeby było 000.Ważna sprawa naczynie też musi być dobrze wypłukane wodą RO do którego lejesz wodę RO+DI.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu może być przyczyna ja nie pukałem wodą RO-DI, zobaczę to później, a po drugie wlewałam wodę która idzie przez RO-DI od razu nie czekam , A jeszcze jak poznać ze mambrana RO jest walniętą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz mierzyć wodę to odlej to co spłynie na początku - jakiś litr to co będziesz miał w wiaderku do wylanie opłucz tym wiaderko a potem dopiero zacznij lać już właściwą i jak mierzysz to zamieszaj wcześniej.

Co do tego jakie powinno być wskazanie... jest wiele tu osób które mówią że jak jest 001 to już żywica do wywalenia - ja osobiście uważam że nie - miałem czasem wodę 004 i nigdy nie miałem problemów np z okrzemkami czy cyjano - ale jak zawsze każde akwarium jest inne... więc musisz sam zobaczyć czy u Ciebie może być z tym problem


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok Paweł przekonam się, jutro przetestuje to co napisałeś, najprawdopodobniej bezie to a jak mambrana RO poczym poznac ze jet walnięta???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana może spokojnie posłużyć kilka lat - kwestia wymiany prefiltrów co jakiś czas - uzależniony od ilości płynącej przez nich wody - najprościej to zmierzyć wodę za membraną i będzie wiadomo czy jest ok czy nie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za membraną to muszę odłączyć DI i będę wiedział , dobrze myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za membraną to muszę odłączyć DI i będę wiedział , dobrze myślę

jak masz szybkozłączki to kilka chwil


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jak mam wątpliwości co do wody to biorę pokal po piwie i leję wodę do niego. Przeważnie po maks 10 minutach jest 000. W beczce do której zbieram wodę ciężko jest uzyskać 000 przez różne warunki środowiskowe ( później w tej beczce solankę robię i czasami z dobrym wypłukaniem jest różnie ). Szkło idealnie można wyczyścić więc próby rób w szkle. Takie jest moje zdanie.

W Toruniu np przy 001, 002 po DI w akwa dzieją się różne rzeczy w innych miastach jest inaczej, wszystko od ujęcia wody zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mars,

moze kiedys podlaczysz podwojny TDS to bedziesz mogl bez przelaczania nadzorowac membrane. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zobaczę może kiedyś kupie , na razie muszę działać tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja żeby uzyskać 000 muszę poczekać aż 4 litry spłyną, wylewam to i dopiero potem już mam wodę 000, także przetestuj u siebie dokładnie kiedy zacznie lecieć już czyściocha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś zrobię pomiar wody, ale już wiem że źle robiłem i mam nadzieje ze wyjdzie wszystko dobrze

witam zrobiłem tak najpierw poszedłem do wiaderka włączyłem TDS, zaczesałem wodę i zanurzyłem go w wodzie i pokazuje mi 000, nic nie wzrasta , później odpuściłem wodę przez RO-DI I napuściłem do kufla szklanego i umyłem , następnie znów napuściłem wodę i pokazuje 000, chyba dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak masz 000 to pewnie że dobrze :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chłopaki za dobrą podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.