Skocz do zawartości
Pawel2000

Krab - zostawić czy wyrzucić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie złapałem kraba, takiego samego jak na fotce, brązowy i włochaty ma ok 1 cm. Siedział na fioletowej montiporze która teraz ma 3 obgryzione wierzchołki. Zostawić czy eksterminować. W sumpie raczej nie przeżyje bo siedzi tam modliszka.

451-81613hitchhiker-med.jpg


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie siedzi bardzo podobny też ma 1 cm tylko ma jaśniejsze włoski Na razie dałem mu spokój ale czy jest bezpieczny dla rafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł jak by co to ja go przygarnę - jeden dzikus już do mnie trafił od nanorafowicza jako "killer" a okazało się, że jest o niebo spokojniejszy od tych choler elegansów ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BeRsErK

Jak chcesz to go bierz, jak narazie siedzi już drugi dzień w plastikowym pojemniku i czeka na wyrok.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dajcie mu żyć, w końcu krab też człowiek :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pawle - krab już jest ;]- on ma z 3 mm tułowia - killer z niego narazie nie będzie - foto chyba nie przedstawia tego samego?? Ten co mi dałeś jest żółty, bardziej włochaty niż na foto i ma śliczne pastelowo zielone oczy osadzone na pomarańczowych wypustkach.

Bomba :) Dzięki

Edit - to un700-krabiszcze.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie smigaja 3 kraby dzikie i chetnie bym je wywalil tylko jak je zlapac?


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja największe wyłapałem za pomocą kieliszka ze szczyptą paluszka krabowego lub innego mięska rybiego. Kieliszek stawiałem tak aby łatwo było do niego wejść po skale. Moje mniejsze kraby są bardziej bojaźliwe i nie oddalają się zbytnio od norki, za to na kieliszek zaczął łapać się pustelnik, więc na razie dałem spokój. Włochate kraby szukaj w google „hairy crab” – ogólnie wychodzi na to, że są to wolno poruszający się zjadacze glonów, jedynie co mnie zaniepokoiło to „Hairy crab Food: The crab eats seaweed. It may also eat toxic zoanthids (colonial anemones) and this makes the crab mildly poisonous.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harari - też czytałem ten opis - narazie zgadza się, że to leniuchy bo mój tylko zmienia pozycję na pełzatce.

Zooxanthusów mam od groma więc jak będzie miał ochotę to się nie pogniewam ;]

PS Ma ktoś może ślimaki zżerające xenię?? Bo mnie już ręce bolą od wycinania haszczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na xenię polecam frenatusy! HAHAHAHA U mnie zrobiły z nią czystkę w kilka tygodni, straciłem xenię do zera. Musiałem sobie od nowa zaszczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mój Frenio zasmakował w ludzkiej skórze to xeni już nie tyka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.