Skocz do zawartości
pol

slimak ;}

Rekomendowane odpowiedzi

zlapalem ostatnio slimaka bardzo duzy dlatego go wzielem trzymam go narazie w sumpie tylko ze on niema otworu gebowego tak jak inne slimaki tzn. od spodu u mojego widac tylko stope i u gory ma dluga rurke jak jednorozec czym moze sie zywic taki cudak jak cos to potem wkleje zdjecie

pozd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to sa drapiezniki i poluja na ryby, krewetki. Do tego zabijaja jadem, wiec uwazaj. Zapodaj fotke to bedzie na 100% wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu podobny do "conch" [ang.]

możesz poczytać o nich np. tutaj

I zdaje się że są w dwóch odmianach: pożytecznej i drapieżnika. Gdzieś czytałem artykuł jak je odróżnić od siebie, ale nie potrafię na szybko przypomnieć sobie gdzie to widziałem.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jak coś to potem wkleję zdjęcie"...jak co ??? jak odpowie KASZPIROWSKI ?????:)


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkleje tylko franca wlaz miedzy sprzet w sumpie i niemoge cholery odklejic od szyby boje sie ze go rozerwie jeszcze takiego silnego slimora niemialem:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

981-cimg0534.jpg981-cimg0538.jpg

@mnowogro no podobny do tego z linka ale ten moj w morzu lazil po skalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pol :

@mnowogro no podobny do tego z linka ale ten moj w morzu lazil po skalach

Cześć POL

Fajny ślimak troszke podobny do mojego :)

Był jednym z najdrożyszch slimaków jakie kupiłem

1144-154_5453.jpg1144-154_5451.jpg1144-slimak 1.jpg

1144-slimak 2.jpg1144-slimak noc.jpg

A czemy był taki drogi zaraz napisze

dodam że już go nie mam przeniusł sie do ...

Kupiłem go w koazyjnej cenie w sklepie jako bardzo bezpieczny.

Kosztował około 35 zł maiał około 5-6 cm

i na początku przy dojrzewaniu akwarium cieszyłem sie że go mam bo myślałem że je glony

Ale sie pomyliłem siedział przez dwa tygodnie sam a potem doszły takie małe krewetki dla rybek (do kramienia)

okaząło sie że szybko znikła wiekszość (nie wiedziałem czemu ale slimak był zasze na zwłokach )

Potem jak było wiecej glonów kupiłem ślimaka turbo

Padł po 24H nie wiedziałęm czemu (zwaliłem to na złą aklimatyzajcę -trwała tylko 1h)

Nastepnie kupłem znowu dwa po około 25 zł (aklimatyzacja 1,5h) tylko jeden ślimak przezył a zwłoki zostały zjedzone rpzez tego duzego ślimaka.

Po kilku dniach znalazłem jak ten duży ślinak zjada mi znowu 3-ciego ślimaka jak go tylko zjadł naszła mnie myśle że to on jest kilerem wiec dałęm kawałek mrożonki po kilku dniach okazało sie że on bardzo szybką ją zjadł (był to jego ostatni posiłek

ślimak tem kosztował mnie 120 zł + koszty przesyłki PKP (tych dwóch turbo)

Wiecej nie pakuje sie w takie okazje :)

Zobacz dokłądnie co je czy je padline czy może glony1144-nowe slimak 4.jpg


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tynio to ten sam slimor tak mi sie zdaje glonow nieje napewno bo przelazi ponich i nic nieznika , trudno zwroce mu wolnosc:| @tynio kupiles go tam gdzie te kraby?? bo jak tak to chyba spredawca je sciaga z grecji i wciska ludziom

pozd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pol :

@tynio to ten sam slimor tak mi sie zdaje glonow nieje napewno bo przelazi ponich i nic nieznika , trudno zwroce mu wolnosc:| @tynio kupiles go tam gdzie te kraby?? bo jak tak to chyba spredawca je sciaga z grecji i wciska ludziom

pozd.....

Więc ślimak był kupiny w innym sklepie niż kraby

Jednak to moze sie zgadzać.

ślimaki i kraby nie są dostepne w ziemie

Nie mam pojęcia jakie temperatury panują w Styczniu-Marcu u Ciebie.

teraz mają sie pojawić znowu.

Nastpena sprawa że to chyba ten sam dostawca dostarcza do tych sklepów bo dostawa zawsze jest w piątek :)

Tak na marginesie to fajnie ogladać zwierzaki w morzu :D

lub przynieść sobie coś z morza i włozyć do akwarium.

Ja to mogę z bałtyku przywieść np. stara oponę lub jakiś kawałek drewna co dryfował przez kilka dni :)

Pozdrowienia dla Ciebie i ślimaka "killera" (tak mój sie nazywał)


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.