Skocz do zawartości
marking

Czy cos sie zlego dzieje? Szkli sie?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zwierzęta do mojego baniaka tylko chce sciągnac krewetki atlantyckie z Bałtyku

I nie ja dalej swoje tylko odpowiadam na pytanie i uważam ze do aklimatyzacji krewetek atlantyckich, które będą w tym 30 litrów siedzieć, na start taka woda jest ok.

A z czasem wrzucę tam nadwyżke rosnących korali za jakiś czas, jeśli w ogóle uda się je zaklimatyzować.

To zly pomysl jest?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z podmianki ze sklepu nie jest czysta solanka i jest wyjalowiona. Też nie widzę sensu aklimatyzacji zwierzaków w innym akwarium no chyba ze masz je połączone.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę tam wczoraj podmieniali i to było najszybsze co mogłem zrobić na wysokie po4 o 19tej + ten preparat a za 3 dni kazano mi zrobić kolejną podmiankę. Nie są to moje wymysły tylko to co doradzono laikowi, więc jak niektórzy wiedza inaczej zamiast robić biczowanie doradźcie co innego, tez zaczynaliście.

Dzięki Tigr jak napisałem chciałem tam zaryzykować z krewetkami z Bałtyku, a później jakby parametry były ok wrzucić nadwyżkę korali ,,ala szczepkarium,, i to z czasem...

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy fitr RO . Zrobisz sobie sam wode do podmiany i będziesz wiedział co dokładnie lejesz do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy fitr RO . Zrobisz sobie sam wode do podmiany i będziesz wiedział co dokładnie lejesz do akwarium.

Kwintesencja dyskusji


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:thumbup: I do tego DI (żywica) + TDS

465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz tu wyniki tych testów bo ja nadal nie wierzę, że je zrobiłeś. Ponadto o nadmiarze korali to w tym tempie możesz zapomnieć przez najbliższe kilka lat a co za tym idzie nie przyda Ci się kolejne akwarium. Krewetki tylko zabijesz skoro z korala mi masz problem. Naucz się prowadzić zbiornik a dopiero kupuj życie. Ponadto nie potrafisz przyjąć czyjejś krytyki mimo, iż każdy powtarza Tobie to samo. Wróć do początku i na nowo zacznij ta przygodę bo nic się nie nauczyłeś a uważasz, że wszystko wiesz najlepiej. Z podmianami na czyjejś wodzie to robisz tak jakbyś gotowal sobie herbatę na wodzie, w której sąsiad umył naczynia.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CNCRob - krytyke przyjmuje wiedzą o tym niektórzy z tego tematu z którymi rozmawiałem na priv, nie przyjmuję pisania w taki sposób jak Ty. Cieszę się że wszystko wiesz itd, ale na forum napisałem nie po publiczne biczowanie, a po pomoc. Zamiast tego Ty masz jakieś teorie i wymysły, że testów nie kupiłem etc... .

Wrzucę też cytat z jednej z moich poprzednich wypowiedzi, ale widać nie chciałeś przeczytac tego ze zrozumieniem:

Nie są to moje wymysły tylko to co doradzono laikowi, więc jak niektórzy wiedza inaczej zamiast robić biczowanie doradźcie co innego, tez zaczynaliście

A wypowiedź świadczy o tym zę za najmądrzejszego się nie uważam

Co do testów wszystko mam za duże, obecnie podaję preparat NO3Po4 firmy RedSea po 0,25 ml na dobę przez 3 dni, a później mam zwiększyć dawkę.

Kh, Mg i Ca też testami aby zmieniły kolor zjechałem praktycznie strzykawką do końca, ale to podobno trzeba już podmianami zredukować.

Wczoraj w solance wypłukałem też grys koralowy z filtra FZN-3 i cały filtr, włożyłem nowy PURIGEN.

Co więcej Ty mówisz mi tak, a jak chciałem zwiększyć baniak, to wszyscy doradzali żebym wziął solankę od kogoś, nikt nie powiedział, żebym dolał nowej. Nikt nie doradził, żeby zmienić np. żwir i syf się zrobił, bo niektórzy tak robili i było ok, no u mnie niestety nie.

Teraz staram się to doprowadzić do porządku, zrobię testy za kilka dni, niestety na PO4 znów będę musiał jechać do sklepu, bo tam zrobiono mi przyrządem, a na razie nie mam kasy żeby jeszcze ten przyrząd kupić, podobno są dokładniejsze.

Co do korali o dziwo mimo złych parametrów rosną jak najęte i wyglądają idealnie zdrowo, wystawiają polipy, pompują się, ładne kolory.

Gdybym uważał, że wiem najlepiej, nie pytałbym który filtr RO itd.... - chyba masz jakiś problem i potrzebujesz się wyżyć, dobra rada kup sobie worek, zamiast krytykować innym, pomóż, lub się nie odzywaj.

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, także te na PW, zwłaszcza Lurthel i Tigr123.

A co do CNCRob, jak się ze mną założysz to ci wyślę zdjęcie z uśmiechem i testami koło mojego baniaka, bo ogólnie nic Ci udowadniać nie muszę. Zresztą właśnie zrobiłem i dołączam foto paragonu z portfela, trochę wiary w ludzi ;) wiem dziecinada, ale chyba inaczej bym Cię nie przekonał, bo pisze jedno, a Ty i tak drugie, lub jakieś swoje domysły.

