Skocz do zawartości
seahorse

Dolewka Shark Evolution w RM

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pewien czas szukałem odpowiedniej dolewki do RM, która nie wymaga wyjmowania części filtra żeby zrobić miejsce dla pływaków. W końcu znalazłem dolewkę Shark Evolution z zewnętrznymi czujnikami. Mieli takie w ofercie jeszcze kilka miesięcy temu. Teraz, nie wiedzieć czemu, sprzedają jeden czujnik zewnętrzny i jeden pływak ale można jeszcze wyciągnąć od nich poprzednią wersję.

Dolewkę mam od maja i sprawdza się rewelacyjnie. Czujniki zamontowałem za pomocą silikonu akwarystycznego na tylnej szybie pierwszej komory filtra, tzn. przykleiłem do szkła wieszaki, które dają w komplecie i wsunąłem w nie czujniki. Trzeba wymierzyć wysokość na jakiej zamontuje się czujniki, tak aby czujnik dolewający wodę był niżej a czujnik alarmowy wyżej. W obydwu czujnikach należy wyregulować czułość, dopasowując ją do grubości szyby.

Wreszcie rozwiązał się problem z dolewką, który na forum był omawiany od lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki to byl problem? Mam dolewke Aquatrend na podwojnym czujniku plywakowym,wywalilem jeden koszyk oraz plytke zraszaczowa z gabka,wkleilem grzebien i wszystko hula juz prawie dwa lata :p.

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem to, wywaliłem tamto ...To właśnie jest ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wywaliłem to, wywaliłem tamto ...To właśnie jest ten problem.

No tak,tu nie bede dyskutowal - jesli to stanowi problem,to oczywiscie masz prawo tak to postrzegac ;).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałem wywalać koszyka więc mam więcej miejsca na bio-kulki i różne absorbery. Poza tym czyszczenie pierwszej komory jest łatwiejsze, bo odpada problem wyjmowania pływaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do tej dolewki i uważam, że to najlepszy wybór do reefmaxa. Nic nie trzeba przerabiać i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To radzę pospieszyć się z zakupem bo w oficjalnej ofercie tych z dwoma elektronicznymi czujnikami już nie mają. Indywidualnie może jeszcze sprzedadzą. Ja kupiłem wersję z pompą perystaltyczną. Wężyk idealnie mieści się w te większe otwory na kable w RM więc nie trzeba ich powiększać.Pompa działa super.

Edytowane przez seahorse (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalozyles temat zeby sie pochwalic ? ;) kazda dolewka z dostepnych sie nadaje do Reefmax a montowanie np grzebienia przelewowego to POZYTYWNA przerobka , poza tym po co ci 3 koszyki ? ja mam 2 z czego jeden pusty ( w 1 siporax ) wiec finalnie moglbym miec 1 koszyk i tez by wszystko bylo OK . Dziwne masz podejscie - akurat tuning baszurka jest jednym z lepszych w reefmax . Skoro stawiasz na biokule to Twoj wybor ale wiekszosc po poczytaniu forum wklada co innego . Moja dolewka kosztowala z pompka ( new jeta 1200 -cichutka ) 279 zl a tez mam Aquatrend . Z tego co widzialem Shark jes 2 x drozszy wiec gratuluje inwestycji :) lepiej te 200 zl roznicy zainwestowac w co innego no ale to Twoj wybor :) pzdr

Ps. poza tym przerobki sa po to aby polepszyc dzialanie Reefmaxa a nie po to zeby upchac dolewke ;) zrozumiesz z czasem ze warto miec grzebien - co innego w koszykach - przeobrke odpienka zrobic itd itd - poczytaj temat baszurka tak na poczatek :)

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie grzebień nie jest potrzebny bo ja już prawie łysy jestem :)

Po co ci w samochodzie cztery siedzenia. Z jednym też będzie jeździł.

Edytowane przez seahorse (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam,ojtam,Constantine,koła drugi raz nie wymyśliłem ;) ,wykorzystałem tylko patenty znane już z forum.

A dzięki pozbyciu się płytki zraszaczowej uniknąłem już 3 nieboszczyków - dwa razy pierwszą komorę panelu zwiedzał błazenek i raz gobiodon :w00t: .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i tak ale kwestie przerobek masz opanowana i na Tobie sie wzorowalem z moimi . Pol roku mam baniak - zadnych strat - testy w normie - plag brak - korale pompuja sie pieknie ;) A co do kolegi seahorse ja musialem usunac plytke bo draznil mnie PLUSK jaki wytwarzala ( nie mialem dolewki wtedy ) - a zamiana na grzebien wyciszyl splyw + do tego zwierzaki bezpieczniejsze :) pzdr :chris:


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluski rzeczywiście jakieś słychać. Początkowo mi trochę przeszkadzały ale teraz prawie ich nie słyszę. Pewnie gdybym spał w pokoju z akwarium to starałbym się je jakoś wyeliminować. Jednak pluski nie są tak ważne jak parametry więc na nich staram się skupiać.

Co dziwne sprawdzałem w sklepie Aquela czy u nich też słychać jakieś odgłosy i choć nie mają przeróbek to słychać zero plusków. Akwarium czyste, żadnych glonów i podobno parametry idealne. Nie wiem jak oni to robią.

Do kolegi baszurka i jego dolewki nie mam żadnych uwag. Przedstawiłem swoje rozwiązanie i tyle.

Pozdr

Edytowane przez seahorse (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko,przeciez to nie piaskownica,zeby sie licytowac,kto ma fajniejsze zabawki;),wiadomo - kazdy robi,jak mu pasuje B).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.