Skocz do zawartości
Filavandrel

ekipa czyszczaca co na poczatek ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pytam :)

mimo ze dopiero od piatku akwarium zalane (60l +54 sump - jakies 90l w obiegu +5 kg odgazowanej LR) zaczynam myslec co wlozyc jako ekipe czyszczaca. Czytalem ze lepiej zaczac od krabow bo wytrzymalsze od slimakow. Co polecacie do tak malego tanku :)

za odpowiedzi i propozycje z gory dziekuje


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja moge polecic krabiszcza o nazwie Calcinus laevimanus ( tu wiecej). Bardzo przyjemne i w porownaniu do innych gatunkow nie tluka sie tak bardzo ( o tym wiem tylko z opisow niektorych ludzi, nie z doswiadczenia). U mnie w 100l urzeduje 5 sztuk, do Twoje polecalbym ta sama ilosc ( bo masz akwarium o wymiarze podstawy 60x30, nie?). Do tego pozniej jakis slimak, dwa i ekipa czyszczaca gotowa. Pozdrawiam,

M.K


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus, może troszkę później, jakieś krewetki Lysmata, wężowidło i jeżeli masz piach na dnie, to koniecznie rozgwiazdę piaskową (ale też dopiero za jakiś czas)

Pozdro i powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ocelocik

w linku, który podałeś są fajne ceny tych krabików - 0,99 USD / szt. , a co na to nasi dostawcy ??? :)


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ocelocik tak 60x30 dzieki za porade

@Amphiprion tak bedzie piach na razie nie dawalem ale potem bedzie dosypany wiec rozgwiazda i tak byla planowana

dzieki wam za porady :)


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

węzowidło polecam wle male bo duze sie za bardzo panoszy i zrzuca to co poustawiasz


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sporo malych wezowidel, przyszly razem ze skala. szybko sie mnoza. prawie caly dzien siedza w zakamarkach skal i wystaja tylko pojedyncze ramiona. w nocy wychodza na zer:D Ciekawa sprawa bo wiekszosc z nich ma tylko 3 ramiona dlugie i wybarwione i 3 malytkie biale. Myslalem ze moze to rodzaj rozmnazania bezpluciowego, przez takie paczkowanie jak u stulbii np...


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Timur

Cena w W-wie za 10 sztuk to bylo 45zl. Czyli 4,5 zlotego za sztuke. Liczacz ze w lutym dolar stal po jakies 3,50 to w Polsce tylko 30% drozej. Wcale nie tak zle :)


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ocelocik

no cóż jestem w sumie zielony jeżeli chodzi o morszczyznę, ale np. u Francuzów w Krakowie widziałem identyczne (też malutkie, koło 1/2") po 40 zł sztuka, ale może to były małe C. Elegans. W każdym razie nawet zakładając różnice w gatunkach to i tak jest niezła różnica w cenie - 4 zeta za te i 20-40 zeta za inne Calcinusy.


250 L obecnie drzemie i czeka na lepsze czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Timur

40 zl za sztuke? Mysle, ze to lekka przesada.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym miejscu w Warszawie byly po 45 zl/10 szt?


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.