Skocz do zawartości
thcskiba

Odpieniacz

Rekomendowane odpowiedzi

witam jak wam podoba sie moja nowa zabawka :)

calosc zlozona czeka tylko na polerke i do roboty

1279-odpieniacz1.jpg

1279-odpieniacz2.jpg

1279-odpieniacz3.jpg

1279-odpieniacz4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kopia jakiegoś konkretnego modelu czy zupełny freestyle?

Jak na DIY to bardzo estetycznie wykonany.

Daj znać jak się sprawuje.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rasowe przewody do powietrza:), całośc pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy pytanka

srednica i dlugosc glownej rury?

i z czego zrobiles ten szary stozek / lejek ?

oraz:

- trzy pompki "igielki" to wiadomo

- gruba rura z kolankiem 45 stopni to wlot,

- rura z zaworem to wylot wody

a od czego jest ta trzecia rurka na dole widoczna szczegolnie dobrze na drugim foto od gory?

(nie mowie o zaworku do spuszczania syfu z kubka)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura glowna 230

dlugosc calkowita 65cm a rury do stozka 43cm

stozek zrobiony z walka PVC

kolanko 45* to wlot

3xaquabee 2000/1 igla

ta zaslepka na dole miala sluzyc jako przelotka do wkladania kostki lipowej ktora mial napedzac generator ozonu ale zmiana planow a to tak juz zostalo ale zawsze mozna przez to zlac wode z calosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego na odpływie masz zawór przed zabezpieczeniem, przecierz jak sie przyblokuje to zabezpieczenie nic nie da i i tak poleci do kubełka ?


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thcskiba :

Rura glowna 230

dlugosc calkowita 65cm a rury do stozka 43cm

stozek zrobiony z walka PVC

Nie zalapalem. Jaki walek PCV? Co to jest?

Gdzie kupiles kawalek rury 230mm? PCV czy plexi?

Ciezko mi bylo znalesc krotkie grube rury.

Fajny patent na ozon, z ta kostaka lipowa.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bedzie bialo :-)

Bardzo estetycznie i ladnie wykonany.

Ciekawy jestem czy wylot z gabka bedzie dobrze eliminowal bombelki.

Jak zamierzasz podawac ozon? Normalnie do sumpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ula la bardzo ładnie wykonana zabaweczka:)interesuje mnie sprawa mocowania wlotów rurek w korpusie .Czy są wklejane czy jakiś rodzaj skręcania na gwint.Jeśli wklejane to na jakim kleju ?pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukasz.PL - ta gąbka jest w rurze odpowietrzającej.

Generalnie pięknie to wygląda, nurtuje mnie tylko wysokość na jakiej ustawione są wyloty z pompy. Widać w oryginale, że są sporo wyżej. Ja miałem mniejszego Delteca z jedną pompą i była zainstalowana dość wysoko w porównaniu z Twoim cackiem. Wydaje mi się, że baaaardzo dużo bąbelków będzie się wydostawało z odpieniacza.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@QBAB zawor na zlewie sluzy do wyregulowania poziomu przeplywu wody przez odpieniacz

@Piotr Jan Rogalski rura jest wykonana z plexi niestety bylem zmuszony kupic caly odcinek czyli 2m czesc z niej juz sprzedalem ale jak co to mam jeszcze

pytales z czego jest zrobiony ten szary stozek jest on wytoczony pelnego walka PVC inne nazwy handlowe tego materialu to SIMOPOR,SIMOCEL,FOAMALUX, COPLAST,VEKAPLAN,PALIGHT mozna go kupic w dowolnym odcinku

w firmie Boral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rufio rurki sa powklejane w korpus i dodatkowo wzmocnione przez odpowiednie ksztaltki klejone bylo ACRYFIX 116 oraz klejem EFFASTA do PVC

@Rebciu nie wiem jak to bedzie dokladnie wygladac zobacze pewno juz w czwartek wszystkie wymiary sciagniete byly z amerykanskiego forum tam wlasnie gosc wykonal dokladnie takiego samego plus mial dolozona glowice samoczyszczaca

odpieniacz na foto i z opisu dzialal bez problemu i zreszta popatrz na rysunki techniczne tych duzych deltecow sa tez osadzone na podobnej odleglosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thcskiba :

@QBAB zawor na zlewie sluzy do wyregulowania poziomu przeplywu wody przez odpieniacz

wiem tylko że mnie się wydaje że lepiej go dać na tym kawałku rurki za zabezpieczeniem bo jak sie przytka to zabezpieczenie nic nie da, a nawet jak tylko poziom wody wzrosnie to poprostu to zabezpieczenie nie dziala, a jak by był za tym trójnikiem gdzie odchodzi zabezpieczenie to i dobrze by działał i było by bezpiecznie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niez?e cacko !!! Jedyne nad czym bym si? zastanowi? to nad wzmocnienieniami rurek do- i odprowadzajacych do g??wnej kolumny (rury) odpieniacza. Zazwyczaj nakleja si? dodatkowo kawa?ki pleksy b?d? PCV, ale to jet uwaga czysto teoretyczna. Nigy sie nie bawi?em w tak? highend'ow? obr?bk? pleksi. Pi?knie ci to wysz?o. Gratuluj?.

Do jakiego akwarium planujesz tego potwora?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam jeszcze o armaturę PVC jest to nasz Gamrat?

Czy inny producent .pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qbab masz racje z tym zabezpieczeniem ale widzisz zrobilem to dokladnie tak jak bylo w opisie i fotkach zabezpieczenie mam rozwiazane w inny sposob jak da rade jutro podlacze i zrobie fotke

@alex sama rura ma scianke 5mm czyli jest juz sama w sobie bardzo mocna ale dodatkowo ma wklejone wzmocnienia z kazdej strony troche inne niz kazdy wkleja ale tez zdaja egzamin ;)

1279-wzmocnienie.jpg

@rufio armatura jest firmy Effast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ceną i dostępnością produktów Effast?

Mają lepsze ceny od Gamratu ?

Pozdr


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamów Gamrat a dostaniesz Effast:D - oni tym poprostu handlują;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie podlaczylem no moze nie do konca troche po dziadowsku ale zawsze ;) jutro poprawie tyle ze musze ganiac do poznania po ksztaltke ale co tam wazne ze jest cichy ;) chodzi ciszej niz 2 riffy 500 AM ktore wczesniej mialem i to o wiele no i ladnie pieni ;)

1279-odpieniacz3.jpg

1279-odpieniacz2.jpg

1279-odpieniacz1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz ... zdjecia z lampa blyskowa raczej nie sa zbyt miarodajne. Zawsze bedzie bialo.

Te duze bable powietrza, (srodkowe foto) to zakladam ze to efekt tylko na wewnetrznej stronie rury, a w wodzie sa duzo mniejsze.

@thcskiba, powiedz raczej jak wg Ciebie sprawuje sie odpieniacz?

Czy latwo ustawic na sucha piane.

Najlepiej byloby sprawdzic przez podlaczenie jakiegos innego dobrego odpieniacza w szeregu za tym Twoim odpieniaczem i zobaczyc czy ten drugi bedzie mial jeszcze co odpieniac, czy ten Twoj juz wszystko ladnie wyczysci.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.