Skocz do zawartości
cyganus

problem z ukwiałem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakies 4 tygodnie temu nabylem ukwiala,który cały czas siedzi za skala.Wyciągałem go juz kilka razy umieszczalem w róznych miejscach a on caly czas wraca za skale.Czy ktos moze mi pomóc jak go wrescie zmusic do wyjscia z za niej?Prosze o pomoc.


450l+160l sump, 2xhqi150w+2xt5 54w,APF600,cyrkulacja40000,reaktor deltec, i trochę szczęścia... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to wlasnie miejsce najbardziej mu odpowiada :)


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień cyrkulację, przestaw kilka skałek, jak się da to lekko przesuń oświetlenie. Może spodoba mu się inne miejsce i osiągniecie kompromis. Generalnie z ukwiałem nic na siłę. Nie odrywaj go gdy się przyklei, nie przenoś, nie klinuj między skałami gdzie Tobie się podoba, bo pożegnasz się z ukwiałem...


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyganus- równie dobrze może to być jego reakcja obronna. Co go złapiesz i przestawisz to ucieka i sprawdza, czy jest bezpieczny. Jak go przestaniesz ruszać i przyzwyczai się do warunków w akwarium to sam zacznie sobie miejsce wybierać. Najczęściej jednak na 1 maks 2 miesiące. Chyba, że masz duże akwarium i nie będzie przez ciebie nigdy niepokojony. Co to oznacza?, że nigdy go nie uderzysz, ani nie zahaczysz niczym podczas prac w zbiorniku, bo wtedy może też się przenieść. Tak się dzieje w mniejszych zbiornikach, gdzie jest mało miejsca do manipulacji i często się coś przestawia. Jeśli to mały ukwiał to mały problem. Ja miałem takiego o śr. ok 30 cm więc, jak wlazł gdzie nie powinien to robił mi spustoszenie wśród LPS-ów. Teraz mam małego ukwiała i jest na razie spokój.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.