Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

Calurepa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj wyciąłem spory kawał mojej kalurepu toxifera (chyba), bo zbielała i zaczęła wypuszczać do wody takie długie cienkie niteczki. Jednak w piasku pozostały jej "korzenie", bo nijak ich wykopać nie moge a też nie chcę ze względu na plenum. Czy z tych korzeni wyrosną młode pendy czy mam je jednak wykopać żeby nie zaczęły gnić?

Pozdrawiam

Tomek


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ona nie zaczela gnic, no chyba ze miales ja w akwa pare dni i sie nie przyjela, ona po prostu zbielala co oznacza, ze zaczela swoj cykl rozrodczy, amerykanie mowia "goes sexual"; u mnie wyglada to w ten sposob, ze zbielale czesci odrywaja sie i z pradem osiadaja w innym miejscu, po jakims czasie z tego miejsca wyglada juz zielony listek; nie ma sie czego bac, z tym, ze jesli Caulerpa zbyt mocno sie rozpleni (a potrafi robic to b. szybko) to potem bedzie rywalizowala o swiatlo z koralami, natomiast jesli chodzi o korzenie...ciekawe jak gleboko juz sa, u mnie bywaja i na 4 cm glebokosci

pozdrawiam M


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ona nie ma liści ani korzeni - to jest plecha.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez gdzies wyczytalem, ze to co wyglada jak korzen wcale korzeniem nie jest. To po prostu cos w rodzaju "chwytakow" ktorymi caulerpa trzyma sie podloza. Nie uczestniczy to to w procesie pobierania substancji odzywczych.

Pozdrawiam

Grzegorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te makroglony są aż tak wymagające i mogą

się nie przyjąć w nowym akwa?

Mam je od kilku dni i zmarniały mi nieco.

Akwa z nielicznym życiem (to co wyszło i wyrosło z ż.skały).

Mocno na nie świecić?

Mam 150W HQI na 250l.

Wapno jest super niezbędne do ich wzrostu?

:Dozingoff

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja włożyłem do zbiornika razem z żywą skałą dużą ilość glonów caulerpa i stopniowo mi wymierały. Wyrzucałem to co było przezroczyste bo wtedy oddają to co wcześniej zdołały pobrać z wody, a to nie jest pożądane. Po paru tygodniach została mi może 1/5, 1/6 stanu początkowego, a miałem tego początkowo pełno w ok. 10 ltr. wiaderku. Zaczęły się jednak stopniowo rozrastać w miarę dokładania życia, tj. koralowców i ryb. Po paru miesiącach musiałem je już wyrzucać gdyż ograniczały światło dla koralowców. Także uważam, że to proces naturalny, czegoś im chyba początkowo brakuje, co w miarę rozwoju życia się pojawi i będzie o.k.

Poza tym z żywej skały wyrosną ci glony nagle po wielu miesiącach, gdy już wyda ci się, że nic nowego nie może wyrosnąć. U mnie po pół roku zaczęły się pokazywać nowe rodzaje glonów, być może dopiero zaistniały dla nich odpowiednie warunki.

Mam także 250 ltr. i HQI 150 W. HQI świeci 8 h, a dwie świetlówki ok. 14 h.

Początkowo zgodnie z sugestią doświadczonych kolegów nic nie dodawałem, a zacząłem dopiero po włożeniu pierwszych koralowców.

Paweł


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda ostatnio zauważyłem nowy ładny glon, a akwa ma już 11 m-cy. To jest właśnie piękne w akwarystyce morskiej.

Aha wiem że glony nie mają korzeni ani liści tylko plechę, ale myśle że wszyscy akwaryści to wiedzą.

Cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.