Skocz do zawartości
poli84

Metlik o sprzet i start

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem tutaj nowy i śledzę forum dopiero od kilku dni. Mam mętlik w głowie, ponieważ chciałbym wystartować z akwarium , ale z względu na mały metraż mieszkania nie mogę pozwolić sobie na duże akwarium. Zauważyłem , że większość z Was po starcie z małym od razu przenosiło się na duże, dlatego nie wiem czy w ogóle jest sens startować, jednak wygląd waszych zdjęć powoduje, że zapał jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj jeszcze kilka miesięcy i wtedy zdecydujesz


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies podpowiedzi z ciekawym zestawem startowym, lepiej gotowiec nano reef, czy lepiej kompletowac samemu, jestem zielony w tym temacie poniewaz w moim okregu nie ma zadnego sklepu , ktory specjalizowalby sie w sprzedazy akwarystyki morskiej.

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja startowałem na 90 l tam wszystkiego się uczyłem ewentualna klęska nie jest aż tak bolesna jak przy dużym baniaku.

teraz z perspektywy czasu wiem, że mały zbiornik to duże problemy, duży zbiornik to małe problemy :)

ale warto sprawdzić się na małym :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, ale wiem , że mimo chęci to na pewno nie będę miał miejsca na większe. Czy znasz kogoś kto długo trzymał się małego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm ja jechałem 3 lata na małym baniaku


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też tak myślę, ale wiem , że mimo chęci to na pewno nie będę miał miejsca na większe. Czy znasz kogoś kto długo trzymał się małego zbiornika?

A dlaczego nie mozna sie trzymac dlugo jednego zbiornika? Dopoki akwarium bedzie Ci sprawiac frajde,doputy bedziesz je trzymal i tu litraz nie ma wiekszego znaczenia ;). Pewnie,ze fajnie jest miec jak najwieksze akwarium,male ma jeden duzy minus - szybko sie zapelnia zyciem,a wiadomo,ze ciagle by sie chcialo cos tam nowego dorzucic.

Jesli solniczka to Twoje marzenie,to sie nie zastanawiaj i zbieraj graty :). Popatrz na forum,jakie cudenka ludzie potrafia stworzyc nawet w 30 litrach ;).

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) coraz bardziej się do tego przychylam :) teraz tylko pytanie czy takie zestawy typu nano reef 30l maja sens , czy lepiej pokombinować coś samemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź :) coraz bardziej się do tego przychylam :) teraz tylko pytanie czy takie zestawy typu nano reef 30l maja sens , czy lepiej pokombinować coś samemu?

To zalezy ile masz miejsca na akwarium i co z tym sie wiaze - jaki bedzie litraz i wymiary. Jesli by miali to byc malenstwo okolo 30 litrow,to chyba nie ma co za bardzo kominowac i kupic gotowca. A jesli ma byc cos wiekszego,to tez jest sporo gotowcow,a mozesz poskladac cos sam i tu mozliwosci jest kilka - z sumpem,z panelem lub samo akwarium.Ale jesli bedziesz mial miejsce na sump,to jest to najlepsze rozwiazanie.

mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie mam miejsca na 50 litrów

to zrób 50 litrów i ciesz się widokiem :)

na poważnie jaki masz wymiar na akwa przewidziane

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) gl. 40 , szer 50

Witam to mam roumiec ze mozesz postawic okolo 100 l tylko ze w kostce 40x50x50 i to by bylo chyba najrozsadniej z racji ze nie masz miejsca na boki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale będzie to stać na komodzie, to tylko 50 litrów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ciezar ja na stoliku kuchennym fakt z pelnego drewna dwoch blatow trzymam okolo 130 kg.

a na komodzie bede stawial 300kg tylke ze musze ja wzmocnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety to odpada, komoda jest słabiutko wykonana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komoda słabo wykonana to może wykonać inna? :p Moim zdaniem małe akwarium ma jak najbardziej racje bytu. Większość szybko zmienia na większe, bo jest taka możliwość. Ja miałem postawione 70l i nie planowałem zmiany, bo nie miałem warunków. Tylko, że w pewnym monecie pojawiły się warunki to zmieniłem.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.