Skocz do zawartości
TomekSz

Dobra strategia na przeprowadzenie zycia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam juz dojrzaly i ustabilizowany zbiornik. Korale rosna; od przyslowiowych szczepek.

1019370_2014-10-02-19.48.31.jpg

Baniak ma 120 na 50 na 50

Niedawno nadazyla sie okazja przesiadki do wiekszego zbiornika. Po prostu mam klienta na moje szklo i w sumie tanim kosztem moge uzyskac wiekszy baniak. Mysle o 150 na 66 na 55. I tutaj pojawia sie pytanie. Jak to zorganizowac zeby nie zrobic za bardzo rewolucji. Jakie macie strategie na taka przesiadke ?

Zakladam, zee do nowego baniaka zaladuje nowy piach, natomiast reszte zycia przeloze ze starego. Czy robic to stopniowo czy moze za jednym zamachem w jeden wiecszor ? Nie ukrywam, ze chcialbym uniknac jakiegos tapnieci. Co radzicie ?

Edytowane przez TomekSz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko na spokojnie I bez pospiechu :)

Podstawowe pytanie (po otrzymaniu poprzednich w pozytywie), to czy nowe akwarium bedzie stalo w innym miejscu niz poprzednie, czy w tym samym?

Edit/ jak to wyglada ze skala? Dokladasz cos? Korale przyrosniete do wszystkiego?

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym miejscu. Przy okazji w koncu urządziłbym sobie biuro z prawdziwego zdazenia. Mam calkiem fajne przestronne pomieszczenie do tego celu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem. Z jednej strony dobrze by bylo zaczac na suchej bez plag, z drugiej strony, jak przeniose korale i wode to i tak plagi same sie przeprowadza. Wiec chyba skala zostanie. Jedynie niektore kawalki pojda do kosza. Chce zrobic wiecej przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekladalem ze skala jaka mialem (wieksza czesc) I sucha, z ktorej powstal szkielet glownej konstrukcji przekladany zywa z poprzedniego.

Swoja przekladke robilem na poczatku roku. Jak chcesz poczytac jakie "mniejsze zlo" wybralem, to sie podziele, ale narazie ide dopilnowac mlodego, bo jutro do szkoly musi wstac ; )


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę robiłełem przekładkę do większego szkła i zrobiłem to bez zbędnych ceregieli na wodzie z podmianek od kolegów.Całość zajęła mi 3 godziny i wszystko żyje ( nie ruszałem tylko piachu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

co do samej metody przesiadki, to nie pomogę, ja się przesiadałem na raty ze 100l na 400l, ale jak będziesz potrzebował rąk do roboty to daj znać, może uda mi się dotrzeć do Koszalina ;)

a i trochę wody z podmianki mogę Ci odkładać

pozdr

K.B.


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy zbiornik poszedl z suchym piachem, czesc suchej skaly I swieza solanka I bakterie. Robilem czestsze podmiany, z jednego do drugiego akwa- oba szkielka dostaly co chcialy.

Pozniej przeszla skala do dokonczenia konstrukcji (przekladana z sucha) I reszta do sumpa. Powoli drobnice zeby sprawdzic czy jest ok I pozniej korale, na koncu ryby. Ryby i korale aklimatyzowalem jak bym przywiozl ze sklepu. Oswietlenie praktycznie od poczatku normalnie, ale na jednej lampie (druga byla nad starym zbiornikiem). Dopiero jak przelozylem korale, to lampa poszla rowniez na nowy baniak. Okrzemki na suchej tylko wyszly, pozniej troche trawy - borsuk po trzech tygodniach zalatwil sprawe. Piachu nie tykalem do samego konca I ciesze sie bardzo (smola, okropny zapach etc).

Operacja szla 2 miesiace bez zbednego pospiechu (mialem taka mozliwosc). Padla mi tylko dolabella po jakims czasie, ktora poprostu nie miala co jesc w nowym akwa...

Na spokojnie, z glowa I bez nerwow- moja recepta

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.