Skocz do zawartości
marking

Czy cos sie zlego dzieje? Szkli sie?

Rekomendowane odpowiedzi

Masz racje, jak tak czytam, parametry dramatyczne niestety. Dziwie się że tam jeszcze coś żyje.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3Po4X polecono mi w sklepie.

@bober tak jest jak się kupuje i mówią że nic w sumie nie trzeba.... Po to jest temat, żebym zmienił na tak jak być powinno.

@Maćko Nie pienię, ale zamówiłem co prawda mały odpieniacz, jutro powinien u mnie być resun sk300 bodajże z tego co pamietam, obiecano mi go jutro przywiezc, na mój baniak chyba wystarczy?


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obliczyłeś dawkę No3po4x że wyszło ci 0,25ml na dobę?Skoro przy No3 powyzej 10 ppm na 100litrów zbiornik leje się 3ml...Czyli na 50litrów przy twoich wysokich parametrach powinnieneś lać-1,5ml na dobe...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie doradzono mi, abym na początek przez 3-4 dni dał 0,25 ml, a następnie stopniowo zwiększał do 1 ml, żeby nie sugerować się opisem. Wiesz w sumie baniak 54, ale odjąć piasek skałę to jest tam na pewno mniej samej wody. Tak w każdym razie doradzono na początek.,


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, masz 54 L. moja rada na dzisiaj to podmianka z 20-30 % na Instatnt Ocean i odstawienie NOPOXa dopóki nie ogarniesz odpieniacza, a jak już odpieniacz uruchomisz to daj mu z miesiąc żeby się wgryzł i obrósł bakteriami od środka . Czyść tylko kubek. Jak nie zauważysz poprawy to zacznij z produktem Red Sea ale nie więcej niż 0,5 ml / dziennie.Możesz też trochę zejsć z zasoleniem, tak do 1.024-23, miękasom takie wysokie zasolenie nie jest potrzebne, tylko rób to pomału

Acha...wywal glony zanim się całkowicie rozpuszcza i zasyfią wodę, ich wygląd to teraz twój najmniejszy problem. Kup węgiel, zażyj doustnie i czekaj :)

Powodzenia w wyprowadzaniu baniaka na prostą.

W sklepie doradzono mi, abym na początek przez 3-4 dni dał 0,25 ml, a następnie stopniowo zwiększał do 1 ml, żeby nie sugerować się opisem. Wiesz w sumie baniak 54, ale odjąć piasek skałę to jest tam na pewno mniej samej wody. Tak w każdym razie doradzono na początek.,

Sklep założył że masz odpieniacz

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maćko nie dziękuję, by nie zapeszyć.

Własnie glony - praktycznie ten zielony dziś rano (czego na foto nie widać) stał się znów calutki zielony, jakby nigdy nic, tylko ten jeden brunatny nie tak, a inne nawet się rozmnożyły w formie liścia na foto. Ale jeśli uważacie, że powinienem się ich pozbyć, to jak najbardziej.

Wydaje mi się (podkreślę wydaje), że problem mógł też tkwić w nie wyczyszczonym filtrze i starym purigenie, nie czyscilem tego robiąc przekładkę z 30 litrów na 54, a może to był błąd, bo mam wrażenie że no3 wczoraj wynosiło z Saliferta tylko 25 patrząc od góry, a w sklepie pare dni temu było na pewno 100. Czy test mógł ten w sklepie się pomylić? (Dodam ze ja wcześniej źle robiłem w domu, gdyż patrzyłem z boku, zamiast od góry). Bo raczej nie spadło tak szybko po wyczyszczeniu kaskady i włożeniu nowego purigenu?

Zrobić dziś na nowo wszystkie testy? Czy się wstrzymać?

