Skocz do zawartości
Ci3chy

Dozowanie Baliinga a praca odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dozuję Ballinga AF i wpuszczam go do komory z odpieniaczem ATI 250is. Zauważyłem że podczas dozowania MG i KH piana w odpieniaczu gwałtownie się podnosi i przelewa. Dozuję 2ml na godzinę więc nie jest tego dużo ale za każdym dozowaniem piana idzie w górę i przelewa się do kubka.

Czy to normalne zachowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co Ty go lejesz do komory...niby czemu to ma służyć?

Normalnie do sumpa lej i tyle


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dozuję Ballinga AF i wpuszczam go do komory z odpieniaczem ATI 250is. Zauważyłem że podczas dozowania MG i KH piana w odpieniaczu gwałtownie się podnosi i przelewa. Dozuję 2ml na godzinę więc nie jest tego dużo ale za każdym dozowaniem piana idzie w górę i przelewa się do kubka.

Czy to normalne zachowanie?

U mnie też balling leci do komory w której stoi odpieniacz i nie zaobserwowałem w/w/ objawów, chyba że lejesz MG i KH jednocześnie czego się nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję do komory w sumpie w której stoi odpieniacz ponieważ tak mi jest wygodniej bo pompa dozująca stoi blisko tej komory.

Mg i KH leje w 0,5h odstępach wiec to nie wina ich zmieszania. Dodatkowo w Ballingu dolałem preparaty AF do Ballinga czyli te wersje strong.

Myślicie że wina Ballinga AF że jest jakiś brudny i stąd taki skok piany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo i odstępy między podawaniem różnych płynów co 5 minut i odpieniacz nie reaguje,podaje co 6 godzin po 30 ml


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jeżeli w tym odpieniaczu jest dysza Venturiego to witaj w klubie. Jak miałem KZ s było dokładnie tak samo. Prochy miałem inne. Podaj do komory pompy i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ATI jest pompa na igle.

Generalnie te odpieniacze sa bardzo czule na napiecie powierzchniowe wody.

Moze byc tak ze dodajac plyn zmienia sie zbyt gwaltownie sklad wody i reakcja jest przelanie.

Jednak patrzac na ilosc jaka podajesz to sa male ilosci chyba ze to jakis koncentrat.

Ps. Kiedys jak mialem teb odpieniacz to reagowal przelaniem jak dostalo sie do wody cos tlustego. Nawet wsadzenie reki powodowalo przelanie.

Ps2. Jak gleboko go masz ? Jak dobrze pamietam u mnie idealnie bylo przy zanurzeniu 18 cm.

Sorki ze bez PL znakow ale pisane z tel.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest na 18cm. Karmienie oraz wkładanie rąk powoduje tylko brak pienienia przez jakiś czas. Przelanie to za dużo powiedziane po prostu po wlaniu płynu piana gwałtownie się podnosi i wpada jej trochę do kubka. Ewidentnie widać że jest to związane z dozowaniem prochów.

W tym odpieniaczu jest taki wirnik ATI-PowerCone-Grid-Impeller.gif

Oczywiście mogę dozować do komory pompy i tak będę musiał robić ale jestem zdziwiony takim zachowaniem odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.