Miłego dnia i mniej nerwów, każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę.

post-23960-0-06415800-1410874936_thumb.jpg

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale przy wysokim PO4 i NO3 to Caulastrea chyba by tak nie wyglądała. :| Ale niech jeszcze inni się wypowiedzą, bo z tego co wiem, ona reaguje na złe parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świrek ale NO3 to mi praktycznie 100 wychodzi, w sklepie tak wyszło i u mnie w domu też. A może być coś co zaburza wyniki?

Caulastrea właśnie się dzieli z 3 główek będą 4.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wyzywam tylko próbuje coś z Ciebie wyciągnąć. Od początku próbuje wyjaśnić, że tu liczą się konkretne cyferki z testów a nie słowo "za duzo" "w normie" itp. Tak samo paragon. Zrobiłeś testy to je dokładnie tu wypisz a wtedy ktoś będzie miał podstawę do pomocy. Nie eiem dlaczego tez skoro dałeś całe strzykawki wiec zakładam ze Mg i Ca w kosmosie, skąd? Co dolewasz? Bo z samej soli nigdy tyle nie wyjdzie przy rosnących koralach. Zło źle mierzysz albo co innego. Teraz wiesz o co mi chodziło?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy zrobione są dobrze, właśnie kwestia tego że to wszystko jest w kosmosie i mam podejrzenie dlaczego.

Otóż dawałem korale, miałem cyrkulację wtedy jeszcze tylko FZN-3, nie miałem solanki w domu na podmianę, korale poszły w świat z wodą około 2 litrów, troche tez wyparowało. W tym momencie filtr wiadomo kaskada (która wg. niektorych miala mi wystarczyć, poza osobami na forum przez które kupiłem koralię - ale to później), więc kaskada wiadomo lała wodę od góry, nie było już cyrkulacji bo ona tylko chlup do dołu i tyle. W sklepie tego samego dnia solanki brak, więc dolana została prawie po 40 godzinach. Przez to całe parametry pewnie poszły się pieprzyć. Dołożyłem wtedy koralię nano 900 dolałem wodę, myślę czy nie wrzucić jeszcze takiego "chińczyka" z tyłu z mini deszczownicą, filtruje 300l/h. Więcej tego błędu nie popełnię, no ale się stało, teraz trzeba naprawić.

Przy takim no3 ten Chińczyk moze cos pomóc?

Kose dokupic jakies bakterie lalem juz biodigest jak była ta cyrkulacja do bani.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam. Kup : filtr RODI, ubogą sól i duże wiadro. Rób co 2 dni 10% podmiankę i jakoś to będzie :) No i może jakieś bakterie np. Microbe Lift Special Blend. Nie przekarmiaj rybek, jeśli masz jakieś gąbki w filtrach to wywal, a zamiast tego watę perlonową i co dzień, dwa wymieniaj. Jedna koralia to mało, ale pompy JVP mają bardzo fajny stosunek siły do ceny. Rybek nie karm za dużo. A i test PO4 Saliferta i tak jest lepszy niż nic ;) Na Hankę nazbierasz potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta sol aquaforest z konkursu?


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczysz ze go wygrasz?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczysz ze go wygrasz?

Hehe dobre :)

Swoją drogą 3 razy pytałem o parametry i się nie doczekałem. Kolega jest niereformowalny niestety wiec ja się poddaje. Ma swoje teorie chociaż wie, że nic nie wie i nie daje sobie pomóc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś testy - to daj wyniki.


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez napisalem ze wszystko jak do konca strzykawke wiec co tu podawac?

Nie licze na wygrana sol dostaje kazdy :)

No ale prosze kh 15, no3 miedzy 50-100 kolor ppsredni raczej, ca 500, mg 1500, nie napisalem bo bylem w pracy i nie mialem tabeli obok siebie. Po4 wyszlo mi na tym hanka 5.6 wszystko zle. Wlasnie podalem kolejna porcje no3po4x red sea.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim otrzymasz te swoje 5kg za free, poczytaj jak przygotowac solanke, zeby pozniej pytan nie bylo ;)

Wejdz do sklepu, kup osmoze I popros o uboga sol, a napewno dostaniesz to co powinienes.

No Panowie, moja cierpliwosc w tym temacie juz sie chyba wyczerpala...

Do autora- zapraszam do kontynuowania tematu za jakis miesiac (bez zabawy w malego chemika przez ten czas) I wedlug wskazan moich I kolegow.

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cncrob z pracy Ci nie sprawdze prosze podalem, bo wrocilem. Za literowki sorry pisze z telefonu.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, chłopaki naprawdę jeszcze chcą Ci pomóc, podaj wyniki testów.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa wyzej przeciez podane petrus.

Nie mowie nigdzie ze nie chca pomoc, wybaczcie nie mialem tego spisanego przy sobie.

Powiedzcie czy wrzucic ten mini filtr dodatkowo? Wczoraj poszedl nowy purigen i czyszczenie bylo kaskady.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno te wyniki są dobre? Przy takich parametrach powinieneś mieć w akwarium pustynię. Jakie jest zasolenie? I nadal uważam, że przy samych podmianach nawet na gnojowce nie pojedziesz tak wysoko z niektórymi parametrami i pompa ani cyrkulacja nie jest tego powodem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha mam wrazenie ze glon znow sie zazielenia.

Cnc na pewno sa prawidlowe wlasnie o to chodzi a wszystko rosnie i sie rozmnaza polipuje i to ladnie nawet stylophora fioletowa.

Splawik mam maly sery ciezko to odczytać ale miesci sie miedzy A i N.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.