Skocz do zawartości
rpp

Grotech ABC - czy ktos to stosuje ??

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie. Zastanawiam sie nad zastosowaniem Grotecha ABC ze wzgledu na zawartosc praktycznie wszystkich niezbednych elementow - czyli:

# GroTech Corall A zawiera: Strontium, Magnesium, Barium, Lithium

# Grotech Corall B zawiera: Magnesium, Iron, Chrome, Mangan, Nickel, Kobalt, Copper

# GroTech Corall C zawiera: Fluor, Iodine, Bor, Molybdenum

Tylko zastanawia mnie bardzo jedna rzecz. Otoz brakuje mi w tym zestawieniu wapna. Przy zalozeniu, ze raczej chce uniknac miksera/reaktora to w jaki sposob bedzie najprosciej podawac Ca?

Docelowo chcialbym zautomatyzowac podawanie tego typu elementow i chyba potrojna pompa dozujaca to jednak bedzie troche za malo :-(

Zawsze pozostaje jeszcze 3-skladnikowy balling :-) ale nie wiem czy chce mi sie w to bawic bo i tak nadal potrzeba zdecydowanie wiecej skladnikow do podania pelnej zawartosci pierwiastkow.

Aaa - jeszcze mi sie skojarzylo - czy dobrze zrozumialem, ze pelen balling to 6 roztworow ale i tak z nich tworzymy docelowo 3 i te podajemy ?? Bo jesli tak to by troche bardziej mnie przekonalo do tej metody bo wtedy potrojna pompa by wystarczyla :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podawac wapno w plynie. Dozuje sie zwyczajnie jak inne plyny. Wielu producentow ma je w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy - widzialem Twoje DIY ;-) i jest to jak najbardziej jedna z opcji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie Balling poniewaz bedziesz jeszcze podawal wapno czego nie ma w grotechu, cenowo wychodzi podobnie a stopien skomplikowania jednakowy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr1 :

Nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie Balling poniewaz bedziesz jeszcze podawal wapno czego nie ma w grotechu, cenowo wychodzi podobnie a stopien skomplikowania jednakowy.

W przypadku gdy chcesz mieć wapno, magnez i mikroelementy, trzeba lać pełnego Ballinga. Grotech oferuje preparaty z wapniem i magnezem - dlatego pompa TEC III ma możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły dozujące. Z tego co pamiętam jedna TEC III może wsumie dozować 11 preparatów.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rebciu - wiem, ze Grotech oferuje dodatkowe moduly tylko chodzi mi o to zeby ustalic ile faktycznie preparatow bedzie niezbednych do tego, zeby zapewnic wszystkie niezbedne mikroelementy + wapn + magnez itp.

Z moich poszukiwan wynika, ze teoretycznie powinien wystarczyc zestaw typu Grotech ABC + cos do wapnia ale Grotech robi jakies KH+Ca 1, 2, 3 i niestety nie bardzo znalazlem info czym te preparaty sie roznia. Czy sa to po prostu rozne stezenia tego samego preparatu czy moze wzajemnie sie uzupelniaja.

Bo jesli sa to 3 rozne preparaty to musze rozbudowac pompe dozujaca o kolejne minimum 3 moduly.

Chodzi mi o sensowne wyposrodkowanie ilosci podawanych codziennie preparatow. Jesli cos nalezy podawac raz w tygodniu to odpuszczam tu automatyzacje ale jesli lepiej jest podawac codzienne male dawki to zdecydowanie wole zrobic full-automat i sie tym nie przejmowac (szczegolnie w trakcie urlopu gdzie raczej nikomu bym nie powierzyl suplementacji tego typu preparatow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj se spokój z ABC, podstawowym ballingiem uzupełniasz Mg, Ca, mikroelementy zawarte w soli i utrzymujesz wysokie kh i jeszcze wyjdzie nawet i taniej :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raffy piszę się na Twój wyrób, odezwij się na gadu jak będziesz

pozdr. olek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rpp, tak szczerze, to nie wiem ile tych preparatów Grotecha byłoby potrzebne aby zaspokoić we wszystko akwarium bo się tym nie interesowałem. Je leje ABC pompą Grotecha (starszą wersją bez możliwości rozbudowy) + reaktor. Dodatkowo dozuję ręcznie, na razie, ZEOspur 2 Korallen-zucht, czyli preparat witaminowy - jest to odpowiednik preparatu M Grotecha, czyli niezbędnych witamin. Nie wiem co Ci doradzić, każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urzadzenie Grotecha kosztuje majatek dlatego nie dezydowalbym sie na jego zakup.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.