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym purigenu nie dawała więcej.Zawsze nalezy pamiętać, ze SZYBKIE zmiany są gorsze niz stablilne choć nie najlepsze parametry. Nadal nie wiemy jakie jest NO3 10 jak ty mierzyłeś, czy 50 jak wyszło w sklepie. Jak jest 10, a może mnie to wsadzisz purigen i raptownie spadnie. 10 to całkiem przyzwoity wynik na młode akwarium ze wszystkim.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 gdy dzieliłem wynik 100 przez 10, bo patrzyłem na saliferta z boku. Patrząc od góry raczej 25, zrobię dziś jeszcze raz i zobaczę jak się to ma wieczorem.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz autoatyczną dolewkę,że zasolenie ci tak skaczę?Czy dolewasz z ręki czystą wodę ?I jaką wodę dolewasz,bo RoDi chyba nie masz?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasolenie mi nie skacze, mój spławik sery nie jest tak dokładny, a mierzone innym było 1026. Wodę biorę ze sklepu też, wkrótce będzie i domowa osmoza jak wszystko dobrze pójdzie.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ze sklepu?Codziennie?Wodę trzeba dolewać codziennie...to jest też podstawą dobrze działającego odpieniacza żeby miał stały odpowiedni poziom wody.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało mi jej bardzo paruje. Tygodniowo z 0,5 cm, może dlatego, że akwarium mam przykryte szybą prawie całe, z prawej strony tylko w miejscu gdzie jest FZN-3 jest szpara i sama szyba na takich podstawkach plastikowych delikatnie uniesiona od przodu.

To też mi doradzono, gdyby się okazało że nie można mieć przykrytego..... (wolę z góry napisać, jeśli się okaże, że nie można tak....)

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...6-zbijanie-no3/

http://magicthechemi...ie_akwarium.pdf

http://mojarafa.pl/_...odpieniacz.html

http://nano-reef.pl/...100#entry692488

http://nano-reef.pl/...8211;-praktyka/

http://nano-reef.pl/...-maly-poradnik/

http://nano-reef.pl/...zka-nowicjusza/

http://nano-reef.pl/...c-na-pocztatku/

'

Sądzę że tych kilka tematów wprowadzi Cie w świat o którym nie masz pojęcia.

wszystko czego szukasz jest tutaj napisane a nawet wiele wiele więcej,to tyle z mojej pomocy.

Powodzenia.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wyniki testow kh 7, ca 450-460, mg 1500, no3 cirzkie do odczytania pomirdzy 25-50 patrzac od gory i porownujac kolor bo od boku 100 ale to salifert.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz instrukcję to jest w niej zapisane że od boku czytamy dla poziomu poniżej 10. Czyli jak od góry masz 25-50 to to jest twój wynik. Od boku będziesz odczyty robił jak już zejdziesz poniżej 10.

Nie, to nie Salifert ;)


731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musialem zle zrozumieć :) bo zrpzumialem ze wynik od boku dzielimy przez 10 każdorazowo :) dzieki Olek :)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś! Jeżeli porównujesz wyniki patrząc od boku to dzielisz przez 10. Jeżeli kolor odpowiada na skali np 2 to faktycznie jest to 0,2 mg/l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale dopiero jak jest poniżej 10 :) a nie jak ja majac od boku 100 nyslalem że jest 10, bo od gory miedzy 25 a 50, bliżej 25 :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz,ja bym już zmiienił tytuł twojego tematu...tylko na jaki?Pomoc w odczytaniu testu?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne :p

W instrukcji którą miałem dołączoną nie było napisane, że od poziomu poniżej 10-ciu, dołączoną mam w j. polskim i jest, że patrząc od boku kolorystyka płynu jest 10cio krotnie powiększona, dlatego należy ją podzielić przez 10, ale nie napisano, że dopiero jeśli od góry jest poniżej 10. Jako nowicjusz w tych testach miałem prawo się pomylić, ważne że coraz lepiej to wygląda.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz juz skimmer :)? Trochee późno ale skoro nie miałeś to do twojego litrażu trzeba było się rozejrzeć za używkąTunze 9002 bo resun to...hmmm..lipa panie

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam nadal, ma dziś być, też używka (2 m-ce).

Podobno można też wrzucić filtr mały do góry nogami, myślałem o tym, bo mam takiego chinola, ale to i tak oprócz tego resuna.

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast się wydaje czy masz strasznie szybkie te zmiany w akwarium? W jeden dzień coś pada, na drugi rośnie i juz ma nowe odnogi. To w najlepszych systemach nie ma tak szybkich przyrostów :) glony się rozpuszczają a za dzień się zielenią :) strasznie szybko :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwało to więcej niż dzień, piszę tak jak to wygląda, widzisz sam na zdjęciu, że znów jest zielony. Zaczęło tak się zmieniać przy tym No3Po4X, na razie odstawionym jak radzono mi powyżej. Czekam na resuna :).

Mam już odpieniacz, moge go normalnie wrzucic do FZN-3? w jedną komorę, czy lepiej osobno w baniaku? :)

Edytowane przez marking (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączony poza kaskada mam nadzieje ze dobrze to zrobilem bo bez instrukcji, ale daje troche babli do wody jak miniaturowy filtr ;)


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.